Xmas
Jazda na tigrovi - Láma Ole Nydahl
Jazda na tigrovi
14,50 €
Knihy
E-knihy

Jazda na tigrovi

Ako buddhovia prišli na západ

Láma Ole Nydahl je plne kvalifikovaným lámom a učiteľom meditácie v tradícii línie Karma Kagjü tibetského buddhizmu. V roku 1969 sa spolu s manželkou Hannah stali prvými západnými žiakmi J.S. 16. Gjalwa Karmapu, hlavného predstaviteľa línie Karma...

Čítaj viac

14,50 €
Nestíhame do Vianoc :(

Posielame do 12 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Láma Ole Nydahl je plne kvalifikovaným lámom a učiteľom meditácie v tradícii línie Karma Kagjü tibetského buddhizmu. V roku 1969 sa spolu s manželkou Hannah stali prvými západnými žiakmi J.S. 16. Gjalwa Karmapu, hlavného predstaviteľa línie Karma Kagjü, ktorá kladie dôraz na prehlbovanie môdrosti cez priamu meditačnú skúsenosť mysle. Po ukončení trojročného štúdia buddhistických náuk a intenzívneho meditačného tréningu 16.
Karmapa Oleho a Hannah požiadal, aby všetko, čo sa naučili, zdieľali v celom slobodnom svete s každým, kto o to prejaví záujem. Láma Ole odvtedy šíri požehnanie línie, cestuje a učí takmer každý deň v inom meste. Hĺbka jeho poznania a sviežosť učení, ktoré, rovnako ako jeho predchodcovia v iných kultúrach, podáva spôsobom zrozumiteľným v našom západnom svete, inšpiruje tisíce ľudí na prednáškach či meditačných ústraniach.
Kniha Jazda na tigrovi je strhujúcim opisom prvých dvadsiatich rokov tejto nekončiacej sa práce. Láma Ole priamym a nesentimentálnym štýlom rozpráva o výzvach, radostiach i nástrahách prenosu nadčasovej múdrosti buddhizmu na Západ. Delí sa s nami o svoje pozorovania a neskrýva ani chyby pri opise zdravých i nezdravých tendencií z pohľadu Buddhovho jediného priania: aby sa potenciál mysle každej bytosti naplno rozvinul na úžitok všetkých v nadšasovú blaženosť a múdrosť.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jazda na tigrovi - Láma Ole Nydahl
Zrkadlo - Táňa Keleová-Vasilková
24,29 €
Ušetríte 2,11 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
576
Hmotnosť
883 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Spoločnosť buddhizmu diamantovej cesty
Rozmer
150×212 mm
ISBN
9788096893799
Naše katalógové číslo
174332

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Jazda na tigrovi - Láma Ole Nydahl
Zrkadlo - Táňa Keleová-Vasilková
24,29 €
Ušetríte 2,11 €

„Knihy majú byť náradím, ktoré by krášlilo dom, nemajú byť cenným tovarom, ale majú byť potravou, čo živí ducha.“

Francesco Petrarca