Iba desať dní

Michaela Brnková

Autorka žije s manželom a deťmi v Púchove, kde sa venuje lektorstvu a ich spoločnej kaviarničke. Obľubuje romantickú beletriu a životopisy slávnych osobností, pri čítaní ktorých rada oddychuje. Vďaka štúdiu anglickej, americkej i slovenskej literatúry sa stala vernou obdivovateľkou talentovaných...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #6
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press, 2022

Ďalšie formáty

Kniha
11,73 €

Sedela na posteli v spálni, ktorú s ním zdieľala už dva roky, a slzy máčali jej krásne pehy. Bola plná sklamania a smútku pre niečo, čo nikdy nemala...

Čítať viac

Sedela na posteli v spálni, ktorú s ním zdieľala už dva roky, a slzy máčali jej krásne pehy. Bola plná sklamania a smútku pre niečo, čo nikdy nemala...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ona

Sedela na posteli v spálni, ktorú s ním zdieľala už dva roky, a slzy máčali jej krásne pehy. Bola plná sklamania a smútku pre niečo, čo nikdy nemala.
Cítila to hlboko vo svojom srdci. Jej túžba demolovala jej sny, jej nádeje, aj ju samotnú, lebo na bielej paličke svietil aj tento mesiac iba jeden prúžok. Vedela, čo bude nasledovať, a rozplakala sa ešte viac.
Koľko toho ešte zvládne?
Koľko je schopná uniesť?
Cítila ťažobu jeho rúk, ktoré jej pripomínali, že zasa zlyhala.
Až kým...

On

Vchádzajúc do dverí ich spoločného bytu, s odhodlaním a nádejou, zakričal jej meno. Neozývala sa, ale zurčanie vody mu jasne naznačovalo, kam má zamieriť.

Otvoril dvere do kúpeľne a úsmev, ktorý mu zdobil tvár, razom pohasol.
Zamrzol... stŕpol.
Nedokázal sa pohnúť.
Nevedel dýchať.
Prišiel neskoro, okamžite to vedel.
Bolesť, ktorá ho zachvátila, bola ohromujúca, neprekonateľná, ostrá a bodavá.
Vedel, že tento moment rozhodol o jeho osude.
Až kým...
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
11,73 €
-10 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
9,99 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
388
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1555109
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

50 hodnotení

43
0
3
3
1

17
dnes
Vynikajúca kniha!
Nádherné, nádherné nádherné! Nemám slov…

Celá táto kniha je ako slnko. Celý ten dej je ako slnečné lúče, niekedy horúce inokedy príjemne teplé, ktoré ťa nabijú energiou. Aj som plakala, aj som výskala od radosti. ???? Erotickými scénami si ma posadila na zadok a tie smsky medzi Veronikou a Richardom, tak to je čistá predohra ????????. Už sa nikdy na meno Richard nebudem pozerať rovnako. Drž si toho chlapa v utajení lebo myslím, že nie som sama, čo poviem, že by sme z neho nestrhli len šaty, ale aj kožu.

Našla som sa vo viacerých častiach tohto príbehu. Znovu prežila moment, keď ma srdce bolelo, ďakovala Bohu, že mi do života priviedol toho môjho ,,Richarda". Pocítila bosé nohy v našej záhrade, načúvala tej najkrajšie hudbe prírody a v konečnom znení, rozbehla sa po tej svojej lúke. Pripomenula si presne tú slobodu, ktorú pocítila Veronika, keď sa po svojej lúke rozbehla.

Michaela Brnková je hádam chameleón. Asi som sa s tým nikdy nestretla. Ten štýl písania autorka prispôsobila celému deju. To, ako sa hrala krásne so slovíčkami, mi prišlo priam fascinujúce.

KONFLIK bol Taliansko, mafia s dejom ako dynamit. Neverila som, že takéto dielo napísala slovenská autorka. No kniha - Iba desať dní so slovenským prostredím a nádhernou jemnosťou nebola žiadna Amerika, na ktorú sa veľa autoriek snaží hrať.
Chápete? Keď Slovensko, tak naša ľúbozvučná slovenčina.

