Violet sa po piatich rokoch vráti pamäť na starý život prepletený traumatickými zážitkami. Zo sirotinca si ju vezme do opatery jej prísna teta Ida, ktorá je odhodlaná spraviť z nej žiadanú, ambicióznu dámu z vysokej spoločnosti a... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,20 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Violet sa po piatich rokoch vráti pamäť na starý život prepletený traumatickými zážitkami. Zo sirotinca si ju vezme do opatery jej prísna teta Ida, ktorá je odhodlaná spraviť z nej žiadanú, ambicióznu dámu z vysokej spoločnosti a zároveň zbraň schopnú zbaviť sa ich spoločného rivala – obávaného Alfreda Zivaka. Dávny rodinný priateľ obvinil Violetiných rodičov z ohavných zločinov, ktoré údajne spáchali pre sektu Čierna ruža.
Napriek tomu, že dôkazy vypovedajú o ich vine, Violet s tetou neveria médiám ani Alfredovi. Chcú odhaliť pravdu ukrytú za sieťou dôkladne popretkávaných klamstiev.
Violet je pripravená vzdať sa morálnych zásad a urobiť čokoľvek preto, aby očistila meno svojej rodiny. Netuší však, do čoho sa zamotáva. Strata blízkych je menším zlom v porovnaní s tajomstvami, ktoré na ňu striehnu z minulosti.
Bude dostatočne silná na to, aby dosiahla svoj cieľ, keď jej život skomplikuje príťažlivosť k synovi jej najväčšieho nepriateľa?
Prečítajte si strhujúcu temnú romancu okorenenú zakázanou vášňou a záhadami.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
14,20 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
9,89 €
Ďalšie
505 strán
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1532405
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Venupress

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

42 hodnotení

30
6
3
1
2

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

7
Malé jablko - Katarína Hybenová
Práve čítam
Malé jablko

Som bezhlavo zamilovaná do YA, NA, romantických a erotických kníh. Okrem toho ma baví cestovať, piť zelený čaj a prechádzky.

Michaela Beňová @books.collection
predvčerom
Dedička ruže
Dedička ruže ma zaujala skvelou anotáciou. Keď však kniha dorazila, takmer som odpadla z toľkej krásy. Okrem nádhernej obálky, krásnych ilustrácií a skvelej stužkovej záložky sme sa my, čitatelia, potešili ešte jednej dokonalej veci - farebnej oriezky. Do-ko-na-losť. Všetky strany sú pokryté čierno-červenou farbou a ružami. Kniha rozhodne splnila účel, uchvátiť čitateľa z vizuálnej stránky. Keď sa však pustíte do čítania, nenechajte sa odradiť počtom strán. Takmer 500, avšak, kľudne by príbeh zniesol aj viac, no viac sa dočítame práve v pokračovaní.

Tento príbeh ma uchvátil svojím spracovaním. Striedanie minulosti s prítomnosťou v kapitolách nieslo osvieženie a odkrývalo plno tajomstiev. Klobúk dole pred autorkou a jej fantáziou. Miestami som si myslela, že som sa ocitla niekde medzi kombináciou svetoznámych autorov. Príbeh Violet a jej cesty za očistením mena svojej rodiny bol poprepletaný rôznou akciou, dobrodružstvom, láskou, klamstvami, ale aj zneužívaním. Tento príbeh som síce čítala dlhšie, ale to najmä kvôli tomu, že som toho v poslednom období mala celkom dosť. Rozhodne som si ho ale užila. Neviem však, či túto knihu milujem alebo nenávidím. Skutočne to bolo silné, emotívne, zvrhlé a nečakané.
Už teraz sa nemôžem dočkať pokračovania, verím, že sa to ešte pekne zamotá a vyvrcholenie celého bude dosť zaujímavé, pretože Majka to s písaním skutočne vie.
Ešte sa musím pokochať touto krásnou obálkou, ktorá sa bude v mojej knižnici vynímať.
Čítať viac
4
pred tromi dňami
Autorka Majka Danihelová prišla na slovenský knižný trh s niečím novým, originálnym. Dedička ruže pripomína kvalitný zahraničný New adult príbeh, preto kto obľubuje takýto žáner, príde si určite na svoje…

Autorka do príbehu vložila tému sekty a na to som sa tešila najviac.
Od začiatku sa príbeh číta s radosťou, pretože autorkin štýl písania je sympatický. Navyše, hlavná hrdinka Violet je úchvatná. Potom čo osirela, dostala sa do starostlivosti tety, ktorá z nej urobila to, čím je. Jej život smeruje k jednému cieľu - a to odhaliť pravdu. Sú tu veľmi dôsledne vyzdvihnuté jej prednosti, jej hriešne konanie, jej občasný vnútorný boj… Zaujímavým prvkom je, že svoje stravovacie návyky podriaďuje nie až tak známej diéte, pretože ako dieťa bola tučná a každý jej to vyhadzoval na oči.

