Chcel by byť Boh kresťanom? - Jozef Krško
Chcel by byť Boh kresťanom?
18,05 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
18,05 €

Bežná cena Bežne 19,00 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor publicistickým štýlom odkrýva pozadie vzniku biblických príbehov. Provokuje čitateľa zamyslieť sa nad teoretickými východiskami judaizmu, kresťanstva a islamu. Porovnáva náboženskú teóriu s praxou. Titul, hoci sa zaoberá vážnou témou, sa číta ako detektívka. Popri odkrývaní dôvodov a súvislostí vzniku biblických textov je prínosom predovšetkým hľadanie odpovedí na aktuálne témy vnášané v posledných rokoch do slovenskej spoločnosti, akými sú napríklad zmluva o duchovnej službe v ozbrojených silách a zboroch, zmluva o práve uplatňovať si výhradu vo svedomí a ďalšie témy vychádzajúce zo slovenskej reality.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
286
Hmotnosť
1075 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
CCW
Rozmer
215×305 mm
ISBN
9788089166404
Naše katalógové číslo
197097

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

c2h5oh
29.8.2016
prínosné čítanie
Táto kniha bola mojim prvým uceleným informačným prameňom, ktorý ma postupne "vyargumentoval" z mojej kresťanskej viery a započal moju cestu racionálneho pohľadu na náboženské tvrdenia.
Kniha od slovenského autora J. Krška je formátu A4 a ponúka na 284 stranách (v bežnom knižnom formáte by to bolo takmer 600 strán) veľmi pútavé a informačne bohaté čítanie.
V prvej časti nazvanej Teoretické východiská vysvetľluje autor faktické nezrovnalosti a vedecky vyvrátené tvrdenia Starého i Nového zákona, protirečenia jednodtlivých evanielií a uvádza príklady takmer identických mýtov, ktorých napísanie predchádzalo vytvoreniu Biblie, a tiež porovnáva príbehy s príbehmi zo slovanských ľudových rozprávok.
Druhá časť podrobne analyzuje morálny vzor kresťanstva a jeho temné časy nie len v minulosti (inkvizícia, križiacke výpravy, pápežské nechutnosti atď.), ale ako Slovák súčasnej doby sa zameriava aj na aktuálne problémy ako ženský fenomén v cirkvi, sexuálne zneužívanie detí, strach z homosexuality či sloboda svedomia.
V poslednej kapitole sa zamýšľa nad vplyvom kresťantva pri budovaní zápanej civilizácie. Dozviete sa, ako to bolo s brzdením vedeckého pokroku, temným stredovekom, prenasledovaním voľnomyšlienkárov či pokrokových vedcov, alebo ako sa postupne prebojovalo kresťanstvo do pohanského života starých Slovanov.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Spisovateľ je človek, ktorému nestačia knihy tých druhých.“

Shaw G.b.