Peru Washed - Peru
Peru Washed
38,02 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
38,02 €

Bežná cena Bežne 39,90 €

Ušetríte 5 %

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

38,02 €

Viac o produkte

V šálke je charakteristická kvalitnou krémou a výraznou, sviežou arómou. Chuť je dobre vyvážená, vanilková sladkosť sa kombinuje s miernou aciditou a ľahkou horkosťou. V závere niekedy cítiť chuť čokolády.


Ročne sa v Peru dopestuje takmer 250 tisíc ton zelenej kávy, ktorá sa ďalej spracováva tzv. mokrým spôsobom. Jej zber prebieha najčastejšie v mesiacoch máj až september.
Káva sa v krajine začala s úspechom pestovať už v osemnástom storočí a aj dnes tvorí kávové odvetvie významnú časť celkovej poľnohospodárskej produkcie krajiny a Peru je v celosvetovom rebríčku siedmym najväčším producentom zelenej kávy.
Pestuje sa tu výlučne druhArabica a predovšetkým vo verziiTypica. V súčasnosti je v Peru viac ako sto tisíc drobných pestovateľov kávy, ktorí pracujú na svojich asi hektárových farmách ďaleko od civilizácie. Aj preto sa káva dopestovaná v Peru považuje za čistú, priemyslom nezaťaženú plodinu.

Prémiová odrodová zrnková káva

Typ: Arabica 100%
Hmotnosť: 1kg
Balenie: trojvrstvový obal, jednocestný ventil pre uchovanie arómy
Praženie: stredne tmavé (mediumdark)
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hmotnosť
1000g
Balenie
vákuové balenie
Katalógové číslo výrobcu
100085
Naše katalógové číslo
158671

Recenzie

Ako sa vám páčil produkt?

„Knihy sú pre ľudí tým, čím sú krídla pre vtákov.“

John Ruskin