Domček v Írsku

Nájdite svoje šťastie v láske v krajine trojlístkov

Urobte si pohodlie na vašej obľúbenej pohovke a pri pohári lahodného chladeného pivka a sladučkej éclairke si vychutnajte príbeh plný vášne a prekvapení. Pri jeho čítaní... Čítať viac

4,7 75 hodnotení
8. diel série
Romantické úteky
Vydavateľstvo
Grada, 2023
352 strán
5 hodín čítania

Urobte si pohodlie na vašej obľúbenej pohovke a pri pohári lahodného chladeného pivka a sladučkej éclairke si vychutnajte príbeh plný vášne a prekvapení. Pri jeho čítaní pochopíte, že keď sa uvoľníte a dovolíte životu, ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

14,44 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Domek v Irsku - Julie Caplin, Grada, 2022
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

14,14 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Urobte si pohodlie na vašej obľúbenej pohovke a pri pohári lahodného chladeného pivka a sladučkej éclairke si vychutnajte príbeh plný vášne a prekvapení. Pri jeho čítaní pochopíte, že keď sa uvoľníte a dovolíte životu, aby sa spontánne dial, možno vám do cesty privedie lásku, o ktorej sa vám ani nesnívalo.

Spomínate si na vždy rozumnú právničku Hannah, sestru Míny z príbehu o romantickej chate v zasneženom Švajčiarsku? Hannah si jedného dňa uvedomí, že jej život je až príliš nudný a podriadený logickým úvahám, a rozhodne sa urobiť niečo nečakané. Prihlási sa do kurzu varenia v preslávenej kuchárskej škole Killorgally v Írsku. Už počas prvej noci v Dubline sa jej však prihodí niečo nečakané. V hoteli sa stretne s príťažlivým mužom, ktorý ju pozve na večeru. A ani zďaleka nezostane len pri nej. Hannah je prekvapená sama zo seba, no rozhodne sa, že to, čo sa stalo v Dubline, tam aj zostane. Aké veľké je však jej prekvapenie, keď Conora stretne v Killorgally a zistí, že ide o svetoznámeho kuchára a navyše syna majiteľky kuchárskej školy.
Čítať viac
Originálny názov
The Cosy Cottage in Ireland
Počet strán
352
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1941983
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
8. diel série
Romantické úteky
Vydavateľstvo
Grada
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

75 hodnotení

30
7
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

11

Všetky recenzie nájdete na mojom bookstagrame: papierovy_svet :)

Nella Kubišová
Overený zákazník
8.9.2023
Výborná knižka :)
Po mojej poslednej knihe od Julie Caplin, ktorá ma trošku sklamala, som celkom dlho premýšľala nad tým, či týmto jej romantickým príbehom dám ešte šancu. Zo začiatku som bola presvedčená o tom, že nie, pretože sa mi zdalo, akoby autorka už nevedela vymyslieť nič nové a opakovali sa tam stále rovnaké vzorce postáv, ich správanie a toho, ako príbehy končili. Nakoniec som si však povedala, že skúsim šťastie a táto knižka so štvorlístkom mi ho naozaj priniesla.

Neviem čím to bolo, že pre mňa táto knižka bola výnimočná a tak vytŕčala z radu, ale stalo sa. Stala sa mojou druhou najobľúbenejšou od Julie, čo mňa samotnú neskutočne prekvapilo. Mám veľmi rada Írsko a raz by som sa tam chcela pozrieť, takže už len to bol pre mňa bonus, že som sa tam zatiaľ preniesla mojou predstavivosťou.
Nechýbala mi tu ani slow-burn romantika a povedala by som že enemies to lovers, aj keď to nebolo úplne tak, pretože naši hlavní hrdinovia sa stretli za veľmi zaujímavých okolností, pričom nemali hneď voči sebe nevraživé pocity. Ale to samozrejme zistíte ak si prečítate prvých pár stránok knižky.
Páčilo sa mi aj to, že sa tu nachádzal kurz pečenia. Ja sama milujem pečenie a keď je tento aspekt v knihách a je spojený s romantikou, má to u mňa veľké plus. Bavilo ma sledovať Hannah a to, ako jej tento kurz otváral dvere do nových smerov v jej živote. Veľmi veľa smerov.
Obľúbila som si aj našu hlavnú skupinku, ktorá bola na kurze. Dokonca aj tých frfľošov, ktorých som na začiatku nemala rada. V takomto prípade považujem knihu za dobrú a autorkine umenie vykresľovať postavy za vynikajúce. Vdýchla im život, rôzne príbehy a ja som sa tak dokázala do nich vžiť a aspoň trošku pochopiť, prečo asi sú takí akí sú.