Klobúk dole pred tvojou tvorbou. Klobúk dole pred tebou samou. ?? Niekde som čítala, že ťa je škoda na Slovensku. Hovadina! Musíš tu byť a musíš písať ďalej. Ja ti navždy budem verná čítateľka. ????

Ďakujem osudu, že som sa pred tebou priznala, že som grafička a mohla dopomôcť k tejto obálke. Ďakujem za to, že mi veríš a dodala si mi sebovedomie, čo sa týka bookstagramu. Ďakujem za to že si.??

Teším sa, že práve tvoja kniha je mojou prvou štafetou!
Čítať viac
Soňa Duchoňová
včera
Som nadšená!
Mišku poznám ešte z čias, kedy aktívne pôsobila na platforme wattpad, kde píšu všetci zaľúbenci do písania a dostávajú tak aj spätnú väzbu. Mala som tú česť a na IDD som Miške urobila knižný trailer, ktorý ma už len samotnými myšlienkami navnadil na knižku a veruže nesklamal! Príbeh sa odohráva na slovenskom vidieku, čo ja osobne zbožňujem. O to viac si ma získal Richard, hlavný mužský hrdina, pracovitý, s citom pre prírodu a vlastným koňom (ktoré milujem!) no čo už by som mohla chcieť viac? Richard bol prepracovaný charakter, živočíšny, pudový, ochranársky a zraniteľný, s vlastným krížom minulosti, ktorý si strážil stovkami zámkov. On i Veronika, naša hlavná ženská postava, majú za sebou minulosť, o ktorej nechcú hovoriť. Verte mi, emócie sú tu naozaj prepracované.

Prostredie bolo opísané tak krásne, že som túžila okamžite odísť na naše vlastné kopce a polia... Ozaj, nádhera! Vedľajšie postavy si ma taktiež získali, najmä Richardova mama a Veronikin otec. Takisto Veronikina sestra. búrka aká sa medzi nimi zrodila by sa dala krájať, to napätie, chémia a city, pred ktorými Richard utekal, ma odrovnali...

Miška skrátka písať vie a tu ukázala citlivú stránku mužského charakteru, ktorý čerpala z reálneho života .. nádhera! Takíto muži sú pre mňa nenahraditeľní. Myšlienky, aké sú v príbehu vsadené si tiež získajú vaše srdce. Každá z nás by prijala takého Richarda a každá z nás sa môže jedného dňa stať Veronikou. Jazvy a rany, spôsobené bičom minulého života dokáže niekedy vyliečiť len meno toho/tej, ktorý/ktorá, vám pomôže rozbehnúť sa po vlastnej lúke - a tou si musíme prejsť všetci. Čas nám pomôže vytriezvieť z rán osudu, ale iba láska je záchranným kolesom, ktoré nájdeme v momentoch, kedy si myslíme, že sa nad tú hladinu už nevynoríme.

Odporúčam všetkými desiatimi.
Čítať viac
14
predvčerom
Určite máte aj vy nejakú knihu, ktorú nedokážete celkom objektívne posúdiť.
U mňa je to rozhodne táto.

Kniha je tak krásne spracovaná! Obálka knihy, samotná kniha. Ale to nie je všetko.
Je to hlavne ten jedinečný, silný a emóciami nabitý príbeh dvoch na prvý pohľad rozdielnych ľudí, ktorý majú za sebou nejakú smutnú minulosť a tú budeme postupne odhaľovať spolu s nimi.
Osud im zariadil stretnutie a oni musia tento moment buď využiť, alebo to ľutovať do konca života.
Hlavné postavy tu budú postupne odhaľovať nielen nám, ale hlavne jeden druhému svoje bolesti, svoje povahy a dôvody, prečo sa správajú ako sa správajú, a budú sa snažiť vyrovnať sa s minulosťou, ale aj s prítomnosťou.
Úžasný príbeh, prekrásne opisy slovenského prostredia, dedinského aj mestského života, rozdielnosti ľudí, všetkých možných emócií.
Zamilujete sa do hlavného hrdinu, tak ako aj ja, lebo je to proste skvelý chlap s úžasným vnímaním sveta. A budete cítiť to, čo hlavná hrdinka a prežívať jej znovuobjavenie seba samej spolu s ňou. Chcieť s ňou prebehnúť cez lúku.
Keď sa dopracujete k tomu, prečo má kniha práve tento názov, budete hltať stránku za stránkou a očakávať, čo sa bude diať a čo nastane potom. Ako to skončí. A môžem vám prezradiť, že ak aj budete očakávať nejaký konkrétny záver, tak dostanete úplne iný a budete ho ešte chvíľu rozdýchavať. Lebo toto Miška píše naozaj bravúrne.