Príbeh je podaný z dvoch časových aspektov - minulosť a prítomnosť. Minulosťou sa dostávame obdobia detstva Violet a takisto aj viac bližšie k sekte. Vždy som sa tešila, keď ma čakala takáto kapitola.

Keďže kniha je odporúčaná čitateľom nad 18 rokov, čakala som viac odpornejších scén, či dokonca surovejších a to práve v súvislosti so spomínanou sektou. Takto by som ju kľudne odporučila už od 15. veku čitateľov.

Príbeh je naozaj písaný výborne. Ale celkovo mňa až tak nenadchol. Chýbalo mi tam napätie, ktoré som očakávala, ale bohužiaľ, necítila.

Spomenula by som ešte záver, ktorý bol síce dynamický, ale pripomínal akčný film a tomu som neprišla na chuť.

Sú to moje pocity a môj názor. Ako som spomínala, Majka píše výborne, a určite si kniha nájde ešte veľa čitateľov, pre ktorých príbeh bude dokonalosťou. Taktiež vydavateľstvo ma výborne zvládnuté korektúry a grafickú stránku knihy.
Čítať viac
16

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @akika_knihomolka_z_liptova :)

Martina Fuziová
pred štyrmi dňami
Dedička ruže vás úplne pohltí a získa si vaše srdce! 
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Violet má za sebou poriadne náročné obdobie a pod vplyvom tety sa podujme na misiu odhaliť pravdu. Na začiatku som mala dojem, že teta Ida je teda poriadne krutá, ale postupne som zmenila názor. Síce bola chladná a od meraná, starala sa o Violet, dala jej najviac čo mohla a doslova ju vytrénovala na anrocnr podmienky. Napriek tomu, že Violet bola veľmi výrazne ovplyvnená Idou, páčili sa mi chvíle, keď sa "odtrhla z reťaze" a dala emóciám a citom voľný priebeh. Naopak, ľutovala som ju, keď sa musela správať ako stroj, robiť čo je potrebné pre vyšší cieľ a obetovať svoje telo. 
Brooksa som si úplne zamilovala! Dúfam, že ma v ďalšej časti niečím nesklame, ale zatiaľ mu nemám čo vytknúť. Logan mi išiel teda poriadne chvíľami na nervy, ale po prevalení tajomstvá odhodil masku a bol normálnejší. Chúďa Violet, ktorá sa musela votrieť do priazne Adaline, lebo ju by som najradšej odpratala tak ako ona svoju kamarátku. 
V knihe nájdete veľa krásnych myšlienok, ale aj také, ktoré vám skutočne niečo dajú. Občas som len otvárala oči, čo všetko som sa dozvedela a klobúk dole pred autorkou, jej všeobecným prehľadom a podrobnými informáciami z rôznych oblastí. 
Jediné, čo sa mi nepáčilo a bola som sklamaná bolo, že po poslednej strane som sa nemohla začítať hneď do pokračovania knihy :)
Čítať viac
2
pred týždňom
Najlepšia
Najlepšia kniha, aká sa mi tento rok dostala do rúk.
Pútavý príbeh a výborne napísaný. Dej je prepletený mnohými tajomstvami, ktoré ma nútili otáčať stránky. Chvíľku mi vadilo, že sú v knihe dve časové línie a odbieha sa od hlavného príbehu do minulosti. Nakoniec som si na to ale zvykla a pekne sa to spojilo dohromady.
Aj Violet sa mi ako hlavná hrdinka páčila, občas sa stalo že mi jej rozhodnutia boli proti srsti, no predsa len sa musí správať tak ako sa správa. Ostatné postavy boli tak neuveriteľne napísané, až som mala pocit že ich poznám. Potrebujem do života svojho osobného Broo.
Už teraz som zvedavá na pokračovanie.
Čítať viac
Adelka
22.6.2022
Toto si musite prečitať:)
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Mám pred sebou prázdnu stranu a cítim sa trochu zvláštne , pretože neviem nájsť tie správne slová a to sa mne často nestáva. Ako keby sa niekto pohral z mojou mysľou a vymazal mi pamät. Niekedy si prajeme zabudnúť ak v živote prežijeme niečo ťažké a traumatizujúce. Lenže nie je to vôbec ľahké.Za nechá to rany na tele aj na duši . Tieto rany z nás formujú nových a silnejších ľudí .
Na chrbte a rukách mi naskočia zimomriavky a nalepí sa na mňa pochmúrna temná nálada už len z toho , ako sa pozerám na nádhernú obálku knihy Dedička ruže s neobyčajnou oriezkou , ktorá berie dych . Priam láka k tomu, aby sa čitateľ ponoril do deja, ktorý ho omotá svojími chápadlami a nepustí kým nepreskúma všetky jeho zákutia a nevyvolá v ňom najrôznejšie pocity a otázky, ktoré mu nedajú spávať.

