Knihy
E-knihy

Nastavení mysli

Nová psychologie úspěchu aneb naučte se využít svůj potenciál

Vydavateľstvo
Jan Melvil publishing, 2015

Carol Dwecková se svým dnes již legendárním konceptem nastavení mysli (angl. „mindset“) dosáhla vřelého přijetí u laické veřejnosti, ale také ve vědecké obci. Její kniha Nastavení mysli se v roce 2007 stala okamžitě bestsellerem a dodnes se drží na...

Čítaj viac

13,78 €

Bežná cena Bežne 14,51 €

Ušetríte 5%

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Carol Dwecková se svým dnes již legendárním konceptem nastavení mysli (angl. „mindset“) dosáhla vřelého přijetí u laické veřejnosti, ale také ve vědecké obci. Její kniha Nastavení mysli se v roce 2007 stala okamžitě bestsellerem a dodnes se drží na špici žebříčků (v Amazonu se pohybuje na pozici 93. nejprodávanější knihy celkově, kde má 1150 hodnocení s průměrem 4.5/5).

Jednoduchá myšlenka, kolem níž se tato skvělá kniha točí, a za níž stojí desítky let vědeckého výzkumu, se dá vyjádřit zhruba takto: úspěch máme ve svých hlavách. Profesorka Dwecková se svým týmem na Standfordské univerzitě zjistila, že svou přirozeností tíhneme ke dvěma relativně vyhraněným způsobům myšlení o sobě a své úspěšnosti: k myšlení růstovému a myšlení fixnímu (angl. „growth mindset“ a „fixed mindset“). To, které myšlení u nás převládá, pak významně ovlivňuje naši reálnou úspěšnost. Ke zjištěním Dweckové popsaným v knize patří nadějný závěr, že se navzdory své dispozici dokážeme během života změnit, a autorka ukazuje, jak na to: jak využít svůj plný potenciál.

Chcete vědět, jak přesně se dva zmíněné typy myšlení projevují? Typickým rysem fixního myšlení je vzdávání se před překážkou, neschopnost přijímat zpětnou vazbu, špatný pocit při vnímání úspěchu ostatních, vyhýbání se výzvám a negativní postoj k úsilí jako takovému. Naopak růstové myšlení se projevuje vřelým vztahem k výzvám, vytrvalostí při čelení překážkám, pozitivním vztahem ke kritice. Růstově myslící člověk vnímá úsilí jako cestu k mistrovství a v úspěchu druhých vidí inspiraci.

Kniha se v jednotlivých kapitolách důkladně věnuje projevům a dopadům obou typů myšlení na různé oblasti našeho života: na sport, podnikání, na vztahy, na rodičovství, školu...
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
304
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Jan Melvil publishing
Rozmer
143×225 mm
ISBN
9788087270752
Naše katalógové číslo
206511

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

14 hodnotení

8
3
1
1
0

Tomáš Mateáš
18.7.2018
Best
Asi jedna z najlepších motivujúcich kníh akú som čítal. Zmení váš pohľad na svoj život a pomôže sa posúvať dopredu. Táto kniha by mala byť povinnou literatúrou v základných a stredných školách. Odporúčam každému...
Čítaj viac
tomas
23.2.2018
...
Pripada mi ze autroka umelo natahuje knihu na to aby mala co najviac stran . Opisuje prax , ale malo sa venuje navodu ako na to . Iba niekolko stran na konci . Mal som taky dojem ze nechcela dat konkretnejsi navod . Vsak ved pridte ku mne ja Vas preprogramujem ak zaplatite ... Ale inac stoji za precitanie
Čítaj viac
Joe Dispenza: Ako sa zbaviť návyku byť sám sebou
13.3.2017
Rozkódovanie - prečo ľudia reagujú tak, ako reagujú
Vynikajúca kniha pre tých, ktorí chcú pochopiť, prečo pri riešení úloh reagujú tak ako reagujú, prečo sú úspešní a iní neúspešní. A nie len to, ale zároveň aj dáva návod ako to zmeniť. Dobrá pomôcka pre učiteľov, rodičov, biznismen-ov, v podstate pre každého, kto pracuje s ľuďmi a chce s nimi niečo dosiahnuť. Kniha písaná veľmi zrozumiteľne, pútavo a počas čítania sa opakovane "rozsvecujú žiarovky" v hlave.
Čítaj viac
Peter Štrba
24.12.2015
Life changer - menič života
Kniha, ktorá zmení vaše nazeranie na v podstate každé konanie počas dňa a doslova vás odblokuje. Veľa vecí vo vašom živote sa zrazu začne hýbať. Mnohých vecí, ktoré ste odkladali, sa teraz chytíte a nehovorím, že dopadnú najlepšie, ale vždy vám to povie veľa o tom, kto vlastne ste a niekam vás to posunie. A to je najpodstatnejšie, že nestagnujete. Stanete sa proaktívni, začnete riadiť váš život, nebude život riadiť vás. Výborná kniha, odporúčam.
Čítaj viac
Robert
3.12.2015
Perfektná - must read

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Odporúčam každému, no zároveň upozorňujem - po tejto knihe sa už nebudete môcť vyhovárať na svoj neúspech, resp. sa už ani nebudete chcieť vyhovárať.
Autorka prekladá množstvo príkladov, ktoré sa dajú považovať za ikony úspechu a rozdeľuje ich do viacerých skupín - šport (Michael Jordan, Tiger Woods,...), biznis (popisuje krízu Enronu - prečo neuspeli a pod.). Na svoje si prídu aj rodičia, učitelia a tréneri.
Jednoducho kniha, ktorej necelých 300 strán má potenciál zmeniť život k lepšiemu a inak nazerať na svoje úspechy aj "neúspechy".
Čítaj viac

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka