Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Plán B – 30-dňový manuál zdravého chudnutia - Igor Bukovský, AKV - Ambulancia klinickej výživy, 2015

19,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Plán B – 30-dňový manuál zdravého chudnutia

Preprogramujte svoje myslenie, tukové bunky aj metabolizmus!

Doktor Igor Bukovský vám predkladá výber toho najlepšieho, čo za 10 rokov svojej práce s klientmi v Ambulancii klinickej výživy objavil, pochopil a prežil... Čítať viac

4,5 91 hodnotení
Vydavateľstvo
AKV - Ambulancia klinickej výživy, 2015
Počet strán
208

Doktor Igor Bukovský vám predkladá výber toho najlepšieho, čo za 10 rokov svojej práce s klientmi v Ambulancii klinickej výživy objavil, pochopil a prežil... Čítať viac

 • Špirálová väzba
 • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
Plán B – 30-dňový manuál zdravého chudnutia - Igor Bukovský, AKV - Ambulancia klinickej výživy, 2021
Špirálová väzba
Slovenčina, 2021
Na sklade

19,90 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Kubko chce cikať alebo rozlúčka s plienkami - Marta Galewska-Kustra, Stonožka, 2023

Viac o knihe

Plán B” mieri do Ameriky! - viac sa dočítate pod anotáciou produktu.
Naučte sa zdravo chudnúť pomocou 30-dňového manuálu dr. Bukovského!

Doktor Igor Bukovský vám predkladá výber toho najlepšieho, čo za 10 rokov svojej práce s klientmi v Ambulancii klinickej výživy objavil, pochopil a prežil.

Okamihy, príbehy a informácie, ktoré vám konečne urobia vo všetkom jasno, podporia vás v krízach a dajú vám motiváciu na každý deň.

Kalórie – všetko je inak.
Hnedý tuk – začnite používať orgán, ktorý spaľuje najviac kalórií.
Gény – vypínajte zlé a zapnite tie dobré.
Emócie – spoznajte tajné dôvody jedenia a objavte v nich svoju silu.
Pevná vôľa – prestaňte sa trápiť, toto dokáže naozaj každý!

V úvodnej časti knihy nájdete najnovšie aj všetky potrebné informácie, aby ste sa už nikdy nedali nachytať na hlúposti. Zaujímavé kapitoly: • Hlad • Metabolizmus • Stres • Kalórie • Časovanie • Sedavé zamestnanie • Tukové tkanivo • Tráviaci systém • Emócie • Raňajky • Večera • Spánok.

V druhej časti knihy nájdete Manuál: 30-dňovú podrobnú „cestovnú mapu“ dôležitých maličkostí, ktoré vám natrvalo zmenia pohľad na seba, na chudnutie a na celý život. Deň po dni sa naučíte využívať najnovšie poznatky a skúsenosti s tým, ako je možné preprogramovať svoje myslenie, tukové bunky aj metabolizmus. Nielenže schudnete, tento manuál vás naučí žiť tak ako žijú ľudia bez kíl navyše.

Moderný a originálny spôsob spracovania:
 • logické mapy
 • interaktívne postupy
 • prehľadné schémy
 • vyše 100 receptov a ďalšie informácie formou rozšíreného obsahu prístupného cez webstránku alebo priamo do vašich mobilných zariadení.

 • Nepodceňujte a neobchádzajte ani to, čo sa vám môže zdať známe, banálne alebo „staré“ – naozajstné pravdy nepodliehajú môdnym trendom.

  Ak chcete žiť bez zbytočných kíl, naučte sa žiť bez zbytočných kíl. Všetko ostatné je len spoločenská hra „Človeče, nehnevaj sa, veď ja tiež diétujem!“
  Pozývam vás do „školy“, ktorou sme prešli s našimi klientmi za 10 rokov existencie AKV. Je to škola, v ktorej si jednotky aj päťky dávate iba sami – a pritom vám pomôže schudnúť tak, aby sa to dalo vydržať aj udržať.

  Igor Bukovský  Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
  Povoliť cookies a zobraziť  “Plán B” mieri do Ameriky!