Na prvých stránkach sa ocitneme v sirotinci kde spoznávame malé dievčatko , ktoré pri nešťastnej rodinnej tragédii prišlo o rodičov a brata. Do starostlivosti si ju vezme prísna otcova sestra , ktorá z nej vychovala kultivovanu ambicióznu mladú dámu z viššej spoločnosti.Violet je pripravená vzdať sa akýchkolvek morálnych zásad, aby očistila meno svojej rodiny , na ktorú hodil nepekné obvinenia otcov spolupracovník a vážený podnikateľ Alfréd Zivak. Napriek tomu, že dôkazy vypovedajú o vine Violetinych rodičov ona, tomu neverí a tak spolu s tetou Idou vymyslia riskantný plán pomsty . Vydrží Violet odhodlanie splniť svoj cieľ ,keď sa jej do cesty postaví pravda z minulosti a príťažlivý muž, ktorý je synom jej najväčšieho nepriateľa.

Violet postava mnohých tvárí . Na začiatku mi chvíľu trvalo, kým som sa do nej vžila a lepšie ju spoznala.Na prvý pohľad sa zdá že je to riadna mrcha , ktorá baží iba po pomste a je schopná všetkého. Postupne ako sa jej dostávame pod kožu a zburame všetky jej ochranné steny zistíme ,že je to obyčajné dievča s citmi a túžbami , ktoré chce nájsť spravodlivosť. Myslí si , že city ako láska pochovala hlboko v sebe no stačí jeden okamih a všetko sa zmení. Toto jej pravé ja sa mi páčilo najviac ,keď zabudla na plán a bola jednoducho sama sebou.

Ida sa mi na začiatku veľmi ako postava nepozdáva ,ale postupom času som si k nej vybudovala vzťah som zvedavá ako sa bude vyvíjať ďalej.

Zivakovci obávaná bohatá rodina .Mohli sme nahliadnuť do ich sveta a spoznať ich trošku bližšie . Najviac som si obľúbila jedného z bratov , ale zámerne vám neprezradím o ktorého ide. Záporná postava ich otca ma pritiahla neviditeľnou silou a neskutočne som si užívala scény snim. Dúfam že ho v ďalších dieloch spoznám bližšie. Mali nevšedné domáce zvieratko.

Ďalšie postavy boli tiež zaujímave a verím že čoskoro sa o nich dozviem viac.

V príbehu sa prelína súčastnosť z minulosťou ,kde sa dozvedáme aj o sekte čierna ruža. Tieto pasáže sa nečítali ľahko no zároveň som pri nich nedýchala. Nútilo ma to čítať ďalej a ďalej . Ostala som s otvorenými ústami a rozšírenými očami. Pretože vymyslieť niečo takéto uveriteľné a zároveň absolútne záhadné chce guraš a talent. Ja tlieskam a skladám klobúk dole.
Čo sa týka romantickej linky bolo to
miestami horúce dravé no zároveň jemne a sladké.Zaleži v akom období sa nachádzame. Nájdeme tu milostný trojuholník aj keď ja sa priznám, že som na začiatku nevedela čo je milostný trojuholník.

KNIHA DEDIČKA RUŽE nám ponúkne nevšednú temnú romancu zo zaujímavými témami tajomstvami zahadami ,ktorá vám ešte dlho po do čítaní ostane v hlave a budete tak ako ja čakať netrpezlivo na pokračovanie lebo proste toto bolo iné a mega.Ja knihu odporúčam všetkými desiatimi. Malé upozornenie táto KNIHA nie je pre každého. Sú tu použité vulgarizmy erotické scény nevšedné praktiky.
Čítať viac
Jarka
22.6.2022
Napínavá temná romanca
Príbeh sa mi veľmi páčil aj Majkino písanie. Tajomstvá a zápletky boli prekvapivé a nútilo ma to čítať ďalej. Knihu som zhltla za dva dni. Len jednu vec musím vytknúť a tou je koniec. Čakala som viac vysvetlenia alebo nejaký fakt dobrý twist, ktorým by kniha vyvrcholila no bola som dosť sklamaná. Až sa mi nechcelo veriť, že toto je posledná strana. Keby bol koniec trosku viac premyslený tak určite by to bolo 5/5. Napriek tomu kniha ma neskutočne bavila a neviem sa dočkať ďalšej časti. Čítať viac
2
22.6.2022
Dedička ruže
Po zaklapnutí poslednej stránky som si povedala WOW tak toto sa autorke excelentne podarilo. Bezpochyby, jedna z najlepších kníh - dark romance, ktoré som za posledný čas prečítala. Po štylistickej stránke výborne napísané. Dej ma bavil od začiatku až dokonca. Nedokázala som od príbehu po celý čas odtrhnúť zrak. A príjemne mrazenie mi nabiehalo takmer po každej jednej stránke. Jednoducho za celý čas som sa vôbec nenudila, ale naopak bavila a tým ako autorka pútavo píše som aj knižku rýchlo prečítala.

