Ocean Sea

A handful of disparate lives converge at a remote seaside inn: a lovelorn professor, a renowned painter, an inscrutable seductress - and a beautiful young girl, fatally ill,... Čítať viac

4,3 86 hodnotení
Vydavateľstvo
Canongate Books, 2013
256 strán
4-5 hodín čítania

A handful of disparate lives converge at a remote seaside inn: a lovelorn professor, a renowned painter, an inscrutable seductress - and a beautiful young girl, fatally ill, brought to the sea by a desperate father's last hope. An intricate web ... Čítať viac

  • EPUB (Adobe DRM)
  • Angličtina

9,27 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

K. Ploig: Irgur. K. Ploig. 2023

Viac o e-knihe

A handful of disparate lives converge at a remote seaside inn: a lovelorn professor, a renowned painter, an inscrutable seductress - and a beautiful young girl, fatally ill, brought to the sea by a desperate father's last hope. An intricate web of destinies and associations begins to reveal itself, but it is not until the arrival of a mysterious sailor called Adams that the truth in all its dreamlike beauty and cruelty becomes clear. Adams may furnish the key to the girl's salvation, but only the fulfilment of his obsessive secret purpose - to answer murder with murder - can conclude the journey that has brought him from the ends of the earth. Alternately playful and profoundly serious, Baricco's novel surges with the hypnotic power of the ocean sea.
Čítať viac
Počet strán
256
Rok vydania
2013
Naše katalógové číslo
1561653
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Canongate Books
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

86 hodnotení

47
21
14
2
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Krásna kniha

Krásna, zvláštna, poetická, magická. Takto by som charakterizovala Bariccov román Oceán more. Čitateľa zavedie do čudného penziónu, v ktorom bývajú ešte čudnejší ľudia, ktorí skrývajú mnohé tajomstvá. Jeden kreslí more, druhý hľadá jeho začiatok a tretí koniec. Ďalšej predpovedali, že čoskoro umrie, no ona chce žiť. Jeden číta myšlienky a druhá sa lieči z nevery. Všetko spojené poetickým jazykom do neuveriteľného príbehu.
More je prítomné v každej jednej kapitole a tak, ak knihu práve nečítate pri mori (čo silno odporúčam), určite po ňom po prečítaní tejto knihy zatúžite. Kniha sa číta ľahko, je útla a vydaná ako paperback - ideálna kombinácia na dovolenku!

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Magdaléna
Neoverený nákup
9.1.2023
Zase inak
Milujem knihy, ktoré ma dokážu prekvapiť, ak sú písané ZASE INAK, než hociktorá kniha, ktorú som čítala doteraz. Nie príbehy, ale spôsob písania. A tento román ma v tomto smere úplne uspokojil. A tých prívlastkov! Začala som sa hrať sama so sebou a hocikde hľadám prívlastky, aby som si cvičila reč. Aj psychologicky mi veľa dala táto kniha. Napríklad teóriu o "neutešiteľnosti". Ďakujem za ňu.
A tiež, že nikdy nevieme, čo nás ešte dobehne...
Čítať viac
16
Na okraji - Elena Ferrante, 2022
Práve čítam
Na okraji

Milujem knihy. Milujem žiť myšlienkami iných. Milujem vôňu papierových príbehov.

Simona Pikus
Overený nákup
30.8.2022
Keď sa do prózy vlieva poézia
Neurčité miesto, nejasný čas, osoby, ktoré možno nikdy neexistovali. Vďaka spisovateľskému umeniu autora, jeho obratnému balansovaniu na vlnách rôznych literárnych žánrov, sú však postavy knihy ako živé, a dej sa odhodlane prelieva stránkami knihy.

Kde má more koniec? A kde začiatok? Sú lode jeho očami? Je prítomné všade, jeho snová melanchólia sa hypnotizujúco trbliece v každom opísanom príbehu.