  Milí naši priatelia, priaznivci a čitatelia, ste prví, s kým sa chcem verejne podeliť o túto horúcu správu: 5. mája som podpísal zmluvu o americkom vydaní knihy “Plán B: 30-dňový manuál zdravého chudnutia”. V roku 2017 ju vydá Americká Akadémia pre výživu a dietetiku (AND) – www.eatright.org.
  Mám z toho obrovskú radosť, som nadšený! Je to pre mňa odmena za dlhé roky štúdia, práce a tvorby. Ešte stále sa z tejto skutočnosti iba pomaly spamätávam, chvejú sa mi ruky aj kolená, však aj vám také chvenie želám! Uvedomujem si nielen to veľké požehnanie, ktorého sa mi dostalo týmto ďalším projektom, ale uvedomujem si aj to, koľko práce nás ešte čaká, kým budeme v rukách držať knihu “Plan B: 30-day manual of healthy weight loss”..
  Všetko sa začalo tak nevinne. Veď kníh o zdraví a výžive je v Amerike a na svete už toľko, že je priam drzosť (alebo veľká naivita?) napísať ešte ďalšiu. A predsa sa ukázalo, že ak máte dobrý nápad, tak to treba skúsiť. Už v okamihu, keď som vymyslel štruktúru knihy “Plán B”, som vedel, že taká kniha (asi) neexistuje a tak som nabral odvahu ukázať ju aj svetu..
  Nie, nie je to miliónová zmluva, takže žiadnemu môjmu ctenému oponentovi naozaj nemusí puknúť žlčník! Znamená to však pre mňa veľa. Veľmi veľa! Nielenže moju knihu vydá renomovaná a veľmi aktívna odborná spoločnosť, ale moja kniha vyjde dokonca v Chicagu! A poviem vám, Chicago je najkrajšie americké mesto! Navyše už vyše desať rokov ho tak trochu pateticky považujem za svoje druhé rodné mesto.. Wow! V roku 2017 som pozvaný do Chicaga ako hosť na odborný kongres k 100. výročiu založenia Akadémie pre výživu a dietetiku, kde budeme prezentovať moju knihu – a budem robiť svoju autogramiádu v Chicagu! (Idem si ja radšej hneď dať veľký kus čokolády! Horkej, samozrejme.)
  Pocity sú to naozaj veľmi intenzívne a chcel som ich aspoň takto trochu zdieľať s Vami – pretože všetkých našich čitateľov považujem za súčasť tohoto úspechu! Bez Vás by moja práca nemala zmysel, bez Vás by som nemal motiváciu študovať, rozmýšľať a písať.
  “Život môžeme prežit dvojako. Buď nič nie je zázrak, alebo všetko je zázrak.” (Albert Einstein)
  Prijmite moje veľmi úprimné poďakovanie za Vašu čitateľskú dôveru a moje želanie, nech sa aj Vám plnia sny! Veľké, ale aj tie najmenšie. A nech vždy pochopíme a prijmeme aj to, ak sa veci nášho života neriadia okamžite podľa našich nástojčivých predstáv.. Veď aj zajtra sa zobudiť a žiť – to je veľký, ničím nezaslúžený dar, veľký zázrak! Cítim nadšenie, cítim vďaku a cítim pokoru.
  Ďakujem pani Patricii Babjak, výkonnej riaditeľke akadémie AND a pani Jennifer Herendeen za ich dôveru a trpezlivosť – som pre nich úplne cudzí človek, ktorý žije a pôsobí tak ďaleko!
  Ďakujem rodičom a dobrému Bohu za život a všetky talenty, ktoré mi darovali.
  Igor Bukovský
  11. mája 2016

  Čítať viac
  Počet strán
  208
  Väzba
  špirálová väzba
  Rozmer
  240×230 mm
  Hmotnosť
  814 g
  ISBN
  9788089719013
  Rok vydania
  2015
  Naše katalógové číslo
  194422
  Jazyk
  slovenčina
  Vydavateľstvo
  AKV - Ambulancia klinickej výživy
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  4,5 / 5

  91 hodnotení

  69
  9
  5
  5
  3

  Ako sa páčila kniha vám?