Odporúčam ju všetkým romantickým dušičkám. Bude vám v hlave rezonovať ešte veeeľmi dlho po prečítaní.
Lebo - S tebou žiarim ;)
A odo mňa, Miška, jedno obrovské ĎAKUJEM.
Ďakujem, že som mohla byť aspoň trošičku toho súčasťou.

„Svet je plný magických vecí, ktoré trpezlivo čakajú, kým budeme vnímavejší.“
Čítať viac
6
predvčerom
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Je spontánna.
On je pravý opak.
Je neviazaná.
On sa dokonale ovláda.
Drzá a ryšavá.
Galantný, milujúci blondínky.
Po tom, čo do nej nechtiac vrazí autom, sa život Veroniky a Matúša prepletie. Dokonca až tak, že sa zasnúbia.
Ako čas plynie, Veronika začína chápať, že ju držia ako vtáčika v zlatej klietke. Nemôže byť sama sebou. Takéto správanie do konceptu bohatej rodiny nezapadá. Nemôže si dovoliť nič neobvyklé. A navyše sa im nedarí počať potomka - čo sa javí, ako skutočne veľká prekážka.
Zhodou náhod, sa naša hlavná hrdinka stretáva na vidieckej oslave s Richardom, Matúšovým bratrancom. Na tom by nebolo nič neobvyklé, keby ju nezačal priťahovať. Tento muž v nej opäť prebúdza jej staré ja. To, ktoré sa muselo ukryť pred svetom - veľmi, veľmi hlboko.
Po ich prvom bozku, stojí Veronika pred zásadnou otázkou – ostať v stabilnom vzťahu so snúbencom Matúšom alebo dať prednosť Richardovi, ktorý je taký nespútaný a drzý ako ona? A čo ak aj Richard skrýva tajomstvá z minulosti? Čo ak ich všetci skrývame?
Čakáte romantiku?
Dočkáte sa.
Čakáte napätie?
Dočkáte sa.
Čakáte dejové zvraty?
Dočkáte sa.
Táto kniha má všetko, čo od nej očakávate.
Čítať viac
11
pred tromi dňami
Krásny príbeh zo slovenského vidieka
Autorkin debut Konflikt sa mi veľmi páčil, takže som si nemohla nechať ujsť ani jej novinku. Z prostredia mafiánov sme prešli na slovenský vidiek a autorka nám dopriala krásny príbeh o láske, bolesti, odpustení. Má príjemný štýl, vďaka čomu som príbeh prečítala za pár hodín.

Veronika je mladé dievča plné energie s podrezaným jazykom, ktoré sa nebojí žiadnej výzvy. Pod vplyvom svojho priateľa a jeho rodiny sa však za posledné tri roky musela zmeniť na "slušňáčku". Myslela si, že toto je život, ktorý chce...až kým sa jej do života nepriplietol Richard, pri ktorom sa nebojí byť sama sebou.

Richard...táto postava mala okolo seba takú zvláštnu auru, ktorú nedokážem slovami presne popísať, ale jednoducho ma k nemu niečo nesmierne priťahovalo. Možno tajomnosť, spätosť s prírodou, nepredvídateľnosť, pracovitosť, jeho názory a priority... pravdepodobne kombinácia všetkého spomenutého.