Čítajte, nastražte uši, otvorte oči. Výborný preklad tohto nie jednoduchého diela vám umožní spoznať nové vône, iné farby i neznáme zvuky mora.
Čítať viac
29
Krajina matiek - Fero Lipták (Ilustrátor), Slavka Liptáková, 2022
Práve čítam
Krajina matiek

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
16.8.2022
S melancholickými príbehmi postáv sa zahráva podmanivá sila morskej peny poháňanej vlnami. Kroky charakterov sa stretnú, poznajú a odlúčia, aby sa molekuly ich životov neskôr zliali a opäť stretli v mori. Nadnesene i pohltene, nad hladinou, aj pod ňou...
Pár dní pobytu v hostinci Almayer zaručene v každom čitateľovi niečo zanechá. Niekomu načisto vezme dych a niekto zachytí v dramatických prúdoch zaujímavé myšlienky, získa krásne postrehy.
Poetickosť, hĺbavosť, podivnosť a melanchóliu v knihách mám veľmi rada, ako je potom možné, že si ma štýl písania Alessandra Baricca nedokázal získať?
Prvú polovicu knihy som sa nevedela do oceánu písmen ponoriť. Neskôr udica z vlákien príbehu párkrát zabrala, no uloviť môj záujem si nedokázala. Vety a súvetia boli naozaj bohato nasiaknuté slovami, no viackrát som sa pristihla, ako mi medzi jednotlivými spojeniami chýbalo puto, ktoré by autorovu myšlienku držalo pokope a to robilo moje pocity a dojmy otvorené, zblúdené a rozvláčne.
Čítať viac
19
Hitlerovi bojovníci - Guido Knopp, 2002
Práve čítam
Hitlerovi bojovníci

O knihách, čo ma zaujali, píšem aj tu: https://www.instagram.com/monikabelinova/

Monika Bělinová
Overený zákazník
14.8.2022
Podľahni vábeniu
mora
a nechaj sa unášať
vlnami…

More
lieči
telo i dušu.
More
dáva,
berie,
volá.

„Vždy tu bude nejaké more, ktoré ťa bude volať, a nič ti nevysvetlí, nepovie ti kde.”

Oceán more je zvláštna kniha. Musíte ju precítiť a naplno sa ponoriť do čítania, aby ste si vychutnali Bariccovo majstrovstvo. Jeho poetická hra so slovami a prekrásny lyrický jazyk vás buď úplne očarí, alebo nechá chladnými, podľa mňa nič medzi tým nie je možné.

Podarilo sa mu vytvoriť úplne magickú, snovú atmosféru a mne sa pri čítaní v hlave odohral ohromujúci film, ku ktorému sa určite ešte budem vracať. Slová sú zbytočné, to si musíte jednoducho prečítať a môj úvodný pokus o naladenie na toto úchvatné dielo ani zďaleka nedosahuje kvality Bariccovho písania, nebojte sa :D

Niekoľko mužov a žien, ktorí na prvý pohľad nemajú nič spoločné, sa náhodne stretlo v tajomnom hostinci Almayer (do ktorého sa chcem nasťahovať, och!) a živelné more, kde sa všetci ocitli, je na prvý pohľad jediným spoločným menovateľom. More im má pomôcť vrátiť sa naspäť do života. Nájde každý tú správnu cestu? A ktorá je tá správna? Ako ju spoznať?

„– Občas si kladiem otázku, čo také tu očakávame.
Ticho.
– Čakáme, aby už bolo prineskoro, madam.”

„Ak je na svete miesto, kde si môžeš myslieť, že si ničím, tak to miesto je tu. Už to nie je zem, ešte to nie je more. Nie je to život falošný, nie je to život pravý. Je to čas. Čas, ktorý plynie. A to je všetko.”

Pred očami sa vám vrstvu po vrstve odohráva úchvatná smutno-krásna mozaika krehkých ľudských príbehov. Román je rozdelený na tri časti: v prvej sa zamilujete do mora a do postáv, v druhej vás zmetie obrovská vlna a pohltí jeho brutalita a v tretej sa hladina opäť upokojí, no zanechá vo vás širokú škálu emócií.

