Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

Město malérů

Spisovatel Ellery Queen přijíždí do malého amerického městečka, aby zde našel námět ke své nové detektivce. Ubytuje se pod smyšleným jménem v Domě malérů... Čítať viac

Vydavateľstvo
Naše vojsko CZ, 2012
272 strán
4-5 hodín čítania

Spisovatel Ellery Queen přijíždí do malého amerického městečka, aby zde našel námět ke své nové detektivce. Ubytuje se pod smyšleným jménem v Domě malérů... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

6,35 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Spisovatel Ellery Queen přijíždí do malého amerického městečka, aby zde našel námět ke své nové detektivce. Ubytuje se pod smyšleným jménem v Domě malérů. Zpočátku se zdá, že hrozivá přezdívka, kterou toto obydlí získalo, už ztratila své opodstatnění. Postupem času však Ellery Queen zjišťuje, že si do Domu malérů přece jen našel cestu zločin…
Čítať viac
Počet strán
272
Rok vydania
2012
Naše katalógové číslo
186125
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Naše vojsko CZ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

2,7 / 5

7 hodnotení

1
0
4
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Táňa
Neoverený nákup
10.3.2023
Zaujímavé. Mňa to bavilo od začiatku až do konca. Nič podobné som doposiaľ nečítala. Chvíľami to pripomínalo cestopis, čo však nie je na škodu, nakoľko to nebolo rušivé. Knihu som si prelistovala na predajni, takže mi bolo jasné do čoho idem. Čítať viac
12
Overený zákazník
8.12.2022
3,5/5
Osobu akou je Damián v tejto knihe určite nepoznáte. Autor vytvoril špecifickú postavu, okolo ktorej je množstvo otáznikov a svojou záhadnosťou priťahuje pozornosť.

Autor však podľa mňa začal nešťastne. Zdĺhavý prológ, ktorý pripomína chaos môže niekoho odradiť. Ale pozor! Jeho nesúvislosť s príbehom je len zdanlivá. Autor sa k nemu vráti epilógom.

Narodením Damiána sa postupne vytvára otázka kým vlastne je, resp. kto vlastne je.
Dej je dynamický a v príbehu sa toho deje veľa. Ja by som trochu spomalila pri prvkoch, ktoré sami o sebe lákajú. Napr. pri exorcizme, depresii či uzdravení, ktoré sa v knihe nachádzajú, by som uvítala väčšie rozpracovanie s ohľadom na Damiána.

Autor má svoj osobitný štýl písania, ktorý je výborný. Vďaka dynamickosti deju sa nudiť ale určite nebudete a ani nebudete ľutovať, že ste spoznali Damiána. Ja sa aj istý čas po dočítaní prichytím, ako nad ním rozmýšľam.
A možno sa vám kniha zapáči ešte viac…
Čítať viac
21

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
4.11.2022
Zaujímavé
Damián! Si mladý, krásny, máš po boku skvelú partnerku Simonu a všetko sa javí na prvý pohľad normálne. Lenže démoni nespia, ani tí tvoji. Nahlodávajú tvoju myseľ a ty nemôžeš ujsť. Je to až také zlé? Čo ak si niečím výnimočný? Alebo nadišiel čas, aby si šiel do zatratenia? Nezabúdaj však, že sa máš o koho oprieť. Ale potrebuješ to? Kto vlastne si?
Tajomný, nadprirodzený, trošku fantasy, pričuchnutie k exorcizmu, s detektívnou i romantickou linkou, kde nechýba ani akcia. Taký je príbeh Damiána, o ktorom sa dozvieme aj niečo z minulosti, úplne od narodenia. Príbeh začína veľmi zaujímavo a autorov pútavý štýl písania ma hneď vtiahol do deja. Nevadilo mi ani veľa opisov, pretože ma zaujali. Vôbec som netušila, akým smerom sa bude dej uberať a ja som hltala stranu za stranou. Čo sa týka konca, ten bol tajomný, otvorený a láka pustiť sa aj do druhej časti. A to medzitým? Bolo toho tam nasúkaného strašne veľa. Aspoň na môj vkus. Došlo tam k viacerým rôznym udalostiam, ktoré boli pre mňa málo uveriteľné. A netýka sa to vecí medzi nebom a zemou, ale aj celkový pohľad do hlavy Damiána ma nepresvedčil. Radšej by som si prečítala o tom viac a ubrala by som z prílišnej akcie. Čitateľa ešte môže zmiasť samotný začiatok knihy, ktorý možno bude pôsobiť tak, akoby s príbehom nesúvisel, ale koniec niečo načrtne a zistíte, že viac sa toho zrejme odhalí v druhej časti série. V knihe nechýbajú ani pekné myšlienky a celkovo mi autorov štýl písania sadol.
Vyskúšajte túto knihu. Som zvedavá, ako sadne vám. Myslím si, že autor písať vie a či už téma niekomu sadne alebo nie, tak to je ozaj individuálne. Ak aj neohúri, určite nesklame a môže si nájsť širokú škálu čitateľov. Za pokus to stojí.
Čítať viac
OMIR
Neoverený nákup
19.10.2022
DAMIÁN
Damián zaujme krásnou obálkou (mňa určite zaujal), rovnako i zaujímavým , skvelo spracovaným príbehom s istou dávkou tajomna. Autor si evidentne dal záležať nakoľko opis prostredia v ktorom sa dej odohráva je viac než detailný. (Rio de Janeiro, Nový Zéland, Vatikán...) Myslím, že je určený náročnejšiemu čitateľovi. (žiadna oddychovka to rozhodne nie je) To svoje si v ňom nájdu ženy (romantika, láska, jemná erotika...)i muži (dobrodružstvo, napätie, akcia, exotika...) Určite má miesto v mojej knižnici. Čítať viac

„Hviezdna obloha je váš najvernejší priateľ, ak sa s ňou raz zoznámite; je stále prítomná, ponúka nám mier, pripomína nám, že náš nepokoj, naše pochyby, naše trápenia sú triviálne a dočasné. Vesmír je a bude neotrasiteľný...“

Ticho v období hluku - Erling Kagge, 2017
Ticho v období hluku
Erling Kagge