Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Sweet strawberry (Jahodový bozk), BONThé, 2015

5,19 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Sweet strawberry (Jahodový bozk), BONThé, 2015
Sweet strawberry (Jahodový bozk), BONThé, 2015

Sweet strawberry (Jahodový bozk)

80g (20 x 4g)

  Opojná chuť sladkých jahôd... Čítať viac

  Výrobca
  BONThé, 2015

  Opojná chuť sladkých jahôd... Čítať viac

  • Káva/čaj

  5,19 €

  Na sklade, posielame ihneď

  Vianoční škriatkovia odporúčajú

  Sweet strawberry (Jahodový bozk), BONThé, 2015
  5,19 €

  Viac o produkte

  Opojná chuť sladkých jahôd.

  Zloženie: Jablká, marhule, šípky, červená repa, puky ruží, aróma, jahody (min. 1,2%), vanilka, kvety slezu.

  Čaj vzniká spracovaním listov čajovníka. Z botanického hľadiska je čajovník (lat. Camellia sinensis) stálezelený krík, dorastajúci v prírode do výšky 5 až 15 metrov, výnimočne až okolo tridsať metrov. Na plantážach sú kríky udržiavané do výšky okolo jedného metra. Umožňuje to pohodlnejší zber čajových lístkov, mechanizáciu zberu a zvyšuje úrodu.
  Divoký čajovník rástol v juhovýchodnej Ázii, pri hraniciach Číny a Indie. Ako domestikovaná rastlina sa pestuje na mnohých miestach s vhodnými podmienkami. Medzi krajiny známe produkciou čaju patria Čína, India, Pakistan, Irán, Srí Lanka, Taiwan, Japonsko, Indonézia, Nepál, Austrália, Argentína a Keňa. Najlepšie sa mu darí v monzúnovom podnebí v subtropickom a tropickom páse, rastie na kyslejších pôdach, od hladiny mora až po nadmorské výšky okolo 2 500 m.
  Listy čajovníka sú dlhé od troch do dvadsaťpäť centimetrov a široké medzi jedným až desiatimi centimetrami. Dospelé listy sú hrubé, hladké a kožnaté, s krátkou stopkou. Čajové listy sa väčšinou zbierajú niekoľkokrát do roka, v niektorých oblastiach prakticky celý rok. Lístky sa zbierajú podľa takzvaných zberových formúl určujúcich, ktorú časť výhonku odštipnúť.
  Obvykle sú cennejšie mladšie a menšie lístky pri špičke výhonku a pupeň. Kvalitnejšie čaje sú vyrábané len z vrchných dvoch lístkov a pupeňa.
  Ďalšie spracovanie sa deje rôznymi spôsobmi, ktoré vedú k rôznym „druhom“ čaju. Základným faktorom je stupeň oxidácie (často sa využíva z chemického hľadiska nesprávny názov fermentácia).

  Tradičné je delenie do štyroch základných skupín:

  Zelené čaje: listy sa mechanicky narušia, ale oxidácia je rýchlo ukončená pôsobením tepla. V Číne sa na ukončenie oxidácie zvyčajne využíva sušenie na pare, v Japonsku prevláda sušenie na slnku, prípadne teplým vzduchom. Spracovanie je ukončené jeden až dva dni po zbere.
  Oolongy (vyslov úlong, taktiež modrozelené, polozelené čaje) – tvoria prechod medzi zelenými a čiernymi čajmi. Často sú pri príprave navoňané kvetmi, napríklad orchideou, osmanthom.
  Čierne čaje (taktiež červené čaje, tento názov sa pre farbu nálevu používa najmä v Číne): listy sa mechanicky narušia, oxidácia sa nechá úplne prebehnúť. Spracovanie trvá týždeň, ale aj dlhšie. Veľmi výrazný rozdiel je medzi ortodoxným ručným spracovaním a plne mechanizovanou výrobou metódou CTC (Crush, Tear, Curl), ktorou vzniká drvený substrát vhodný do čajových vrecúšok. V strednej Európe (a „západnej civilizácii“ všeobecne) je historicky najobľúbenejší práve čierny čaj.
  Pu-erh: je dvojnásobne oxidovaný čaj, ktorý sa necháva 'odležať' často aj po dobu niekoľkých rokov. Čím je pu-erh starší, tým býva viac cenený, pričom nezriedka sa predáva aj 15 až 20-ročný. Vyznačuje sa plnou, zemitou chuťou. Pravdepodobne má na organizmus pozitívne a mierne liečivé účinky.
  Biely čaj: vyrába sa iba z pupeňov a horných lístkov. Tie neprechádzajú mechanickým spracovaním ani oxidáciou. Biely čaj je takmer bezfarebný a pokladá sa za nápoj gurmánov.
  Čítať viac
  Hmotnosť
  80g
  Celková hmotnosť
  95 g
  Rozmer
  160×220 mm
  Balenie
  krabička
  Katalógové číslo výrobcu
  700336
  Naše katalógové číslo
  204238
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  4,5 / 5

  12 hodnotení

  9
  2
  0
  0
  1

  Ako sa páčil produkt vám?

  Recenzie čitateľov

  17

  Čitateľ prevažne Post-apokalyptických románov :) ale som otvorený akémukoľvek žánru. Vyštudoval som SPU v Nitre a momentálne pracujem :)

  Štefan Filaga
  Overený nákup
  12.10.2021
  Názor ochutnávača
  Čajík Jahodový bozk je aromatický a chutný čaj, ktorý patrí do mojej čajovníčky už nejaký ten rôčik. Som s ním nadmieru spokojný nie len ja, ale aj priateľka ktorá si ho, rovnako ako ďalšie čaje tejto značky nevie vynachváliť. Pijeme ho predovšetkým k dobrej knihe, poprípade keď prídeme premrznutí zo sychravého počasia. Čítať viac
  Eva
  Neoverený nákup
  3.3.2021
  Tento čaj je jeden veľký zázrak - perfektne sa hodí ku knihám z Martinusu. K novej knihe, ktorú kupujem, si ho nikdy nezabudnem pribaliť :-) Čítať viac
  Katarína
  Neoverený nákup
  17.1.2021
  Čaj Jahodový bozk
  Tento čajík ma zaujal pretože neobsahuje ibištek ako základ u vačšiny ovocných čajov a obsahuje skvelé ingrediencie (napr. cviklu, lístky ruží..) . Chutí vynikajúco. Čítať viac
  Iveta
  Neoverený nákup
  26.12.2020
  Výborný čaj za prijateľnú cenu. Skvelá chuť, príjemná aróma. Pre milovníkov ovocných čajov vrelo odporúčam. Je vhodný aj ako darček ak hladáte netradičný čaj. Čítať viac
  Lenka
  Neoverený nákup
  20.12.2020
  Čaj Jahodový bozk
  Čaj je darček na vianoce, tak dúfam že obdarovanemu bude chutiť, zaujalo ma zloženie čaju jahoda vanilka červená repa... Čítať viac

  „Pamäť rada zahmlieva predchádzajúce zlyhania.“