Autorka má v sebe jedinečný, kreatívny spisovateľský talent, ktorým dokáže nielen čitateľa vtiahnuť do deja, ale zároveň ho svojou napínavosťou posúvať ďalej, aby rýchlo obracal stránky. Čo sa týka opisov deja alebo postav rovnako musím Majku pochváliť, pretože som si to vďaka nej vedela všetko živo predstaviť v pamäti.

A v neposlednom rade musím pochváliť dychberúcu obálku, ktorá verím osloví každého jedného čitateľa.

Túto knižku odporúčam všetkými 5*

Jednoducho nemám ti naozaj čo vytknúť, ale naopak sa veľmi teším na ďalšie pokračovanie, lebo táto prvá časť skončila naozaj napínavo. A vy, ktorí ste ešte túto perfektnú darkromance nečítali, určite tak napravte. Zaručujem vám, že ak po knižke siahnete, nebudete ľutovať, naopak budete si ju chcieť prečítať viackrát.
Čítať viac
4
19.6.2022
Skvelá oddychovka s napätím
Pre mňa je toto skvelá kniha, dá sa pri nej vypnúť a zresetovat myšlienky. Kniha je hlavne úvodom do celého príbehu. Prelína sa tu minulosť s prítomnosťou, čím sa vysvetľujú niektoré situácie v príbehu. Dej sa neustále vyvíja, je tam akcia, krv, napätie, romantika, erotika. Takže odporúčam. Zamilovala som sa Brooksa. Neviem sa dočkať pokračovania, lebo ten koniec bol taký, že sakra kde sú ďalšie stránky s pokračovaním... evapekara@gmail.com Čítať viac
5
16.6.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Dark romance nie je môj žáner. Chvíľu som sa zdráhala pustiť sa do čítania, ale nakoniec je to jeden z tých prípadov, kedy som neuveriteľne rada, že som sa nechala „presvedčiť.“. A to nielen pre ten dokonalý vizuál.

Dôvodov je niekoľko a hneď vám poviem pár bodov, na čo sa môžete tešiť:

- zaujímavá, trochu temná hlavná hrdinka
- tajná sekta, do ktorej sa spolu s hrdinkou infiltrujeme
- záhada, ktorá zaváňa vecami mimo náš svet

Takže od začiatku, hlavná hrdinka. Neviem čo si o nej pomyslí niekto iný, ale mňa neskutočne bavila. Nie je to dobráčka od kosti, rozhodne ňou a jej správaním môže byť veľmi veľa čitateľov pobúrených, ale ja som ju autorke verila. Dievča, ktoré si vzala pod krídla jej teta a spravila z nej to, kým je. Figúrku v zložitom pláne na odhalenie minulosti ich rodiny. Z Violet je o pár rokov vzdelaná mladá žena, ktorá sa neštíti hrať nečisto a zviezť kohokoľvek, koho v ich hre potrebujú. Robiť ale všetky tie veci nie je len tak a zanecháva to na nej stopy, ktoré sa prejavujú rôznym spôsobom. Toto je jedna z ďalších vecí, ktorá sa mi na knihe páčila, psychické bloky, ktoré na Violet zostali. Nie je preromantizovaná, objaví sa skvelý chlap a zázračne ju z toho vylieči. To tu naozaj nečakajte.

V knihe sú dve časové linky, minulosť, kedy sa Violet hrala na úbohé dievča a skončila v sekte ľudí, ktorí nepoznajú žiadne hranice. A potom je tu súčasnosť, kedy sa jej a tetin plán dal do pohybu. Violet si omotáva okolo prsta rodinu Zivakovcov cez jedného z ich synov, aj keď túži po jeho bratovi. Aj tieto postavy sú skvele spracované a osobne prajem dokonca i tej „nedobrej“ strane milostného trojuholníka vývoj v jeho lepšiu verziu seba.

O romantike nechám rozprávať v recenziách iných, ja vám poviem, že sa riadkami šíri akási tajuplná záhadnosť, na ktorú láka aj epilóg. Som na to nesmierne zvedavá a neviem sa dočkať pokračovania. Za mňa veľká spokojnosť.
Čítať viac

„Some infinities are larger than others.“