Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Druhé, doplnené vydanie úspešnej autorovej zbierky poviedok. Zbierka je doplnená o najnovšiu Sibylovu poviedku - Príliš málo dôvodov meniť staré zvyky. A v kamenných obchodoch ju veru nekúpite :)

Zadnú stranu obálky knihy neradno nikdy podceňovať, pri troške šťastia sa z nej čitateľ dozvie, čo ho čaká.
Pri Coffee stories je to nádej, že sa nebude nudiť. Veta o tom, že „od čias psích Mitanových dní som nečítal nič tak ľahko vážne, pritom s ťažkým dopadom, bez toho, aby to pôsobilo ťažkopádne“, podpísaná literátom Danielom Hevierom, je dostatočným odporúčaním, aj keby ju napísal Hevier sám. A novinársky – lebo Sibyla je novinár – korektné zverejnenie aj opačného názoru (Ábel Kŕč, autorov nemý bratranec: „Škoda reči.“) čitateľovu nedočkavosť ešte znásobí.

Odmena sa dostaví. Keď v úvode Sibyla uvádza citát z knihy J. D. Salingera Deväť poviedok (s dievčatkom menom Sybil z textu Deň ako stvorený pre banánové rybky), nejde len o dva fóry, viažuce sa k autorovmu menu a podtitulu jeho knihy.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha Coffee and TV

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha Artforum
EPUB
MOBI
4,90 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
Coffee stories - Pavel Sibyla
Hriešne bohatý - Meghan March
13,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
113
Vydavateľstvo
Artforum
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
156377
Rok vydania
2009

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

49 hodnotení

36
3
3
7
0

Zdena Solan
11.1.2016
Názor zákazníka
Overený nákup
Mám rada absurdné poviedy aj poviedky bez konca, ale tieto ma akosi nechytili. Buď som im neporozumela alebo jednoducho tieto čudné príbehy neboli pre mňa. Čítaj viac
Filip Hajdúch
31.10.2012
Názor čitateľa
Odporúčam! Kniha je vtipná, niektoré poviedky som síce nepochopil, ale nie je to také hrozné.
Tento mladý autor je podľa mňa talentovaný a hlavne, píše úplne fantasticky! Do roly čitateľa som sa vložil a od knihy som sa nevedel odtrhnúť! Ak sa začítate do deja, možno sa tam nájdete :)
Čítaj viac
Aureus
13.8.2011
Ku káve...
Knihu som si objednal skôr kvôli názvu a mám z nej zmiešané pocity. Sibyla mi pripadá dosť zvláštny (až trhlý), niektoré jeho poviedky som tak celkom nechápal. No s literatúrou to žiaľ ide dolu vodou, k slovu sa dostávajú "príbehy z bežného (slovenského?) života" a kvalita dostáva na frak. Čítaj viac
Dea
7.12.2009
Áno, ku káve!
Mimoriadne príjemná knižka napísaná s ľahkosťou vhodná na pohodové chvíľky či už pri káve, čaji na terase, alebo ráno v posteli, keď môžte zostať v paplóne zakrútení chvíľu dlhšie. Po prvej poviedke som si nebola celkom istá, čo mám od knihy očakávať. Druhou som už bola nadšená. A každou ďalšou stále viac a viac. Autor tu so šarmantným humorom píše o absurdných situáciách, ktoré by sa však kedykoľvek mohli stať realitou, ženie čitateľa do extrémov. Veľmi sa mi to páči. Konečne próza s veľkým P. Zvlášť odporúčam poviedky Prípad Godor a C´est tout un, honey. A taktiež radím, upravte si dávkovanie týchto príbehov, aby ste nezhltli knihu na jeden raz, mohlo by vám to byť ľúto :) Čítaj viac
mirka
4.9.2009
toto ku káve?
Boli to velmi divne a take cudzie poviedky, ze ma nezaujali a nezanechali vo mne nijaky dojem. naj na knihe je obal a tri strany s navodom na kavu. toto a poviedky k sebe vobec nepasuju.

prvy krat som mala ozaj dojem, ze keby si tu knihu nekupim, nic sa nestane.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Coffee stories - Pavel Sibyla
Hriešne bohatý - Meghan March
13,90 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia