Dedička ruže

Violet sa po piatich rokoch vráti pamäť na starý život prepletený traumatickými zážitkami. Zo sirotinca si ju vezme do opatery jej prísna teta Ida, ktorá je odhodlaná spraviť z... Čítať viac

4,5 121 hodnotení
1. diel série
Dedička
Vydavateľstvo
Venupress
505 strán
7 hodín čítania

Violet sa po piatich rokoch vráti pamäť na starý život prepletený traumatickými zážitkami. Zo sirotinca si ju vezme do opatery jej prísna teta Ida, ktorá je odhodlaná spraviť z nej žiadanú, ambicióznu dámu z vysokej spoločnosti a... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,89 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Róbert Barcík: Zrkadlo umelej inteligencie. LearningDoe, 2023

Viac o e-knihe

Violet sa po piatich rokoch vráti pamäť na starý život prepletený traumatickými zážitkami. Zo sirotinca si ju vezme do opatery jej prísna teta Ida, ktorá je odhodlaná spraviť z nej žiadanú, ambicióznu dámu z vysokej spoločnosti a zároveň zbraň schopnú zbaviť sa ich spoločného rivala – obávaného Alfreda Zivaka. Dávny rodinný priateľ obvinil Violetiných rodičov z ohavných zločinov, ktoré údajne spáchali pre sektu Čierna ruža.
Napriek tomu, že dôkazy vypovedajú o ich vine, Violet s tetou neveria médiám ani Alfredovi. Chcú odhaliť pravdu ukrytú za sieťou dôkladne popretkávaných klamstiev.
Violet je pripravená vzdať sa morálnych zásad a urobiť čokoľvek preto, aby očistila meno svojej rodiny. Netuší však, do čoho sa zamotáva. Strata blízkych je menším zlom v porovnaní s tajomstvami, ktoré na ňu striehnu z minulosti.
Bude dostatočne silná na to, aby dosiahla svoj cieľ, keď jej život skomplikuje príťažlivosť k synovi jej najväčšieho nepriateľa?
Prečítajte si strhujúcu temnú romancu okorenenú zakázanou vášňou a záhadami.
Čítať viac
Počet strán
505
Naše katalógové číslo
1532405
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
1. diel série
Dedička
Vydavateľstvo
Venupress
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

121 hodnotení

85
18
10
4
4

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

8.8.2023
Kdyby recenze mohla začínat gifem, v tomto případě by to byla žena s ušmudlaným obličejem od sazí, šokovaným výrazem a doutnajícími konečky vlasů. Přesně tak nějak asi vypadám po dočtení Dedičky ruže. Tato mladinká slovenská autorka se toho totiž rozhodně nebála a vhodila do československého literárního světa neskutečnou bombu. Dlouho jsem kolem této série tančila a dle ohlasů veřejnosti jsem od ní měla dost vysoká očekávání. V tomto případě byla mnohonásobně naplněna!

Autorčin jedinečný styl psaní vás pohltí hned od prvních stran příběhu, který vás ihned lapí do svých spárů. Nečekejte nějaký pomalý rozjezd. Dědička ruže vás uchvátí svým nabitým a rozmanitým dějem, kdy akce střídá napětí a vše je protkané spletitou pavučinou tajemství. Stačilo pak, aby Majka vložila do literárního kotlíku špetku romantiky a dokořenila to pikantností a dílo bylo dokonáno. A ta neskutečná chemie mezi Violet a Brooksem?

Příběh Violet, která se vydává na cestu pomsty, kdy hodlá očistit jméno své rodiny a nastolit spravedlnost, ji dostává do velmi nebezpečných situací plných zvratů a šokujících momentů. Velmi brzy ji to dostane na rozcestí, kdy se musí rozhodnout mezi tím, po čem touží a tím, co se od ní očekává. Bude se držet na své honbě za spravedlností plánu, nebo podlehne svým touhám a vše se tak značně zkomplikuje?

Je libo notnou dávku boje, prostředí satanistické sekty, drogové dealeřy, intriky, či staré křivdy? To vše dostanete v tomto neskutečně nabitém knižním balíčku. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak samotná obálka s dokonalou ořízkou. Jednoduše smekám klobouk před Majkou. Pokud existuje láska na první přečtení, tak tahle kniha je toho důkazem. Troufám si říct, že Dedička ruže je rozhodně jednou z nejlepších knih, které jsem letos četla.
Čítať viac
16

Som mamina na materskej ktora miluje čítanie kníh. Uprednostňujem romany alebo young adult.

Slávka Beňáková
Overený nákup
9.7.2023
Waw, waw a ešte stokrát waw. Táto kniha vyšla ešte minulý rok, ale ja som si ju kúpila až tento rok nakoľko som čítala, že to je iba prvý diel a čakala som kedy vyde aj pokračovanie. Poviem vám táto kniha ma dostala úplne. S čistím svedomim môzem povedať, že veľa krát som si pri jej čítaní povedala, že je to najlepšia kniha akú som v poslednom čase čítala. Áno mám prečítaných veľmi veľa dobrých kníh no táto bola vynimočna. Tak skvelo premyslený príbeh, no to je dačo. Rozmýšľam na tým ako také niečo môže niekomu napadnúť. Klobuk dole pred autorkou. Tá kniha mala proste všetko. Bola tam romantika, akcia, záhada, napätie, tajomstvá…no proste všetko a to v jednom príbehu. Mala som veľký problém knihu položiť z rúk. Stále som si povedala, že už len dočítam kapitolu a knihu odložim, ale po skončení kapitoly som chcela vedieť ako to bude ďalej. Tie postavy boli skvelé a páčili sa mi všetky síce popravde najviac sa mi zapáčil Brooks. Z deja vám tu nebudem prezrádzať nič, nechcem vás obrať o ten zážitok pri čítani. Neskutočne ma teši, že tak skvelá kniha pochádza od slovenskej autorky. A okrem toho, že autorka napísala úžasny príbeh, tak chcem pochvaliť aj vydavateľstvo za podobu aku tomu príbehu dalo. Táto kniha sa nielenže skvelo číta ale aj skvelo sa na ňu pozerá. Vážne je to nádhera. A každému kto ešte túto knihu nečítal tak ju odporúčam. Čítať viac
5

Milujem romantiku ale siahnem aj po iných žánroch. V knihách mám rada keď sa rozoberajú aj vážnejšie témy. Som romantická duša, veselá povaha a rada veľa rozprávam :-)

Klára Kocúrová
Overený zákazník
6.7.2023
Chvíľu som sa strácala...
V tejto knihe nám je priblížený príbeh mladej ženy Violet, Hallie alebo aj Niny. Naša hlavná postava je veľmi zaujímavá. Keď bola mladšia bola jej vymazaná pamäť, kým a prečo nám nie je odhalené. Následne sa jej opatery chytila jej teta Ida, ktorá pomôže Hallie prinavrátiť pamäť. Z tejto postavy som mala sem-tam hrozné nervy. Okrem súčasnosti, obdobia vysokej školy a randenia s Loganom, nazrieme dva roky do minulosti, kedy sa dostala do satanistickej sekty Čiernej ruže. Priznám sa bola som trochu sklamaná, čakala som viac informácii o fungovaní takej sekty alebo aspoň tejto konkrétnej. V skutočnosti nešlo vôbec o slobodný život ale o to, že chlap je pán a žena je preňho len diera na použitie. Bolo mi veľmi ľúto, keď začala Violet cítiť lásku a bola z toho zúfalá, vystresovaná. To všetko s ňou urobila jej teta, ktorá jej vtĺkala do hlavy ako používať svoje telo na manipuláciu mužského pokolenia. V zúfalej snahe o pomstu, tak zničila jeden krásny mladý život.
Kniha ponúka veľa tém a myšlienok na zamyslenie. Veľa nám ostané nevypovedané a ja verím, že sa toho dozviem viac v druhej časti. Hviezdičku som strhla, pretože mi chýbali bližšie informácie. Páčilo by sa mi keby bola viac priblížená aspoň jedna téma. Nie je to síce mnou vyhľadávaný žáner ale som veľmi šťastná, že som tento knihe dala šancu. Určite ju budem odporúčať, pretože si v nej každý nájde to svoje. #neoľutujete
Ps. Linku Brooks+Violet ani nekomentujem...(úúúžasnéé...milujem ho)
Čítať viac
29.6.2023
Poznáte ten pocit, keď čítate poslednú kapitolu a zrazu sa zastavíte, lebo nechcete, aby sa to skončilo? Najmä keď musíte čakať na pokračovanie? Nuž, presne tak sa dá opísať moje prvé čítanie Dedičky ruže. V nemom úžase som hľadela na knihu predo mnou a hoci mi hlavou vírilo viac otázok ako odpovedí, zmohla som sa iba na jedno slovo. Dokonalosť.