Nemôžem dodať nič iné len to, že som si čítanie naozaj veľmi užila a už teraz sa teším na zimné obdobie, na ktoré si šetrím knižky z prostredia Švajčiarska a Islandu a verím tomu, že z nich budem rovnako nadšená ako aj z tejto :)
Čítať viac
14

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023:

jankina.kniznicka
Overený zákazník
4.9.2023
Skvelé čítanie na leto
Julie Caplin podľa mňa nedokáže napísať knihu, ktorá by ma nebavila. Neviem síce ako to robí, ale všetky jej knihy si ma hneď získajú a zaujmú ma až natoľko, že ich neviem pustiť z rúk. A presne taká bola aj ôsma časť zo série Romantické úteky.
Táto časť bola bezpochyby jednou z najlepších v tejto sérii doposiaľ. Hlavná hrdinka a nadaná právnička Hannah mi nadmieru sadla a jej nápad vydať sa na spoznávanie sveta s bonusom navštevovať prestížnu kuchársku školu Killorgally ma fascinoval. A tak som sa ocitla v Írsku. V krajine, s ktorou som sa zatiaľ v knihe nestretla a mohla som ju postupne celú preskúmať. Učarovala mi až natoľko, že by bola škoda vynechať ju zo zoznamu cestovateľských plánov. No, ale späť k príbehu. Hannah bola vážne skvelá. Aj na pár trapasov a nevedomostí ohľadom Conora, ktorý bol známym šéfkuchárom a podieľal sa na kurze, ktorý Hannah navštevovala. Som rada, že autorka načrtla už v úvode romantickú scénu, ktorá sa rozvíjala do romantickej linky. Kulinárske schopnosti v kuchárskej škole ma fascinovali.
Dublin je zaujímavá krajina, ktorá mi učarovala najmä z autorkinho opisu. Príroda, miestni ľudia, zvyky, či kuchárska škola so samými dobrotami - to bolo niečo, čo by som rozhodne nevynechala. Z tejto knihy som cítila pokoj, kľud a zastavenie času. A k tomu jedno veľké nadšenie zmeniť život. Hannah si varením privodila nové myšlienky a postupne sa zdokonaľovala v tom, čo chcela nazvať svojou novou záľubou - varenie, pečenie. A do toho jej prišla aj nečakaná láska.
Slovo oddychovka ste už u mňa v spojení s autorkinou tvorbou neraz počuli, no budem sa opakovať. Skvelé letné čítanie plné oddychu a odľahčenia od všedných dní. K tomu cestovanie do ďalšej turistickej destinácie, ktorá vám vezme dych. Napätá situácia aj nečakaný priebeh deja, taká je ďalšia caplinovka.
Čítať viac
29.8.2023
Ďalšia, už v poradí ôsma kniha z edície Romantické úteky od @juliecaplinauthor, ktorá vyšla vo vydavateľstve @grada_sk.

Každú jednu z týchto kníh spájajú spoločné črty - cestovanie, fantastická gastronómia, láska či ľahký a príjemný štýl autorkinho písania. A predsa je každá z týchto kníh iná.
Tentokrát nás autorka zavedie do zeleného Írska, ktoré čitateľovi zavonia dobrým jedlom či tradičným pivkom. Prostredie príbehu tentokrát nie je žiadne rušné mesto, ale pokojné hospodárstvo a krásna príroda, do ktorej aj tentokrát zavíta láska.
Knihy od Julie sa dajú mierne nazvať aj cestopisy svojim spôsobom. Čitateľ sa dozvie niečo o zvyklostiach, zaujímavosti danej krajiny a má chuť ihneď do nej vycestovať. Autorka píše tak presvedčivo, že dobroty, ktoré spomína v príbehoch priam voňajú z listov knihy.

Opäť to bolo milé, vtipné a veľmi príjemné čítanie a ja túto knihu hodnotím zatiaľ, ako najlepšiu zo série, keďže mám doposiaľ prečítané všetky vydané a určite si prečítamaj ďalšie.
Čítať viac
Ingrid
Neoverený nákup
25.8.2023
Je to prvá kniha, ktorú som od Julie Caplin čítala. Ľahké, pohodové čítanie, romantika, a aj trochu napätie, ako to s hlavnou hrdinkou dopadne. A keďže žijem v kraji, do ktorého autorka "zasadila " dej, všetky miesta som si pri čítaní reálne predstavovala...a tak ako prírodu a aj miestnych ľudí opísala dokonale...knihu odporúčam. Čítať viac
18.8.2023
Vždy zelené Írsko, skupina gurmánov, jedna farma, jedna v kuchyni nešikovná právnička, jeden neskutočne sexy šéfkuchár a veľa veľa jedla. To je Domček v Írsku.

Romantické úteky sú príbehy plné krásnych osudov ľudí, ktorí milujú cestovanie, dobré jedlo a ktorí potrebujú uniknúť zo svojho stereotypného života a chcú zažiť niečo nové. Chcú zmenu. Chcú alebo skôr potrebujú zažiť niečo nové.

Každý jeden príbeh je sám o sebe dokonalý. Opisuje inú krajinu, iné zvyklosti, iné národné jedlá, nápoje a inú náturu ľudí. Každý jeden z príbehov je iný a predsa sú všetky rovnaké. Julie píše úžasne, aj keď priznávam, že niektoré knihy boli za mňa slabšie. Nuž, keď je 8 kníh v sérii, tak to viete porovnať. Avšak, Domček v Írsku nie je jednou z nich.

