Knihy
E-knihy

Päť jazykov lásky

Tajomstvo lásky, ktorá pretrvá

Gary Chapman

dlhoročný spolupracovník Dr. Rossa Campbella, poradca v oblasti manželských vzťahov. Je autorom kníh, ktoré sú zamerané na manželské, priateľské a rodinné vzťahy. V českom jazyku zatiaľ vyšli tituly: Pět jazyků lásky, Děti a pět jazyků lásky, Dospívajíci a pět jazyků lásky, Pět jazyků lásky pro...

Porta Libri, 2014
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #49
Vydavateľstvo
Porta Libri, 2014

Niekto túži po pozornosti, iný po pochvale; pre niekoho sú veľmi dôležité darčeky, pre ďalšieho vymenená žiarovka či ožehlená košeľa a zas iný potrebuje fyzický dotyk. Kniha vám objasní každý z týchto jazykov, pomôže vám...

Čítaj viac

6,90 €

Bežná cena Bežne 8,50 €

Ušetríte 19%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Niekto túži po pozornosti, iný po pochvale; pre niekoho sú veľmi dôležité darčeky, pre ďalšieho vymenená žiarovka či ožehlená košeľa a zas iný potrebuje fyzický dotyk. Kniha vám objasní každý z týchto jazykov, pomôže vám objaviť jazyk lásky vás a vášho partnera a dozviete sa aj, ako prakticky týmto jazykom hovoriť. Cieľom tejto knihy nie je vyjasniť zmätok ohľadne slov láska či milovať, ale zamerať sa na prejavy lásky, ktorá je nevyhnutná pre naše emocionálne zdravie.

Gary Chapman hovorí, že jednou z príčin neporozumenia v manželstve je to, že každý z nás hovorí iným jazykom lásky. Počas svojej viac ako 30-ročnej poradenskej praxe identifikoval päť jazykov lásky:

Slová uistenia,
Pozornosť,
Prijímanie darov,
Skutky služby,
Fyzický dotyk.


Keď identifikujeme a naučíme sa hovoriť jazykom lásky nášho partnera, objavili sme kľúč k dlhotrvajúcemu, milujúcemu manželskému vzťahu. Láska sa po svadbe nemusí vypariť, no aby sme ju udržiavali živú, potrebujeme zapracovať na tom, aby sme sa naučili hovoriť jazykom lásky nášho partnera. Nemôžeme si vystačiť s naším vlastným jazykom, ak mu nerozumie. Ak chceme, aby rozumel prejavom našej lásky a cítil ju, musíme ju prejavovať v jeho jazyku.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Päť jazykov lásky - Gary Chapman
5 jazykov lásky pre deti - Gary Chapman, Ross Campbell
14,40 €
Ušetríte 4,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Five Love Languages
Rok vydania
2014
Počet strán
204
Vydavateľstvo
Porta Libri
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
189979

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

159 hodnotení

137
15
5
0
2

Viera
8.5.2019
Kniha pre každého
Táto kniha je nie len pre manželov, ale pre úplne všetkých ľudí, ktorý majú rodiny, deti, priateľov... Ak im chcete porozumieť, táto kniha je na to, ako stvorená. Mne otvorila oči. Dala by som ju, ako povinnú literatúru pre všetkých.
Čítaj viac
Soňa
2.5.2019
Jazyk, o ktorom sa nehovorí
Kniha je skvelá. Nie som typ človeka, ktorý obľubuje motivačné knihy a to väčšia pre mňa bola výzva, či to prečítam. Prečítala a dokonca na jeden hlt. Ak si vyhradíte jedno poobedie v nedeľu na túto knihu, tak sa z vás stanú omnoho múdrejší ľudia. Pretože je naozaj dôležité vedieť, akým jazykom rozpráva človek, ktorého milujeme. Dokážeme to však aplikovať aj na každodenný život. Nemusíte sa báť, že by vás kniha nudila, je to príjemné čítanie s veľkou myšlienkou v sebe.
Čítaj viac
7.4.2019
Knižka, ktorá pomôže pochopiť všetky vzťahy... Síce je kniha písaná hlavne pre manželov (manželským poradcom), ale aplikovať sa dá do každého vzťahu, či kamarátsky, rodičovský, k deťom... v knihe sú opísané veľmi vecne a jasne príklady z praxe, z reálneho života.
Nájsť svoj aj partnerov jazyk lásky môže pomôcť ako vzťah upevniť a predísť jeho strate. Dá sa milovať svojho nepriateľa? Krása, krása, krása...
Čítaj viac
Marek
26.3.2019
Gary Chapman - 5 jazykov lásky
Táto kniha je určená pre manželov po teoretickej stránke lásky. Prax je už na rozhodnutí oboch manželov, či to budú praktizovať alebo nie a aj či budú mať deti.
Čítaj viac
Štefan
8.2.2019
Kniha má potenciál
Kniha ma popravde prekvapila, predpokladal som, že ju budem čítať nasilu. Poučil som sa a pridalo mi to iný pohľad na vec spolužitia, asi už neskoro, ale predsa. Ide hlavne o myšlienku knihy, kde je rozobratý rozdiel medzi zamilovaním a láskou, v dnešnej dobe, podľa servírovaní mediálnymi kanálmi moc vyumelkované a prikrášlené. Vrelo doporučujem ako záchranné koleso "nielen" pre páry, ktoré sa ešte zachrániť chcú.
Čítaj viac
3.2.2019
Úžasná kniha
Myslím, že túto knihu by si mal prečítať každý, či už prechádza krízou a kladie si mnohé otázky alebo je jeho vzťah dobrý a chcel by ho vylepšiť. Kniha mu mnohé objasní a pomôže v prejavovaní lásky, čím budú šťastnejšie obe strany. Veľmi dobre sa číta a popisované situácie, ktorých rozoberaním autor vysvetľuje princípy, sú veľmi reálne a zo života. Vrelo odporúčam!
Čítaj viac
Veronika
1.12.2018
Skvelá kniha, ktorá otvára oči. Podnecuje hľadieť na ľudí inak ako sme boli zvyknutí dokým sme ju prečítali. Odporúčam každému, nie len tým, čo sú v ľúbostnom vzťahu. Lásku potrebujeme prejaviť aj kamarátom, rodičom alebo deťom. Takže, oplatí sa.
Čítaj viac
Jana
10.11.2018
Velmi prijemna kniha s nabehom na zamyslenie, porovnanie a pochopenie niektorych suvislosti. Urcite pre niektorych ludi silno napomocna co sa vztahov tyka-to je predsa nekonecna tematika na dennom poriadku :) Clovek tam urcite najde aj kusok svojho pribehu... Odporucam :)
Čítaj viac
Barbora
19.10.2018
Skvelá kniha pre pochopenie ľudí a vzťahov
Nemám čo dodať. Spomedzi titulov "populárnej psychológie" mi dala najviac do života a vzťahov. Nesie veľmi jednoduchý odkaz. Hneď sa dá preniesť do praxe.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Päť jazykov lásky - Gary Chapman
5 jazykov lásky pre deti - Gary Chapman, Ross Campbell
14,40 €
Ušetríte 4,00 €

„Najviac ti pomáhajú tie knihy, ktoré ťa prinútia najviac rozmýšľať.“

Theodore Parker