  Recenzie čitateľov

  Emil Kováčik
  Neoverený nákup
  17.2.2023
  Perfektná
  Cela kniha je je perfektná. Je zostavená tak, že postupne oboznamuje čitateľa, v čom tkvie príčina obezity. Tá fyzická ale aj psychická. Knihu som kúpil pre syna. Oceňuje navrhovaný jedálniček na 30dní + pripomínanie pohybových aktivít. Tiež predvídanie nástrah počas chudnutia a hľadanie riešení ako im predchádzať. Nezameriava sa na nejaký druh diety (dokonca tieto kritizuje). Realisticky povie, čo a akou mierou ovplyvňuje výsledky , takže doplnky výživy samé nestačia. Najdôležitejší poznatok je, že je to o psychike. Nie hlad nás nutká k prejedaniu, ale snaha "odmeňovať sa", lebo sme v ťažkej situácii, alebo si to aspoň myslíme. Čítať viac
  Igor Konopásek
  Overený nákup
  9.11.2022
  dobrý pomocník pri chudnutí
  knihu som objednal pre manželku a podľa nej je prehladne napísana s kopou užitočných rád. Ocenuje aj navrhovaný jedálniček na 30dní + pripomínanie pohybových aktivít. Tiež predvídanie nástrah počas chudnutia a hladanie riešení ako im predchádzať. Knihu si neobjednala koli chudnutiu ale koli novému pohladu na zdravý životný štýl. Čítať viac
  17.8.2021
  Skvelá kniha
  V prvom rade musím pochváliť veselý dizajn, určite prispel k mojej schopnosti sústrediť sa na čítanie :) Kniha mi pomohla pochopiť množstvo vecí z oblasti výživy a chudnutia, na ktoré som doposiaľ nikde inde nenašla odpovede. Ak si neviete poradiť s tým, ako vylepšiť svoju životosprávu, alebo máte kopu otázok, táto kniha jednoznačne stojí za prečítanie. Čítať viac
  11

  Knižky som objavila ešte skôr ako som vedela čítať. Tie krásne obrázky... Príbehy o nich musia byť fascinujúce, myslela som si. A keď nás pani učiteľka naučila prvé písmenká, tie ďalšie už išli samé. :) V období puberty to nebola žiadna sláva... Knihy? Povinné čítanie? Veď samotný život je oveľa zaujímavejší! A teraz v zrelom veku opäť objavujem to, čo som si v istom období prestala ceniť. Tú múdrosť, ktorá je v nich, to posolstvo, ktoré v nich nachádzam... Na nezaplatenie. Pre mňa najlepší relax, keď čítam niečo oddychové a kopa vedomostí, keď čítam niečo výpovedné či odborné. A čím viacej múdrosti čítam, tým viac si uvedomujem, koľko toho neviem. Aké klišé a aké pravdivé.

  Katarína Morvayová Gagová
  Overený nákup
  18.4.2021
  Výborná
  Výborná kniha. V mnohom sa opakuje a vychádza z predchádzajúcej knihy Teraz to zíde? - Pravdy a klamstvá o chudnutí. Avšak dopĺňa ju ešte ďalšími novými informáciami s jeho typickým vtipkovaním, takže určite sa oplatí aj táto prečítať. Čítať viac
  Mária Luptáková
  Overený nákup
  25.2.2021
  Plán B
  Chce to pevnú vôľu a vydržať. Tak ako sa vedomosti nedajú lievikom naliať do hlavy, tak ani zmeniť životný štýl sa nedá bez pevnej vôle. Návod je dobrý. Čítať viac
  17.2.2021
  Plán B
  Kto chcel niekedy schudnúť, či zdravo žiť, určite prečítal kopu literatúry na túto tému. Väčšina z nich je zameraná na nejakú konkrétnu dietu. Plán B je o inom. Realisticky povie, čo akou mierou ovplyvňuje výsledky (obvykle nie viac ako na 5%), takže doplnky výživy same nestačia. Najdôležitejšie poznatky, ktoré považujem za reálne sú, že je to o psychike. Nie hlad nás nutká k prejedaniu, ale snaha "odmeňovať sa", lebo sme v ťažkej situácii a drhé odporúčanie, že si máme všímať ako sa správajú štíhli. Že chodia peši po schodoch, že nesedia na zadku. Avantgardná väzba ma nenadchla, ale obsah áno. Čítať viac
  Eva Majtánová
  Overený nákup
  30.1.2021
  Eva
  Super kniha a veľa dobrých nápadov od erudovaneho odborníka v tejto téme, určite pomôže mne aj iným co majú záujem zmeniť svoju životosprávu. Odporúčam všetkým vekovým skupinám, každý nájde niečo pre seba a svoju situáciu. Čítať viac
  4
  Cesta Steva Jobsa - Jay Elliot, 2012
  Práve čítam
  Cesta Steva Jobsa

