Matkin hrob

Josie Quinnová musí vykopať hlboko pochované tajomstvá

Dokáže Josie vybojovať bitku s démonmi zo svojej minulosti, aby dokázala ochrániť ďalšie nevinné životy? Keď dvaja malí chlapci nájdu pri hre v lese pochované telo, policajnej... Čítať viac

4,9 35 hodnotení
3. diel série
Detektívka Josie Quinnová
Vydavateľstvo
Grada, 2022
360 strán
5 hodín čítania

Dokáže Josie vybojovať bitku s démonmi zo svojej minulosti, aby dokázala ochrániť ďalšie nevinné životy? Keď dvaja malí chlapci nájdu pri hre v lese pochované telo, policajnej náčelníčke Josie Quinnovej sa začínajú vracať ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

15,29 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Matčin hrob - Lisa Regan, Grada
PDF EPUB MOBI
Čeština
Ihneď na stiahnutie

15,91 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Chimamanda Ngozi Adichie: To, čo máš okolo krku. Absynt, 2023

Viac o e-knihe

Dokáže Josie vybojovať bitku s démonmi zo svojej minulosti, aby dokázala ochrániť ďalšie nevinné životy?

Keď dvaja malí chlapci nájdu pri hre v lese pochované telo, policajnej náčelníčke Josie Quinnovej sa začínajú vracať nepríjemné spomienky. Aj ona sa ako dieťa v tom lese hrávala, aby bola čo najďalej od svojej nevyspytateľnej matky Belindy Roseovej. Josie však už nemôže svoje spomienky ďalej potláčať. Policajná analýza dokáže, že nájdené telo patrilo mladej žene zavraždenej pred tridsiatimi rokmi. Žene menom Belinda Roseová...

Josie svoju matku roky nevidela a nechce na tom nič meniť. Spojenie medzi ňou a prípadom ju však donúti oživovať veci, ku ktorým sa už nikdy nechcela vracať. Blíži sa odhalenie tajomstva. Keď sa nájde ďalšie telo, navždy jej to zmení život. Je jasné, že niekto z Josinho okolia sa nezastaví pred ničím, len aby udržal pravdu navždy hlboko pochovanú.
Čítať viac
Originálny názov
Her Mother's Grave
Počet strán
360
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1696243
Štýl
mysteriózny, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
3. diel série
Detektívka Josie Quinnová
Vydavateľstvo
Grada
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

35 hodnotení

34
0
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

15

Na instagrame ma nájdete ako @somcitatel ❤️ Som študentkou medicíny, ktorú baví o knihách písať, hovoriť o nich, fotiť ich a v neposlednom rade, čítať ich.

Ema @somcitatel
Overený zákazník
19.8.2023
*****
Matkin hrob ako tretie pokračovanie série o detektívke Josie Quinnovej priniesol opäť skvelý prípad, ktorý vás nepustí a knihu budete chcieť prečítať čo najskôr.
Napriek tomu, že v prvej časti som Josie nemala veľmi v láske, v tej predošlej (druhej) si to napravila a v tejto sme už boli zžité. Páčilo sa mi, že som sa mohla cez niektoré kapitoly preniesť do minulosti a to konkrétne do jej detstva. Práve tam sa dal nájsť počiatok jej komplikovaného vzťahu s matkou a tiež kľúč k rozuzleniu prípadu vraždy mladej ženy pred tridsiatimi rokmi.
Štýl písania si autorka udržala naďalej a tým sú krátke kapitoly, ktoré sa vyznačujú priamou rečou, takže dej je dynamický a rýchlo posúvaný vpred. Zápletka bola skvelá, rozuzlenie takisto a ja v podstate nemám čo vytknúť.
Sériu odporúčam. Naozaj dajte na moju radu, že niekedy sa oplatí skúsiť ešte jednu časť, aj keď vám tá predošlá nesadla. Ja som tak spravila a teraz sa radí táto séria medzi tie, pri ktorých s radosťou čakám na vydanie pokračovania.
Čítať viac
Marek
Neoverený nákup
včera
Mne osobne by pomohlo, keby niekto zcerejnil nazor, ci je mozne tuto knihu citat bez predchadzajucich 2 casti alebo to priamo nadvazuje. Čítať viac
9

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, alebo to, kým chceme byť. Dobrá kniha je tým najlepším darčekom, pretože okrem príbehu nám ten niekto daruje aj čas, ktorý s tou knihou strávime. A aká je dobrá kniha? Tá, ktorá poteší, ktorá zarmúti, ktorá rozosmeje, povzbudí, naučí, motivuje...jednoducho taká, s ktorou rastie vaša osobnosť a obohacuje aj váš vnútorný svet.