„Vôbec to nie je tak, že život plynie, ako si ho predstavuješ. Ide svojou vlastnou cestou. A ty ideš svojou. A nie je to tá istá cesta.”

Čítať Oceán more pri mori by bolo dokonalé.
Čítať viac
Maria
Neoverený nákup
2.8.2022
Kniha sa velmi dobre a lahko cita. Pribeh postav je krasne napisany a na konci super rozuzlenie. Asi je pravda, ze ludi nestretavame len nahodou, ale osud nam kladie do cestu ludi, aby sme sa nieco naucili. Čítať viac
3

Pomaly sa zmierujem so skutočnosťou, že nestihnem prečítať všetky dobré knihy ????.

Katka Furdeková
Overený zákazník
24.6.2022
Magická morská rozprávka
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
“Edel, možno nejako urobiť ľudí, ktorí by neubližovali?
Aj Boh si zrejme v istej chvíli položil túto otázku.”

Oceán more je unikátna kniha, po pár stranách mi vyrazila slová z úst a už ich nevložila späť. Je celkom odvážne pokúsiť sa ju bližšie definovať. Mám silný pocit, že každé ďalšie slovo, ktoré k nej niekto nevinne pridá v snahe ju opísať, len uberá z jej krehkosti a výnimočnosti. Aj more je zbytočné opisovať slovami. Môžeme síce povedať, že more je krásne, azúrové či tajomné, no nikdy to nepostačí na to, aby sme v tých slovách našli to, čo vyvolá jediný pohľad naň. Veď koľko času dokážeme len tak sedieť a doslova sa v pohľade na more utopiť.

Tou najvýraznejšou postavou knihy je teda more, je zároveň osnovou, ktorá plynie a drží všetky ostatné prvky príbehu pokope. Nájdete tu i jeden zvláštny hostinec, plný zvláštnych ľudí, no po chvíľke sa vám už zvláštni zdať nebudú. Každý z nich si svedomito plní svoje poslanie v tejto morskej “rozprávke”. Čítanie Oceánu more bolo ako púť posiata vnemami a myšlienkami, ktoré sa valili ako vlna za vlnou.

Ak sa rozhodnete prečítať si Oceán more, nehľadajte začiatok a koniec, ani more ho nemá. Ponorte sa do hĺbky, neklaďte zbytočné otázky, nehľadajte odpovede, len precíťte všetky vnemy, ktoré sa vo vás pri čítaní vynoria.

“Muž sa ani neobzrie. Ďalej uprene hľadí na more. Ticho. Zavše namočí štetec do medeného hrnčeka a načrtne na plátno zopár ľahkých ťahov. Štetec necháva za sebou bledulinký tieň, ktorý vietor hneď vysuší a navráti tak plátnu predchádzajúcu blielobu. Voda. V medenom hrnčeku je iba voda. A na plátne - nič. Nič, čo by sa dalo vidieť.”
Čítať viac
Monika Jelínková
Neoverený nákup
9.6.2022
nádhera
knihu som už čítala v češtine, ale chcela som ju mať vo svojej knižnici, tak som si ju objednala. Je to krásne poetické dielo, Alessandro Baricco je majstrom slova, ja som si tú knižku veľmi užila. Môžem len vrelo odporúčať všetkým milovníkom pekného písaného slova. Čítať viac

Alessandro Baricco

Čítať viac

„Múdrosť totiž človeku nie je až taká užitočná; múdri ľudia nezájdu ďalej ako hlúpi o to, o čo sú múdrejší, ale oveľa, oveľa menej. Je to preto, lebo život nedáva dosť priestoru zájsť ďaleko; roztiahneš ruky, a jednu hrsť máš na slnku, druhú v hmle...“

Krajina maľovaná čajom - Milorad Pavić, 2010