Príbeh by som v podstate mohla rozdeliť na dve časti. Prvá bola skôr vtipnejšia, najviac ma bavilo, keď Richard pomáhal Veronike písať sexuálne scény do jej pripravovanej knihy. Neskutočne to medzi nimi iskrilo a k tomu sa ešte pridal tieň zakázanej lásky, keďže Veronika bola v tom čase zadaná. Richard vždy vedel, na ktorú strunu má udrieť, aby Veroniku vyprovokoval... a tá si nikdy nechcela dať zahanbiť. Nebola núdza ani o pikantné scény.

Druhá časť bola dosť emotívna. Richard a Veronika už síce k sebe mali voľnú cestu, no obaja mali svoje trápenia a tajomstvá, s ktorými sa najskôr potrebovali vysporiadať, aby mal ich vzťah vôbec nejakú šancu. Problémom tiež bolo, že obaja o svoje minulosti neradi hovorili, kvôli čomu sa neraz poškriepili a mali tichú domácnosť. Veronikina mama ma sklamala, našťastie to zachránila Richardova mama, ktorá bola naozaj skvelá.

Páčilo sa mi, že autorka zasadila príbeh do Slovenska. Dedinské prostredie mi je veľmi blízke, keďže tam žijem celý život. Išlo o tradičnú slovenskú obec, kde ľudia stále chovajú zvieratá na úžitok, obrábajú polia, majú slabý signál, navzájom si pomáhajú... malo to svoje čaro.Zaujal ma aj Richardov nezvyčajný dom. Bolo tu viacero sympatických postáv, spomeniem napríklad malú Sárku.

Čo viac dodať, autorka ma ani tentokrát nesklamala, príbeh vám určite odporúčam a už teraz sa teším na jej ďalšiu knihu.
Čítať viac
Lenka Laštincová
pred štyrmi dňami
Dokonalosť
Bez váhania si dovolím napísať, že Michaela Brnková patrí k tým najlepším autorkám aké na Slovensku máme. Čítala som jej prvý príbeh a bol úžasný ale tento? Bol dokonalý. Jednoducho strácam slová, lebo žiadne nedokážu úplne vystihnúť aká je tá kniha nádherná a príbeh emotívny, vtipný, bolestivý ale tak krásny. Láska, cit, porozumenie sú veci, ktoré si nevynútite aj keď sa snažíte. Presne o tom je tento príbeh. Kto váha, či ho čítať tak za mňa jednoznačne áno!!! Čítať viac
Nina
pred štyrmi dňami
Iba desat dni
Miška je u mna paní Autorka. Znovu má nesklamala a od knihy som sa nevedela odtrhnut. Rovnako ako konflikt ma vytiahla do deja a musela som ju docitat na jeden zatah. Bolo v nej tolko emociii pocitov chemie medzi postavami ,ze jej naozaj nemam co vytknuut. Miska tesim sa na dalsiu knihu. U mna budu tvoje knihy rovnako ako u inych oblubenych autoriek stávka na istotu. Este raz dakujem za skvely zazitok . Čítať viac
Erika Sieklikova
pred piatimi dňami
Iba desať dní
Kniha Iba desať dní ma chytila za srdce..je to pribeh, ku ktoremu sa kedykolvek nebudem mat problem vratit, milujem autorkin humor, ten nesklamal, boli momenty kedy som sa nahlas rozosmiala, a momenty kedy som si poriadne poplakala...
Za mňa 10bodov z 10
Čítať viac
Veronika
pred piatimi dňami
Nádherná a zmyselná
Letné, svieže, dokonalé... Moderne napísaný slovenský príbeh, aký tu ešte nebol. Naozaj originálne!
Autorka to vystavala na netradičnom príbehu, pri ktorom som sa nenudila a užila si humor a doberanie. Hrdinu si zamilujú všetky romantické duše a za srdce vás chytí jeho zmýšľanie a vzťah k prírode rovnako ako mňa.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Tak hovorí mongolský mýtus: Láska sa rodí z rôznych prirodzeností. Protikladmi získava silu. Konfrontáciou a premenou sa udržiava. “

Záhir - Paulo Coelho
Záhir
Paulo Coelho