Domček v Írsku bola jedna z tých vydarených, vtipných, krásnych a romantických kníh. Za mňa vynikajúca voľba vsadiť príbeh do nádhernej írskej prírody a nesmieme samozrejme zabudnúť ani na opis výborného jedla a piva. Mňam! Za mňa žiadne mínusové body, bolo to super!
Čítať viac
14.8.2023
Hrdo prehlasujem, že mám prečítané všetky Romantické úteky, ktoré u nás vyšli. Neverila by som, že sa mi táto séria takto zapáči a budem chcieť čítať ďalšie a ďalšie cestovateľské a najmä kulinárske dobrodružstvá.

Vďaka týmto príbehom som mala možnosť objaviť krajiny, do ktorých som sa nepozrela, ale postupne sa stávali mojím cestovateľským snom.

Ani Írsko som nepovažovala z krajinu, po ktorej spoznávaní by moje srdce túžilo, ibaže Julie Caplin dokáže aj obyčajnú poľnú cestu popísať tak neobyčajne a pútavo, že dostanete chuť sa po nej prejsť.

Domček v Írsku je ôsma kniha v poradí, ktorá nás zaviedla do kuchárskej školy na írslej farme. Tentokrát bolo prostredie jednoduché a pokojné, plné súladu s prírodou a s poctivým hospodárstvom. Zbožňujem, keď sa vďaka knihe dozviem niečo nové a tieto knihy toho ponúkajú dosť.

Nesmiem zabudnúť na hlavnú tému knihy, a tou je láska. Láska na prvý pohľad medzi Hannah a Connorom? Alebo to bol len nezáväzný flirt? Ich príbeh bolo ďalšie pohladenie na duši, ktoré mi robilo spoločnosť počať posledných upršaných dní.

Dúfam, že autorka s touto sériu ešte ani zďaleka nekončí, lebo tieto cestovateľské jednohubky som si za posledný rok poriadne obľúbila.
Čítať viac
Berenika číta
Neoverený nákup
7.8.2023
Julie Caplinovú nikomu predstavovať netreba a recenzie jej kníh sú zbytočné, lebo ak ste už s jej sériou Romantické úteky mali tú česť, viem, že si prečítate všetko.

Jej knihy sú stelesnením dokonalého odpočinku pri predvídateľnom milom príbehu, kde sú šmakocinky jedna z hlavných postáv. A tu dokonca aj sliepky, či iné poľnohospodárske zvieratá.

Nachádzame sa totiž spolu s hlavnou hrdinkou, právničkou Hannah, v svetoznámej írskej kuchárskej škole, ktorá je sebestačná v produkcii surovín. Spolu s postavami ráno nakŕmite svine a sliepky, pozbierate čerstvé vajcia a zeleninu a cestou, za zvukov bečania oviec, natrháte čerstvé bylinky k obedu - ubytovaní v tom najútulnejšom domčeku pri mori . Dokonalé.
Čítať viac
24
Overený zákazník
6.8.2023
Neprekonateľná Julie Caplin je späť s novinkou "Domček v Írsku". Hádam vám dvakrát nemusím spomínať, kde sa bude odohrávať dej príbehu, ale viem vám sľúbiť, že to bude opäť krásny čitateľský zážitok.

Spolu s hlavnou hrdinkou Hannah (môžete ju poznať z knihy Chata v Švajčiarsku - sestra Míny) sa vyberieme do krajiny trojlístkov či chladeného piva. Okrem skvelého jedla tu na ňu čaká aj nečakaná láska. Presne tak ako sme v knihách od autorky zvyknutí.

Síce je dej predvídateľný, no na zážitku z čítania rozhodne mínusové body neuberá. Ja som si celé toto dobrodružstvo užívala a určite ho radím k naj knihám z tejto edície "Romantické úteky ".

Za seba vám knihu odporúčam. Mne jednotlivé kapitoly vyčarili úsmev na tvári a príjemne pohladili čitateľskú dušičku.
Čítať viac
15

...mám rada, keď v knihe nájdem myšlienku, ktorá ma osloví až tak, že si ju zapíšem a vraciam sa k nej... Mnohé z nich nájdete aj v mojich recenziách kníh... Momentálne vyhľadávam životopisy umelcov, najmä maliarov a našla som záľubu v cestopisoch.

Jana Pešková
Overený zákazník
28.7.2023
láska a jedlo kvitnú v každej krajine
Pekní, múdri a bohatí muži sa ešte neminuli, takže Hanna po drobných peripetiách môže spočinúť v náručí svojho princa. Julia nám ponúkla zasa milý, čítavý príbeh, odohrávajúci sa v ďalšej krajine, tentokrát v Írsku a opäť nechýbajú zážitky spojené s gastronómiou. Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„,,Ľudia, ktorí si myslia, že šťastie sa prikloní na ich stranu aj napriek všetkej logike a overenej matematickej pravdepodobnosti, pretože keď si tajne myslíte, že ste stredom vesmíru, máte pocit, že máte neskutočné šťastie.““

Hra so svetmi - Neal Shusterman, 2022
Hra so svetmi
Neal Shusterman