Knihy
E-knihy

Jeden výdych koňa

W PRESS, 2014
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
W PRESS, 2014

Prečo sneh pod nohami vŕzga? Prečo nikdy nevidíme padať rosu? Komu zobral Kolumbus vietor z plachiet? Ako vytvára husľový sláčik hudbu? Sú veľrybie piesne naozaj piesne? Čo všetko urobil Einstein v zázračnom roku 1905?

Čítaj viac

6,00 €

Bežná cena Bežne 10,99 €

Ušetríte 45%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Prečo sneh pod nohami vŕzga? Prečo nikdy nevidíme padať rosu? Komu zobral Kolumbus vietor z plachiet? Ako vytvára husľový sláčik hudbu? Sú veľrybie piesne naozaj piesne? Čo všetko urobil Einstein v zázračnom roku 1905? Ktoré čísla sú väčšie, nepredstaviteľne veľké alebo nevýslovne veľké? Prečo je teflonová panvica lepšia ako obyčajná? Odkiaľ máme bryndzové halušky? Sú moria námesačné? Kde má brehy Golfský prúd?Prečo je nebo modré? Prečo je dúha kruhová?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jeden výdych koňa - Martin Mojžiš
Dva hrby ťavy - Martin Mojžiš
13,00 €
Ušetríte 8,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

48 hodnotení

38
5
4
1
0

JanaKa
16.5.2014
výborné čítanie
Super čítanie pre zvedavých, podané zrozumiteľne a s ľahkosťou. Kniha splnila moje očakávania a určite ju rada podám ďalej na čítanie. Teším sa na ostatné diely.
Čítaj viac
Peter Šichula
22.4.2014
Popularizátor
Veľmi dobre spracovaný zámer, popularizovať vedu. Svoje si tu nájdu viacerí. K dokonalosti chýbajú dve veci:
1. neviem, komu je kniha určená. Pôvodne som ju kupoval pre 12 ročného syna, keďže niektoré state sú vhodné pre začiatok kontaktu s fyzikou a podobnými vedami, no zároveň sa v knihe nachádzajú témy, ktoré sú určené akademickým študentom na technických školách, aj to si dovolím tvrdiť, že nie všetci ich pochopia. Takže komu je to určené?
2. nechápem, čo má s vedou spoločný prípad Cervanová. Tu sa autor nedokázal odpútať od prízemného politikárčenia "za každú cenu".Mnohé subjektívne odkazy na politické dianie na Slovensku a záver knihy jednoducho dehonestuje celý obsah. Je to škoda, že politika na čitateľa útočí aj z apolitických vecí.
Záverom, takéto knihy na trhu chýbajú. K dokonalosti, aspoň pre mňa, chýba odstránenie dvoch nedostatkov. Ako bonus by som prijal aj pár grafických obrázkov, pretože je to niekedy jednoduchšie nakresliť, ako vysvetľovať na troch stranách.
Čítaj viac
Mikuláš
10.4.2014
Slovenský Feynman
Kniha je písaná veľmi pútavo a zrozumiteľne, len ako technikovi mi chýbajú obrázky, ktoré by objasnili text. Kniha by však potom nestála 6.60€ ale 20€. Avšak čítal som raz jednu odbornú knihu v EN jazyku, kde dal autor ručne kreslené obrázky aj s popisom. Nijako ma to neurazilo a bol som mu za to veľmi vďačný. Ale aj tak chválim, ďakujem a odporúčam.
Čítaj viac
eva
17.3.2014
Názor čitateľa
knižný klenot, napísané ľahkou formou pochopiteľnou aj laikom. odporúčam túto knihu nie len prečítať, ale ju aj vlastniť. naozaj vydarený knižný (opakujem sa) - klenot!
Čítaj viac
Peter Mika
2.3.2014
Názor zákazníka
Vdaka "lampe" som zaostril ked toto vyslo, a dobre som urobil ked som si ju kupil. Fakt putave priblizenie fyziky a detailov nasho sveta beznemu citatelovi. Mam aj druhe pokracovanie, tiez doporucujem.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jeden výdych koňa - Martin Mojžiš
Dva hrby ťavy - Martin Mojžiš
13,00 €
Ušetríte 8,98 €

„Vždy si predstavujem, že Raj musí vyzerať ako knižnica.“

Jorge Luis Borges