Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Nultý ston - Ján Marton
Nultý ston
9,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Nultý ston

Ján Marton

Ján Marton sa poézii venuje od roku 1998. Ako člen Spišského literárneho klubu sa stal laureátom viacerých literárnych súťaží na Slovensku. V roku 2009 debutoval zbierkou básní Život nie je pes, je to suka. Publikoval aj v Dotykoch a Literárnej revue. V roku 2010 vydal druhú zbierku básní s...

HladoHlas, 2013
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
HladoHlas, 2013

Ďalšie formáty

E-kniha
6,90 €

Nultý ston je román o hľadaní ľudskej identity. Je to príbeh o stratách a nikdy nenachádzaných odpovediach na nevypovedané otázky. Je to príbeh o spojitosti s vesmírom a večnom kolobehu ľudských duší, z ktorých každá je dokonalým originálom...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

9,99 €

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nultý ston je román o hľadaní ľudskej identity. Je to príbeh o stratách a nikdy nenachádzaných odpovediach na nevypovedané otázky. Je to príbeh o spojitosti s vesmírom a večnom kolobehu ľudských duší, z ktorých každá je dokonalým originálom.

V Nultom stone sa stretáva Kocúr s Mačkou preto, aby sa mohli rozdeliť a nájsť tak svoje druhé krídlo. V príbehu plnom čistoty sa hlavné postavy hľadajú a nachádzajú. Oskar má svoje internetové rádio a Fabka svoj svet. Ľudia okolo sa ich dotýkajú a niektorí sa ich dokonca týkajú viac, ako iní.

Tento román sa prelína s vesmírom, futbalom a všetkými dušami, čo ním plávajú.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
9,99 €

Posielame do 10 dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
6,90 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
Nultý ston - Ján Marton
Plynutie - Pavel Hirax Baričák
19,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
196
Hmotnosť
260 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
HladoHlas
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788089502738
Naše katalógové číslo
161084

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

5 hodnotení

4
0
1
0
0

Lubka
20.10.2019
Super čítanie
Kniha je naozaj dobrá, dobré čítanie. Je tam všetko, radosť, starosť , láska, priateľstvo, pády i vzostupy. Príbehy zaujímavé aj inšpirujúce. Odporúčam zakúpiť, prečítať. Čítaj viac
Martina
5.6.2017
Nultý ston
Dostala sa mi do rúk kniha Janka Martona Nultý ston. Autor mi kamarátsky napísal venovanie aj s kresbou, ktorú som si síce nevybrala, ale nijako som neprotestovala, takže prvú stranu knihy mám vyzdobenú.
Knihu som začala čítať okolo piatej poobede. Dočítala som ju ešte v ten večer. Má zhruba 190 strán.
Priznám sa, mám rada historické romány a slovenských autorov čítam málo. Túto knihu som zobrala do rúk aj preto, lebo som chcela viac spoznať svojho dobrého kamaráta. Ale urobila som dobre. Už samotná obálka knihy zaujme. Je čierna. S červeným nápisom, pod ktorým je fotka nahého autora v zaujímvej póze! Pod ním je krivka EKG , ktorá sa v strede vyrovnáva. Takže predstavuje zastavenie srdca, čo v knihe autor pretavuje do narodenia a umierania. Ak niekto zomrie, niekde inde sa niekomu inému narodí dieťa!? Aj o tom je tento príbeh.
V knihe je aj mnoho humorných pasáží:
,,Pohárik sa rozletel na niekoľko kúskov. Neretardované zhíkli, ako keď v lacnom pornofilme žena nachytá svojho manžela v spoločnej spálni tesne pred vyvrcholením do ich sučky jazvečíka.,, a iné.
Okrem príbehu samotného sú v knihe úvahy. Sú o stonoch, ktoré su prevtelené do postáv. Rozprávajú a uvažujú..., áno tie stony. Sú tam Veľký a Malý ston, Iskierka pre Šťastie, dokonca Veľký inštinkt !
,,-Ľudia sú takí čudní, až sú krásni,- povedal jeden mladý ston a pohladil si Iskierku pre šťastie.
-Fakt sú krásni,- zopakovala Iskierka a zahorela existenciou.´´

