Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

Královská vánoční pohádka

Kouzelné městečko, hrad jako z pohádky, královský ples a pohledný princ, to je to poslední, co by newyorská reportérka Kaylie Karlyleová čekala, když zamířila za pracovním... Čítať viac

Vydavateľstvo
Baronet, 2022
304 strán
4-5 hodín čítania

Kouzelné městečko, hrad jako z pohádky, královský ples a pohledný princ, to je to poslední, co by newyorská reportérka Kaylie Karlyleová čekala, když zamířila za pracovním úkolem do Evropy. Až na místě ji čekalo... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

11,50 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Kouzelné městečko, hrad jako z pohádky, královský ples a pohledný princ, to je to poslední, co by newyorská reportérka Kaylie Karlyleová čekala, když zamířila za pracovním úkolem do Evropy. Až na místě ji čekalo překvapení: cílem její výpravy se stal malý státeček Tolvánie a hostitelem samotná královská rodina! Nejvíc ji ale zaskočila žádost svérázné panovnice Isabelly: má pro její vnučku, princezničku Annu, napsat vánoční pohádku.

A ještě k tomu musí Kaylie snášet nerudného prince Alexandra, který dostal od královny za úkol seznámit cizinku s rodinnými svátečními zvyky. Jediné, na čem se americká investigativní reportérka a tolvánský princ aspoň trochu shodnou, je to, že si na všechnu tu pompu kolem Vánoc nepotrpí. A co se stane, když Kaylie nevědomky odhalí temné a přísně střežené tajemství královské koruny? Dokáže kouzlo Vánoc překonat všechny rozpory a přinést šťastný konec všem?
Čítať viac
Originálny názov
A Royal Christmas Fairy Tale
Počet strán
304
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1750811
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Baronet
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

4 hodnotenia

2
0
2
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

15

Odmala horlivá čitateľka, ktorá sa snaží aj teraz žiť občas vo svete kníh.

Lucia Orosová
Overený zákazník
24.1.2023
Pre mňa to bola slabšia kniha, aj na oddychovú literatúru.
Veľmi bohatá vianočná atmosféra, páčil sa mi celkovo nápad a námet knihy, myšlienky o pravej hodnote Vianoc. Obálka nádherná.
Lenže čítalo sa mi to ťažšie. Postavy mi pripadali často nelogické, naivné. Zvraty v deji boli nevýrazné, prišli, odišli, aj tak som mala pocit, že veľa nezmenili, resp. to nedávalo zmysel niekedy. Veľa vecí mi pripadalo aj umelo natiahnutých, možno keby bola kniha kratšia, čítalo by sa to ľahšie. Sklamala ma aj romantická časť medzi hlavnými postavami, nejak som im to neuverila.
Ale je to celkom príjemný vianočný príbeh, komu nebude vadiť spôsob spracovania, myslím, že si knihu veľmi užije. Lebo všetko okolo Vianoc je tam krásne, veľmi výrazné, veľmi romantické.
Čítať viac
11
15.12.2022
Recenzia
Královská vánoční pohádka je ako taký typický romantický film, ktoré bežia v telke. Ale presne také niečo som potrebovala, keďže sa mi to veľmi páčilo. Hlavnou hrdinkou je reportérka Kaylie, ktorú okolnosti zavedú do čarovnej Tolvánie. A tam žije kráľovská rodina - kráľovná, princ a princezná. Kaylie si zavolala samotná kráľovná Isabella, aby zozbierala ich vianočné tradície a napísala pre jej vnučku princeznú Annu rozprávku. Lenže to sa nepáčilo otcovi Anny, princovi Alexandrovi. Kaylie bola veľmi ambiciózna a pracovitá. Každé Vianoce pracovala a s rodičmi a sestrou ich prakticky nikdy neoslavovali. Predstava, že by mala napísať rozprávku, ju desila, ale bola očarená krajinou. Do toho zasiahol Alexander, ktorý chcel, aby odišla, pretože nenávidel reportérov. V celej krajine nenájdete ani jedného, majú tam zákaz. Alexander bol veľmi prísny, taký strojený a presne to po ňom zdedila Anna. Na také malé dieťa sa správala veľmi dospelo, všetko brala vážne a neužívala si detskú zábavu. Preto som bola rada, keď som videla aj nepatrný posun, náznak poľavenia. Mne sa veľmi páčilo, akú krásnu krajinu vykreslila autorka. Tolvánia bola taká pestrá, vianočne naladená a to množstvo tradícií, ktoré mala, bolo až neuveriteľné. Všetky postavy ma bavili, boli skvelé, plné radosti a vianočnej energie. Cítila som sa, akoby som bola vo filme, tak som aspoň nasávala tú atmosféru. Nečakajte v knihe nič prevratné, jedná sa o oddychovku, príbeh, pri ktorom vypnete a naladíte sa na sviatky. Ale nájdete tu však lásku v akejkoľvek podobe, radosť aj smútok, nezvyčajné vianočné tradície, veľa skvelého jedla a aj jeden problém. Čítať viac
Jarmila Šaldová
Neoverený nákup
28.11.2022
Četla jsem už několik knížek od Karen Schaler a kdo má rád Vánoce, tak knížky rád ocení a krásně se v nich zasní a přijde na jiné myšlenky. Což v dnešní době oceníme.
Děkuji a knížku vřele doporučuji.
Čítať viac

Vydavateľstvo Baronet

Čítať viac

„Svet nie je čiernobiely, niekedy musíte pracovať s odtieňmi šedej...“

Slepé oko - Stuart MacBride, 2013
Slepé oko
Stuart MacBride