Náš malý raj

Vrúcny a presvedčivý príbeh o priateľstve, prvej láske a sociálnych sieťach

Marianne Kaurin
Náš malý raj - Marianne Kaurin
Náš malý raj - Marianne Kaurin
Náš malý raj - Marianne Kaurin

Marianne Kaurin (1974) vyštudovala kreatívne písanie a literárnu vedu na Nórskom inštitúte pre detskú knihu (Norsk barnebokinstitutt). Po ukončení štúdia pracovala ako lektorka detskej a mládežníckej literatúry. Dnes je redaktorkou detských kníh.
Za svoje knihy pre deti a mládež získala viacero...

„Niečo sa musí stať. Pretože toto je najhoršia dovolenka pri Stredozemnom mori, akú som kedy zažila. A to som tam ani nikdy nebola,“ premýšľa Ina, hlavná hrdinka tohto príbehu.... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2022
Počet strán
192

„Niečo sa musí stať. Pretože toto je najhoršia dovolenka pri Stredozemnom mori, akú som kedy zažila. A to som tam ani nikdy nebola,“ premýšľa Ina, hlavná hrdinka tohto príbehu. Posledný deň školského roka, vytúžené prázdniny ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

„Niečo sa musí stať. Pretože toto je najhoršia dovolenka pri Stredozemnom mori, akú som kedy zažila. A to som tam ani nikdy nebola,“ premýšľa Ina, hlavná hrdinka tohto príbehu.

Posledný deň školského roka, vytúžené prázdniny za dverami. Učiteľka sa lúči s deťmi, všetci sa predháňajú, aby sa pochválili, kam sa s rodinou vyberú na letnú dovolenku. Ina nečakala, že sa leto pre ňu začne tak katastrofálne. Mama totiž nemá peniaze, aby mohli niekam odcestovať. Vymyslí si cestu k Stredozemnému moru, z internetu sťahuje fotografie z južných dovolenkových rajov a vešia ich na sociálne siete, aby nezaostala za spolužiakmi.

V skutočnosti sa však skrýva doma, v komplexe lacných sociálnych bytov, kým ju neobjaví jej nový spolužiak Vilmer a leto nenaberie nečakaný spád.
Náš malý raj je dobrodružným príbehom dvoch detí zo sociálne slabšieho prostredia. Aby unikli zo smutného a nie vždy fungujúceho sveta dospelých, vďaka fantázii si vybudujú malé prázdninové letovisko, kde spolu trávia čas. Je však jasné, že nepotrvá dlho a kamarátky Inino klamstvo odhalia. Ako na to Ina zareaguje? Autorka citlivo rozpráva viacvrstvový príbeh o chudobe a vylúčení, ale aj o sile a význame priateľstva.
Čítať viac
Originálny názov
Syden
Počet strán
192
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1571865
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

5
14.7.2022
Na tejto knižke ma hneď zaujala obálka, ktorá na mňa pôsobí príjemne letne, a aj preto som sa rozhodla pre jej prečítanie.
Milo ma prekvapila, zanechala vo mne dobrý pocit a zaujímavé myšlienky.
Hlavná hrdinka Ina je na základnej škole a klasicky, chce byť ako ostatné populárne dievčatá a nechce vytŕčat niekde vzadu na konci.
Povahy a charaktery všetkých postáv sa veľmi reálne odrážali na skutočnosti a nemala som problém uveriť, že by sa príbeh mohol aj reálne udiať.
Páčilo sa mi, ako si Ina postupne uvedomovala, čo je v živote naozaj dôležité a čím sa netreba zapodievať.

V tejto tenkej knižke, ktorá vám nezaberie veľa času, nájdete veľmi pekné myšlienky a ponaučenia do života, ako napríklad, že je veľmi dôležité byť sám sebou, neísť v rade za ostatnými, ale vytvoriť si vlastnú cestu životom, nebrániť svojej fantázii a hlavne si vážiť veci a ľudí, ktoré a ktorých v živote máte. To všetko bolo odrážané na situáciách a dialógoch, ktoré boli skvelo spracované a počas čítania som sa vôbec nenudila.

Určite vám odporúčam prečítať si to, ak len máte chuť na niečo, pri čom nemusíte príliš uvažovať, len si užívať čítanie.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Celkom názorne som zistil, akú moc predstavuje pevná viera a aké jednoduché je vyvolať ju. Stačí, aby si ty vedel o niečo viac ako tí, čo majú veriť. Potom je ľahké robiť zázraky.“

Alamut - Vladimir Bartol
Alamut
Vladimir Bartol