Mária Zubalová
Overený zákazník
24.7.2023
Matrin hrob
Výborne napísaná ženská postava, knihy od Lisy ma neuveriteľne bavia a sú výborné. Táto časť série je venovaná aj osobnému životu a odkrýva nám minulosť a detstvo Josie, tie časti sa naozaj ťažko čítali, pretože si nechcete ani len predstaviť, že by sa takto dokázal niekto správať k dieťaťu a ešte k tomu matka. Autorka pekne prepojila Josie-nu minulosť s prebiehajúcim vyšetrovaním a všetko do seba zapadlo. Šokujúce, smutné, prekvapivé, bravúrne. Čítať viac
19.6.2023
ďalší príbeh zo série o detektívke Josie Quinn za mnou. musím sa priznať, že táto séria ma baví každou knihou viac a viac. každá kniha sa mi zdá o niečo lepšia ako tie pred ňou.

autorkin štýl písania mi sadol. má všetko čo potrebujem a čo by dobrá krimi mala mať- svižné tempo, postupne zvyšujúce sa napätie, zvraty, odhalenia, detailné prepojenia, správnu hutnú atmosféu, skvelo napísaný dej a príbeh a v neposlednom rade sympatické postavy. a samozrejme krátke kapitoly, ktoré vás nútia povedať si "ešte jednu kapitolu" viackrát po sebe a ani sa nenazdáte a ste na konci knihy. samozrejme, že mi všetko nedošlo, ale jeden typ mi teda vyšiel.

v tejto časti sa dostaneme Josie pod kožu a zistíme pravdu o jej detstve, to o čom doteraz hovorila len v náznakoch. tento prípad sa jej bude dotýkal asi najviac. či chcela alebo nechcela bola v priamom dianí. aj keď sa to nemusí zdať všetko so všetkým súvisí, po prečítaní každý dielik zapadne na svoje miesto a vytvorí tak prepletený prípad.

pri tejto knihe sa treba obrniť aj pevnými nervami. autorka dokáže, že na to aby sa vám dvíhal žalúdok nepotrebuje hektolitre krvi, ale stačí obyčajná "ľudská" povaha.

aj keď mám za sebou len tri časti z tejto série, s kľudným svedomím ju môžem zaradiť medzi moje obľúbené a teším sa na ďalšie časti.
Čítať viac
14

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023:

jankina.kniznicka
Overený zákazník
10.2.2023
Najlepšia časť!
Matkin hrob, tretia časť detektívnej série Miznúce dievčatá, sa zaradil medzi moju obľúbenú časť. A to viete, že detektívky idú úplne mimo mňa. Ale aj tento rok je moja hlavná výzva čítať príbehy mimo môjho preferovaného žánru. A Lisa Regan mi aj tentoraz potvrdila, že jej detektívkam naozaj nič nechýba.

Priznám sa, že pred čítaním tejto časti som venovala pozornosť hlavne názvu knihy. Znie tak tajomne a aj keď sa môže zdať, že názov napovedá veľa, opäť som sa presvedčila, že autorka má vždy skryté eso v rukáve. A nemala ho len ona, ale aj hlavná detektívka príbehov, Josie Quinnová. Matkin hrob je synonymom slov tajuplnosť, nepredvídatelnosť, akcia a zdĺhavé vyšetrovanie tajomstiev, ktoré siahajú až do minulosti. Nájdenie kostí, ktoré patrili Josiinej matke vyvolá vlnu vyšetrovania a následného odhaľovania tajomstiev, ktoré ostali hlboko pod povrchom. Veľmi sa mi páčil nápad pohľadu do minulých časov, ktoré zobrazovali Josie a jej neľahké detstvo (plné týrania) spolu s jej matkou Belindou Roseovou. Tieto kapitoly so mnou vždy zarezonovali a ešte dlho ostali v mojej mysli. Zaujímavé na tom bolo, že všetko so sebou súviselo a ja, ako nadšený čitateľ, som si tak mohla pospájať všetky súvislosti a vytvoriť si vlastnú skladačku svojej domnienky.

Počas čítania som si prechádzala rôznymi emóciami (strachom z detstva Josie a nenávisťou zo správania jej matky Belindy Roseovej), ale aj napätím a zimomriavkami, ako sa na pravý detektívny príbeh patrí. Hltala som každé slovo a čakala som, čím to tento príbeh ešte môže “zaklincovať”. Diali sa tu veci, ktoré som si ani ja, ani Josie, nevedela vysvetliť a celkom ma desili. No najviac ma prekvapilo, akým hrozným detstvom si prešla Josie. Jedna silná a odvážna detektívka, ktorá sa len tak nevzdáva. No, je to tak, že práve tie ťažké situácie vyformujú človeka najviac.

