Knihy
E-knihy

Paríž môj druhý domov

Mária Dopjerová-Danthine
Paříž, moje láska, můj život - Mária Dopjerová-Danthine
Paříž, moje láska, můj život - Mária Dopjerová-Danthine
Paríž môj druhý domov - Mária Dopjerová-Danthine

Vyštudovala na FF UK v Bratislave, nadstavbové jazykové štúdium absolvovala v Paríži na Sorbonskej univerzite. Dlhší čas žije a pracuje vo Francúzsku.

Okamžitý download
EPUB
MOBI
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2013

Mária Dopjerová Danthine, Slovenka žijúca v Paríži, ponúka slovenským čitateľom zaujímavý súhrn postrehov a poznatkov zo svojej integrácie vo Francúzsku, ktoré nazbierala počas štrnástich rokov života v tejto krajine. Keďže spolu s

Čítaj viac

5,90 €

Bežná cena Bežne 9,25 €

Ušetríte 36%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Mária Dopjerová Danthine, Slovenka žijúca v Paríži, ponúka slovenským čitateľom zaujímavý súhrn postrehov a poznatkov zo svojej integrácie vo Francúzsku, ktoré nazbierala počas štrnástich rokov života v tejto krajine. Keďže spolu s belgickým manželom vychováva tri deti, ťažiskom jej knihy je výchova k bilingvizmu, problémy, s ktorými sa dennodenne stretáva dvojjazyčná domácnosť. Autorka sa zameriava aj na ťažkosti, ktoré vyplývajú z koexistencie viacerých kultúr a národností na pracovisku i v bežnom živote, a zamýšľa sa nad významom slova domov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Paríž môj druhý domov - Mária Dopjerová-Danthine
Cudzinca nemiluj - Ivana Ondriová
12,80 €
Ušetríte 6,35 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
176
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
153994
Rok vydania
2013

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

14 hodnotení

10
2
2
0
0

Annu
23.3.2017
Skvelá
Výborne napísaná kniha o živote v Paríži. Je jedinečná tým, že prináša nové informácie, ktoré môže sprostredkovať len človek, ktorý tam naozaj žije. Pri niektorých kapitolách som si hovorila - to je hrozné! Napríklad vtedy, keď autorka opisovala "dokonalosť a neomylnosť" Parížanov. Ten nepísaný zákon - nepriznať si chybu... Kniha ako celok našťastie nepôsobí sťažovateľsky, naopak. Je vyvážená, ľahko sa číta a po prečítaní vo mne zanechala pocit, že som nahliadla do života človeka, ktorý je skutočnou osobnosťou. A teraz už naozaj túžim vidieť Paríž naživo.
Čítaj viac
Silvia Urbanová
28.12.2015
Výborné
Vynikajúca knižka mapujúca 14 rokov života autorky v Paríži. Trošku mi absentovala "gastronomická " vsuvka, predsa len, francúzska kuchyňa je vychýrená. Potešilo by ma aj pokračovanie knihy, pozdravujem autorku.
Čítaj viac
Zuzana
23.9.2014
výborná
Veľmi sympatickým a príjemným spôsobom napísaná kniha,vrelo doporučujem.Autorka knihy má vynikajúci pozorovací talent,krásne úvahy,postrehy...
Kto má rád Paríž doporučujem aj knižku Paríž-moja láska,môj život taktiež od Márie Dopjerovej-Danthine.
Nemám čo vytknúť.
Čítaj viac
Lucia
2.1.2014
život Slovenky - matky vo Francúzsku
Kniha, ktorú zhltne každý, kto sa zaujíma o život vo Francúzsku - pre ženy sú tu zaujímavé informácie napriklad o výchove detí v tejto krajine. Vhodné prečítať si ak plánujete život vo Francúzsku - úskalia popísané Slovenkou, ktorá si preśla celým procesom integrácie do franc. spoločnosti. Písané ľahkým a pútavým štýlom.
Čítaj viac
Janka
21.11.2013
príjemná jednorázovka
Veľmi príjemná kniha, ktorú som zvládla za krátky čas, až mi bolo ľúto,že nemá viac strán a navnadila ma aj na ďalšie autorkine diela. Kniha pútavo a zaujímavo popisuje život v Paríži nie z pohľadu turistu, ale vnímavého pozorovateľa dennodenne spätého s týmto prostredím, ktorý sa "pechorí" s radosťami i starosťami bežného života jednej pracujúcej ženy a matky.
Čítaj viac
Mária
13.11.2013
Žiť v cudzine alebo zostať na Slovensku
Veľmi dobre napísaná kniha. Kúpila som si ju zo zvedavosti či mi dá odpoveď na otázku "Založiť si rodinu s cudzincom?" Dcéra pracuje v prosperujúcej firme v Londýne ako finančná analytička. Kultivovaný a umelecky nadaný šéf sa do nej zamiloval. Ona sa cíti vo vzťahu veľmi spokojná. Dilema však občas vypláva na povrch: chce si užiť výhody motivujúceho a neustále inšpirujúceho Londýna, ale do akej miery jej bude chýbať zázemie rodiny na Slovensku? Mne by chýbalo veľmi a nenašla by som odvahu žiť v cudzine. Niektorí to dokážu. Viem však, že pri odchode z návštevy vlasti, rodičov, súrodencov im puká srdce. Kniha to presne vystihla: šikovní sa uplatnia v cudzine, ale občas sú tam smutní. Autorka je skvelá, že to dala na papier.
Čítaj viac
Lia
20.8.2013
kniha na jeden dych
Nevedela som sa odtrhnúť od stránok tejto knihy, ktorú som "zhltla" za 2 dni. Mnohé z toho, čo Mária opisuje som zažila na vlastnej koži (to, že nás Francúzi nevedia správne geograficky zaradiť, či to, že vám občas dajú pocítiť, že majú na všetko svoj "osvedčený" recept a tie vaše nestoja za veľa, atď.) Manžel mi kúpil knihu, lebo vie, že aj ja by som si rada spravila z Francúzska druhý domov, ale táto kniha mi láskavo zložila ružové okuliare a napriek tomu, že Mária odišla do mesta jej srdca, jej srdce predsa len zostalo tu-na Slovensku.
Čítaj viac
Elena Hindemithova
6.8.2013
Kniha Pariz moj druhy domov.
Vynikajuce citanie! Autorka velmi vystizne zachytava pocity cloveka, ktory opusti rodnu zem a snazi si najst miesto v cudzej krajine.Sama zijem za hranicami Slovenska uz viac ako desat rokov a musim priznat, ze na mnohych miestach tejto knihy som mala pocit, akoby ta kniha bola tak trochu aj o mne. Jednotlive kapitoly, vytvaraju komplexnu zmes pocitov cloveka zijuceho mimo svojho rodiska. Vdaka bohatym jazykovym a stylistickym prostriedkom citatel priam citi atmosferu krajiny, ktoru spisovatelku tak citlivo a zaroven poctivo opisuje - bez zbytocneho patosu, ci strojenej sentimentality.Velmi odporucam precitat si tuto milu knizku, ktorej humor posobi prijemne osviezujuco. Pre jej svojsky literarny styl patri autorke moj obdiv a vdaka!
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Paríž môj druhý domov - Mária Dopjerová-Danthine
Cudzinca nemiluj - Ivana Ondriová
12,80 €
Ušetríte 6,35 €

„Niektoré knihy boli, zdá sa, napísané nie preto, aby sa z nich človek poučil, ale aby sa dozvedel, že autor niečo vie.“

Goethe