Vianoce
Black Box - Šiori Itó
Black Box

12,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Black Box - Šiori Itó
Black Box - Šiori Itó

Black Box

Čierna skrinka je osobnou výpoveďou japonskej novinárky Šiori Itó, ktorá si dovolila spraviť niečo, čo ženy v japonskej spoločnosti nerobia: verejne prehovorila o tom, ako bola... Čítať viac

Vydavateľstvo
Vydavateľstvo KPTL, 2022
160 strán
2-3 hodiny čítania

Čierna skrinka je osobnou výpoveďou japonskej novinárky Šiori Itó, ktorá si dovolila spraviť niečo, čo ženy v japonskej spoločnosti nerobia: verejne prehovorila o tom, ako bola v roku 2015 znásilnená prominentným japonským novinárom... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Čierna skrinka je osobnou výpoveďou japonskej novinárky Šiori Itó, ktorá si dovolila spraviť niečo, čo ženy v japonskej spoločnosti nerobia:
verejne prehovorila o tom, ako bola v roku 2015 znásilnená prominentným japonským novinárom Norijukim Jamagučim. Bezprecedentné odhodlanie autorky búrať tabu o sexuálnom násilí páchanom na ženách v japonskej spoločnosti vzbudilo široký záujem svetových médií.

Autorka:
Šiori Itó je japonská novinára, spisovateľka a dokumentaristka. Vo svojej tvorbe sa venuje predovšetkým otázkam rodovej rovnosti a ľudských práv.
Jej film Osamelá smrť bol ocenený na filmovom festivale v New Yorku v roku 2018. Za príspevok k japonskému hnutiu #MeToo ju časopis Time v roku 2020 zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí na svete.
Čítať viac
Počet strán
160
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
128×197 mm
Hmotnosť
178 g
ISBN
9788097408510
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1542891
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Japonsko
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo KPTL
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

3

Keď čas dovolí, určite knihomoľ. S postupujúcim vekom oveľa širší záber.

Peter Oslanec
26.5.2022
Tajomstvá japonskej patriarchalnej spoločnosti
Overený nákup
Pohľad za oponu súčasnej japonskej spoločnosti. V niečom hypermoderná a v niečom stále zaostalá, silne patriarchálna spoločnosť riadiaca sa zákonmi a zvykmi spred storočia. Muži, predátori sa často spoliehajú na omertu japonskej spoločnosti, kde verejné prehlásenie obetí sexuálnych zločinov bolo donedávna neprípustné. Čítať viac

„Nemusíš to všetko pochopiť. Len buď so mnou.“

Chatrč - William Paul Young
Chatrč
William Paul Young