Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Príklady zo sociálného poistenia - Mikuláš Krippel
Príklady zo sociálného poistenia
15,75 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
15,75 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia na konkrétnych príkladoch vysvetľuje jasným a zrozumiteľným spôsobom náročnú matériu dávok zo systému sociálneho poistenia. Uvádza a vysvetľuje ich riešenie v praxi podľa aktuálnej právnej úpravy.

Zbierka príkladov zo sociálneho poistenia obsahuje takmer 400 systematicky členených príkladov s riešeniami, vysvetlivkami a odkazom na konkrétnu právnu úpravu. Príklady sú zamerané predovšetkým na podmienky priznania a výplatu jednotlivých dávok zo systému sociálneho poistenia: nemocenských dávok, dôchodkových dávok, úrazových dávok, dávky garančného poistenia a dávky v nezamestnanosti. Rovnako slúži aj na vysvetlenie spôsobu výpočtu resp. určenia sumy dávok. Je tiež akýmsi komentárom k ustanoveniam 1. časti zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení.

Publikácia je určená nielen študentom právnických fakúlt, ale aj advokátom, zamestnancom Sociálnej poisťovne, zamestnancom úradov práce sociálnych vecí a rodiny, personalistom a zamestnancom, ktorí majú na starosti odmeňovanie zamestnancov. Jej využitie je možné aj u širokej verejnosti, pretože u takmer každého nastane počas života nejaká sociálna udalosť: dočasná práceneschopnosť, tehotenstvo, materstvo a rodičovstvo, ošetrovanie chorého rodinného príslušníka, staroba, invalidita, smrť manžela či rodiča, pracovný úraz, nezamestnanosť.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
272
Hmotnosť
422 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Leges
Rozmer
160×230 mm
ISBN
9788075020420
Naše katalógové číslo
198385

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Adam Schwarz
5.2.2016
právo sociálneho zabezpečenia
Prehľadná kniha, ktorá mapuje všetky dávky zo systému sociálneho poistenia. Cenné sú najmä podrobne vypracované riešenia, ktoré mi pomohli zorientovať sa v podmienkach nároku na materské pre moju manželku a dôchodku pre môjho otca. Obsahuje príklady na všetky dávky, ktoré vypláca Sociálna poisťovňa zo sociálneho poistenia. Vhodné pre prax. Čítaj viac

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green