Medzi príbehom a úvahami sa nachádzajú básne, ktoré vystihujú dej.
,,Milujem ťa
Neplač za mnou, otoč list,
Stromy vedia svoje.
Zahoď smútok, zmy soľ z líc,
To len prším v tebe.
Nezabudnem na slová
Čo šepkali sme si večne.
Ja som iba tá tvoja,
Tvoja duša, čo tvojou aj naveky je.
Neplač za mnou, otoč list,
hrob to len miesto.
Stretneme sa sĺubujem,
daj na moje slovo
,,MILUJEM ŤA.´´ ´´

Táto báseň bola na 179 strane, teda na skoro na konci, keď autor prekvapil úmrtím jednej z hlavných postáv. Ale poďme od začiatku.
Príbeh tvoria dvojice, ktoré spája partia kamarátov, ktorá pracuje v malom internetovom rádiu. V texte sa nachádza mnoho názvov a odkazov na skvelé kapely spevákov či piesne, ktoré presne vystihujú autorov hudobný vkus a smerovanie.
Okrem hudby, ktorá je autorovi veľmi blízka, nakoniec aj on sám komponuje a skladá piesne, sa v knihe objavuje aj ďalšia autorova láska futbal./keďže jedná z hlavných postáv je futbalista./
V knihe autor spomína aj ďalšie svoje lásky: Svit - svoje rodné mesto, Bukowskeho /svojho obľúbeného básnika/, či obľubenú Popradskú kávu.
Je zaujímavé čítať knihu autora, ktorého osobne poznáte. Dokážete spojiť, čo zo svojho života dáva do svojej tvorby. Janko asi všetko. Nesmierne pútavo a pomocou postáv dokáže písať o sebe, o svojom živote a o príbehoch ľudí, ktorých stretol. Dáva do toho punc svojej nevšednosti, čo niekedy podáva mierne šokovou terapiou, svojho ja a svojho neskonale dokonalého písania.
,,Ide to samo´´ zvykne hovorievat. Alebo ,, Nie som umelec´´ .
Si! Aj táto kniha to dokazuje.
Čítaj viac
Zuzana Garajová
31.12.2015
krása...
pre mňa skvost medzi knižkami....odporúčam každému...mladému, starému, šťastnému, nešťastnému, ženskému i mužskému pokoleniu....len škoda, že Janko nemá viac takýchto románov Čítaj viac
Natália
2.4.2015
Nádherné
V poslednej dobe mám šťastie na dobré knihy a táto medzi ne bezkonkurenčne patrí . Autor nádherne opísal život , ktorý nám prináša pekné aj horšie chvíle . Je len na nás ako s nimi naložíme a ako bude vyzerať naša nasledujúca cesta . Knižku určite odporúčam lebo vo mne vyvolala veľmi pekný pocit a už po pár stranách som sa vžila s postavami . Dej bol napínavý ale nie príliš prekombinovaný , veľmi pekne a prirodzene plynul a preto bol uveriteľný .Autor používal skvelé slovné spojenia a jeho typ rozprávania ma ohromne bavil . Som naozaj rada , že máme takých talentovaných spisovateľov , je len škoda že sa o nich tak málo hovorí . Autorovi ďakujem za krásny zážitok a dúfam že sa dočkáme aj ďalších titulov :) Čítaj viac
vlastimil
3.1.2014
výborné
exaktné a trefné pomenovanie vecí odohrávajúcich sa v živote podčiarknuté skvelými a jedinečnými vyjadreniami (slovníkom) autora. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nultý ston - Ján Marton
Plynutie - Pavel Hirax Baričák
19,98 €

„Vlastnou univerzitou nášho života je zbierka kníh.“

Thomas Carlyle