Z knihy mám príjemné pocity, pretože to bola detektívka plná strachu, ktorej naozaj nič nechýbalo. Príbeh vám vrelo odporúčam a dúfam, že aj ostatné časti budú také vynikajúce ako bola táto.
Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
4.2.2023
Sklamanie
Kniha začala sľubne, bolo veľmi ťažké čítať o tom, ako matka malú Josie týrala... a bola som naozaj zvedavá, ako to dopadne. Neskôr sa to celé zmenilo na frašku a sklamanie z toho, ako autorka záver príbehu odflákla. Čítať viac
Michaela Dovičínová
Neoverený nákup
11.1.2023
Ako vždy úžasná
Lisa Regan vie, ako písať napínavé knihy. Neodložíte ju do konca. Skvele spracované a už sa teším na ďalšie knihy z tejto série, nech žije Josie Quinnová! Čítať viac
4.1.2023
Milujem Lisu Regan
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Za dva večere prečítaná
Lisa Regan Bestseller
Autorka sa každou knihou naozaj zlepšuje. Má miesto v mojej knižnici vyhradené!
Dej je perfektne spracovaný, nedovolí aby ste knihu len tak odložili.

V prvých dvoch dielach mala detektívka svoje tajomstvá, ktoré konečne musela odhaliť. Desivé, nepredstavitelné…

…koľko ste ochotný trpieť kvôli láske k rodičovi?
…je váš rodič vôbec ten pravý?
…kam ďaleko je schopný človek zájsť aby vám zničil úspešný život?
…čo všetko dokážu peniaze ututlat?

Emócie s vami budú mávať teda poriadne. Odporúčam všetkými desiatimi!
Čítať viac
12.12.2022
Opäť skvelá
Pani autorka vie ako navnadiť a upútať svojho čitateľa. Silná hlavná ženská postava, sympatické vedľajšie postavy a záporák, z ktorého je vám zle. Psychologická hru hráte zároveň s nimi. Príbeh si vás podmaní do poslednej strany, ktorá znovu prinesie záver s možnosťou pokračovania a ja verím, že nejaké príde, najlepšie čo najskôr. Čítať viac
20

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený zákazník
8.12.2022
Výborná!
VYBORNA! Ja asi inak ani neviem pomenovat tuto knihu, pretoze autorka Lisa Regan ma opat odpalila do inej galaxie, donutila ma precitat knihu za jeden den a este aj netrpezlivo cakat na dalsiu cast, pretoze kazdou knihou je pribeh lepsi a lepsi! V tomto pribehu, ktory bol podla mna zatial najlepsi z celej serie, dokazala autorka prepojit detaily prvej casti, o ktorych chcel vediet viac hadam kazdy citatel. Dostali sme odpovede na otazky z tajomnej minulosti Josie. Autorka totiz pribeh postavila prave na osobe z Josienej minulosti, a prelinanim pritomnosti s minulostou sme postupne odhalovali to, co sa pocas jej detstva dialo. Opat vyborny pripad, ktory autorka vygradovala tak, ze knihu nebudete vediet odlozit. Ak som minule tvrdila, ze autorka je majsterka v zavadzani pri hladani pachatela a vy nemate 2/3 pribehu sancu zistit, kto je vinny, tu nas oklamala prave opakom. 2/3 knihy si myslite, ze presne viete, kto je pachatelom a v poslednej 1/3 sa deje toho zrazu tolko, ze neviete, co spracovavat skor. Klobuk dolu pred autorkou, ze dokazala tak genialne prepojit postavy v pribehu, vidiet, ze uz od prvej knihy mala presne premysleny dej a spojitosti aj tych zvysnych a nic nenechava na nahodu. Milujem tuto seriu! Milujem Josie Quinn a Milujem Lisu Regan, ze taketo pribehy dava dokopy. Gradacia vyborna, postavy sympaticke, nepredvidatelne zvraty a ziadne zbytocne klise! To proste musite milovat aj vy. Ako som povedala, pre mna je tato cast rozhodne najlepsia cast serie, ale to hovorim po docitani kazdej dalsej casti pribehu, takze predpokladam, ze nasledujuca to opat prekona. Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Reťaz je vždy len taká pevná, ako je pevný jej najslabší­ článok. “

Slovenská mafia - Ján Petrovič, 2019
Slovenská mafia
Ján Petrovič