Knihy
E-knihy

Fyzika

Enigma, 2015
Vydavateľstvo
Enigma, 2015
Edícia
Maturita

Nové prepracované vydanie knihy FYZIKA - pomôcka pre maturantov a uchádzačov o štúdium na VŠ. Komu je kniha určená? Stredoškolským študentom môže pomôcť rozšírením poznatkov zo štandardných učebníc, ktorých obsah nestačí na prípravu na maturitnú skúšku...

Čítaj viac

7,78 €

Bežná cena Bežne 7,80 €

Posielame do 9 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ministerstvo školstva SR na základe odporúčania Štátneho pedagogického ústavu zaradilo túto publikáciu do zoznamu odporúčaných učebníc pre stredné školy. Školy si ju môžu zakúpiť zo svojich finančných prostriedkov a používať ju na vyučovacích hodinách.

Nové prepracované vydanie knihy FYZIKA - pomôcka pre maturantov a uchádzačov o štúdium na VŠ.

Komu je kniha určená? Stredoškolským študentom môže pomôcť rozšírením poznatkov zo štandardných učebníc, ktorých obsah nestačí na prípravu na maturitnú skúšku z fyziky. Stredoškolským učiteľom fyziky poskytne prehľad poznatkov potrebných na prípravu študentov na maturitnú skúšku. Užitočná môže byť tiež uchádzačom o štúdium na vysokých školách pri príprave na prijímacie skúšky, resp. riešiteľom fyzikálnej olympiády.

Text knihy je rozdelený do ôsmich kapitol, ktoré sú ďalej členené na podkapitoly. Každá podkapitola obsahuje teoretický prehľad poznatkov, riešené príklady a neriešené úlohy s výsledkami. V niektorých častiach kniha mierne rozširuje učivo z cieľových požiadaviek – napr. použitie základov diferenciálneho a integrálneho počtu, Gibbsov zákon fáz, obvody RLC, špeciálna teória relativity atď.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Fyzika - Ivan Teplička
Chémia - Ivan Hnát
14,76 €
Ušetríte 0,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
392
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Enigma
Rozmer
147×209 mm
ISBN
9788081330384
Naše katalógové číslo
208991

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

33 hodnotení

24
3
3
2
1

Karolína
27.3.2015
Názor čitateľa
Musím povedať, že ja som sa v knihe naozaj sklamala. Napriek tomu, že pán Teplička určite je perfektný prpfesor vo svojom obore, kniha bola pre mňa napísaná neprehľadne a príklady na konci jednotlivých tématických celkov boli príliš náročné na to, čo sa písalo pred tým v kapitole. Neodporučila by som ju kupovať žiadnemu maturantovi.
Čítaj viac
30.4.2017
Názor čitateľa
Sklamala si sa v nej lebo si hlupa.
Čítaj viac
Gagarin
3.3.2014
najlepsi sprivodca fyzikou
Túto knihu mám už niekoľko rokov (jej staršie vydanie), je v nej veľmi dobre zhrnuté učivo gymnázia (fyziky samozrejme). Vždy, keď mi niečo vypadne, siahnem po tejto knihe a nájdem, čo som potreboval. Definície sú písané jasne, stručne, výstižne. Táto kniha je presne to, čo človek potrebuje ak chce dobre zvládať písomky, maturovať, učiť sa na prijímačky na VŠ alebo doučovať stredoškolákov.
Čítaj viac
Samuel Molnár
3.8.2009
Na základe....
..jednej knihy netreba hodnotiť celkovú jej kvalitu. Však mýliť sa je ľudské, koľko chýb je v školských učebniciach a to, že ju nájdeš, len vraví o tom, že si sa možno zlepšil a možno si už aj bol lepší v tej fyzike, to záleží od človeka. Táto kniha sa neustále aktualizuje, takže chyby, ktoré vzniknú sa priebežne opravujú, tak nevidím problém si túto knihu nekúpiť. Je to zhrnutie skoro všetkého, aj keď je tenšia ako matematika, je tam veľa informácii, ak ma niekto záujem si zopakovať, poprípade rozšíriť vedomosti.
Čítaj viac
Rio
19.10.2008
chybička
Zakúpil som si ju a hneď som v nej našiel aj chybu v jednom riešení príkladu.Ide o matematickú úpravu rovnice v časti 5.4.6 v prvom riešení prikladu na interferenciu na tenkej vrstve. z podmienky max.zosilnenia 2nd - lambda/2 = k.lambda nedostaneme lambda = 4nd/(2k - 1) ale dostaneme lambda= 4nd/(2k+1) ... Moja dôvera v túto knihu je teda stratená
Čítaj viac
p.l.
27.5.2005
paradicka
Cital som ju zhodou okolnosti som sa panom Tepličkom stretol asi pred 15 rokmi na jednej fyzikalno matematickej akcii. Mali sme si, čo pvedať a zistil som, že Ivan nie je len jedna z najuznávanejších a najväčších kapacít v matematicko-fyzikalnych kruhoch, ale aj jeden velky človek s otvoreným srdcom pre iných ludi, prekypuje humorom, ktory uvolni kazdu atmosferu, s logiíckym myslenim, ktore je az zarazajuce a nepozná hranice fantázie. Ako napriklad minule, natom stretnuti, mi ukazal take elegantne riesenie prikladu, ze az autorovi padla sanka, ktory to vyriesil uplne zdlhavym a neefektivnym spôsobom,
jednou vetou pan Teplicka, teraz profesor na renomovanom nitrianskom gymnáziu, je jeden užasný človek.

Knihu odporucam aj tym, ktori sa pripravujú na maturitu, ale aj tým, ktorí sa o fyziku zaujímajú, lebo obsahuje mnoho zaujímavostí, faktov a elegantných trikov.
S pozdravom celé SLOVENSKO....
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Fyzika - Ivan Teplička
Chémia - Ivan Hnát
14,76 €
Ušetríte 0,04 €

„Kniha je nositeľom civilizácie a hlasom jednotlivca.“

Barbara Tuchman