  Čítanie je moja vášeň od detstva. K tejto láske ma priviedol otec, sám stály návštevník všetkých knižníc v okolí. V súčasnosti mám na čítanie viac času ako v minulosti, deti dospeli a majú vlastné životy. Som kategória náročný čitateľ. Bavia ma historické temy, dejiny štátov , historia náboženstiev a dobré detektivky.

  Lenka Hegyeshalmi
  Overený nákup
  8.1.2021
  Recenzia Plán B - 30-dnovy manual
  Dlhšiu dobu som nad touto knihou uvažovala. V kamennom kníhkupectve Martinus som ju už aj prelistovala a páčila sa mi. Keď som ako vianočný darček dostala darčekový poukaz, neváhala som. Knihu mám prečítanu. Je vskutku vynikajúca. Ponúka veľmi zaujímavé informácie ohľadne fungovania nášho metabolizmu, trávenia. Podľa mňa je to aj vtipne napísané , dobre som sa pobavila na niektorých prirovnaniach MUDr. Bukovskeho. Som presvedčená, že každý človek si tam niečo nájde. Aj keď práve nie ste oddaný vyznávač zdravého životného štýlu a neplánujete sa ním ani stať, niektoré vysvetlenia fungovania nášho tela a zopar drobných rád si tam najdete určite. Osobne by som túto knihu odporučila k prečítaniu všetkým, ktorí sa biologii a anatomii človeka venovali len na základnej škole. Poučné a rady a návody jednoduché, logické a tie ktoré som začala aplikovať aj funkčné. Čítať viac
  gabriela
  Neoverený nákup
  8.10.2020
  Plan B
  Knihu odporucam, urcite nebudem dodrziavat kazde pravidlo ale su tam uzitocne rady a som zvedava ako to pomoze mojmu traveniu a postave. Na zaciatku som bola sklamana ze stale je pisane vsetko negativne ale nasledne sa rozbehli uzitocne rady ktore som ocakavala. Čítať viac
  1.5.2020
  Hm...
  Táto kniha mi zrovna nič zaujímave neponúkla. Knihu som si kupovala s tým že bude aspoň z polovice zameraná na recepty, bohužiaľ nestalo sa. Všetky recepty spomenuté v knihe si musíte nájsť na webe pomocou priložených QR kódov. Za mňa žiadna sláva, čakala som knihu zameranú viac na zdravé recepty. Ale či spomínaný 30 dňový plán funguje hodnotiť nemôžem, nedodržiavala som ho a ani neplánujem. Čítať viac

  Igor Bukovský

  Čítať viac

  Vydavateľstvo AKV - Ambulancia klinickej výživy

  Čítať viac

  „Charlie jemne pohladil povrch pultu. Koľko rozhovorov viedol ponad tento kúsok kameňa? A koľko kníh sa prenieslo ponad tento pult, aby zmenili život? Dokonca aj zachránili život? Knihy to dokážu. To bol hlavný dôvod, prečo Charlie veril v kníhkupectvo.. “

  Most - Karen Kingsbury, 2017
  Most
  Karen Kingsbury