Malá kniha o srdci - Daniel Pastirčák
Malá kniha o srdci
6,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Malá kniha o srdci

Daniel Pastirčák
Pontyho hora - Daniel Pastirčák
Modlitby sveta - Daniel Pastirčák, Pastirčák Daniel
Dekalóg - Daniel Pastirčák

je básnik, prozaik, výtvarník a kazateľ. Narodil sa 29.1.1959 v Prešove. Je absolventom Strednej umeleckej priemyselnej školy v Košiciach a Slovenskej evanjelickej bohosloveckej fakulty v Bratislave. Pôsobí ako kazateľ Cirkvi bratskej v Bratislave na Cukrovej ulici 4. Svoje verše, prózy a...

Vydavateľstvo
Združenie Ježiš pre každého, 2012

Publikácia obsahujúca meditácie, ktoré objasňujú slová z Ježišovej kázne na vrchu a tiež stretnutia ľudí s Ježišom z evanjelií.

Čítaj viac

6,00 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia obsahujúca meditácie, ktoré objasňujú slová z Ježišovej kázne na vrchu a tiež stretnutia ľudí s Ježišom z evanjelií.


Malá kniha o srdci

"Čo je duchovné? Kde sa nachádza oblasť nášho duchovného bytia?

V našom vnútri je mnoho vecí. Sú v nás veci, nad ktorými vládneme. Utvárame ich svojím myslením, predstavivosťou a vôľou. Môžeme si sadnúť, zvážiť svoje možnosti, preskúmať okolnosti a vymyslieť plán, ako dosiahnuť ciele, ktoré sme si vytýčili. Môžeme sa vzdelávať, radiť, čítať knihy, rozvíjať svoje dary, uskutočniť svoje možnosti. To je náš psychický život, naše duševné úsilie a práca. Veľká tajomná krajina ducha však leží až za hranicami psychického. Tam, kde vo svojom vnútri stojíme pred vecami, ktoré nás presahujú. Nemáme ich pod kontrolou. My neurčujeme ich - oni určujú nás.

Môžeme prečítať množstvo múdrych kníh, vypočuť si duchaplné kázne, môžeme premýšľať do hĺbky nad tajomstvom života, lúštiť jeho zmysel; ak sa však nad nami nerozsvieti svetlo Ducha, vnuknutie, inšpirácia, zostávame v tme.

Môžeme urobiť množstvo chvályhodných, užitočných vecí, aby sme utvárali svoj charakter. Môžeme sa snažiť, byť dobrí, prejavovať dobro; to najpodstatnejšie, čo robí dobro dobrom, však leží mimo dosahu nášho úsilia. Lásku ako bytostný stav ducha si nemôžeme vsugerovať, nemôžme ju v sebe vytvoriť vlastným úsilím. Je mimo našej moci.

Základné hodnoty, ktoré nášmu životnému úsiliu dávajú zmysel, sa vymykajú našej kontrole. Nepatria nám, nevlastníme ich. Uprostred sveta ducha stojíme vo svojej ľudskej prirodzenosti pred absolútnom, ktoré nás v každom smere presahuje. Všetky rozmery duchovného života - hodnoty ako pravda, láska či sloboda - majú v sebe rozmer absolútna. Pravda je naozaj pravdou, iba ak je úplná. Poznanie, narušené čo i len malým zlomkom nevedomosti, ilúzie a predsudkov, nie je poznaním Pravdy. Láskavý vzťah, narušený čo i len malým zrnkom egoizmu, nie je ozajstným vzťahom Lásky.

Tu je to miesto, na ktoré nás vedieš, Kriste? Miesto základnej samozrejmej skutočnosti, že nám nie je vlastná ani Láska, ani Pravda, ani Sloboda? Upozorňuješ nás na prostú ilúziu, ktorej denne podliehame: Hovoríš: Som bohatý, zbohatol som, nič nepotrebujem, a nevieš, že si biedny, úbohý, chudobný, slepý a nahý

>
Čítaj viac
Kúpte spolu
Malá kniha o srdci - Daniel Pastirčák
Vietor veje, kam chce I. - Daniel Pastirčák
18,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Hmotnosť
190 g
Rok vydania
2012
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Združenie Ježiš pre každého
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788097086800
Naše katalógové číslo
210665

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Malá kniha o srdci - Daniel Pastirčák
Vietor veje, kam chce I. - Daniel Pastirčák
18,00 €

„Z každej napísanej poviedky by sa mal začiatok a koniec škrtnúť. Tam totiž my spisovatelia klameme najviac.“

Anton Pavlovič Čechov