Hallie mala zomrieť. Prišla o rodinu, spomienky a jediný, kto jej ostal, je teta Ida. Prísna žena s jasným cieľom, v kt. nie je miesto pre slabosť a zlyhanie. Z Hallie sa stáva Violet. Nastal čas spustiť dlho pripravovaný plán a zistiť tak pravdu zahalenú rúškom tajomstva. Cena za jej odhalenie si však vyžaduje svoju daň. A hoci je Violet pripravená splniť si povinnosť, cesty osudu sú nevyspytateľné.
Kto je zodpovedný za stratu (ne)vinných životov a čo sa vlastne stalo? Ako do toho celého zapadá slávna rodina Z a tajná sekta?
 
Dedička ruže je kniha prepracovaná do toho najmenšieho detailu. Autorka má neobyčajný štýl, takže knihu nebudete vedieť pustiť z ruky.

Originálny námet, v kt. má všetko svoj zmysel a podstatu. Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá a my sme v neustálom napätí, pretože nevieme, akým smerom sa bude príbeh uberať. Veľmi sa mi páčilo nielen grafické spracovanie, ale aj striedanie minulosti a prítomnosti. Máme tak možnosť lepšie spoznať postavy a možno nám to, čím si prešli, pomôže pochopiť ich konanie. Z niekt. scén mám doteraz husiu kožu. Naozaj to bolo skvelé, za mňa je Dedička ruže jedna z TOP kníh!
Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
18.6.2023
Tpoka
Skvelé čítanie . Skvelá autorka veľmi pútavý príbeh ,nemám slov . Táto spisovateľka bude ďalšia s mojich obľúbených mám rada takéto žánre ,kde je romantika ,pikantné scény a napätie . Vrelo odporúčam dávam 5 s 5 . Čítať viac
10

Nesúdim knihu podľa obalu, no v poslednej dobe sa mi čím ďalej tým častejšie stáva, že ma obal knihy doslova očarí. Rada si vychutnávam čítanie a vôňu kníh, je to najlepší oddych. Čítanie nám otvára nový svet, čas na knihu je preto časom, kedy nevnímame náš skutočný život a problémy, ktoré v ňom máme, ale vychutnávame si všetky aspekty tohto nového sveta. Sveta, ktorý sa nám otvára práve v knihách.

Gabriela Bolla
Overený zákazník
9.6.2023
Dedička ruže
Kniha Dedička ruže je mojou prvotinou od autorky, takže som nevedela čo čakať (nečítala som ani anotáciu). Popravde toto mi odpálilo dekel! Samozrejme v dobrom. Akciou nabitá kniha, ktorá ma pohltila od prvej strany a pri posledných stranách som ani nedýchala, len aby som vedela, čo bude ďalej. Popravde dosť ma zaujalo to ako autorka spísala aj časť v Čiernej ruži, aj keď bola už mimo nej. Obe dejové linky sa dobre čítali a boli záživné. Vidno, že autorka si dala záležať na tom, aby všetko pekne zapadalo. Som nadšená! Teším sa na pokračovanie. Ak ešte rozmýšľate či si knihu kúpiť, rozhodne odporúčam. :) Čítať viac
7
Overený zákazník
4.6.2023
Wau.
Dizajn knihy absolútna bomba! A obsah tak isto nezaostáva. Nečítala som ešte nič z prostredia mafie a tu je dokonca akčná bad-ass hrdinka a veľmi mi sadla. A mám big crush na Zivaka. Och, ten chlapec je top. Rozhodne odporúčam, ale pripravte sa na drsné výrazy, sex a temnú atmošku! Čítať viac
Dominika Švédová
Neoverený nákup
30.5.2023
Knihu som prvotne chytila do ruky kvôli obálke, ako asi aj väčšina čitateľov/čitateliek. Nemala som od knihy žiadne extra očakávania, no Dedička ruže ma veľmi príjemne prekvapila svojim pútavým dejom a romantickou zápletkou. Odporúčam a teším sa na pokračovanie! Čítať viac
20

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený zákazník
19.5.2023
4,5*
Wow, z tejto knihy som naozaj nadšená, aj keď samozrejme mám pár výhrad, ale ako celok ju hodnotím veľmi kladne a pozitívne.

Violet, krásna no mocná zbraň, ktorá má jasne vytýčený svoj cieľ - pomstiť smrť svojich rodičov a oslobodiť ich od krivého obvinenia. Jej teta ju naučila všetko potrebné - ako zvádzať mužov, ako sa vedieť brániť, manipulovať, vedieť ublížiť. Prišiel čas zahájiť akciu, a tak sa Violet vracia do mesta, z ktorého ju ako malú po smrti jej rodičov odviedli. Je čas začať s plánom na zničenie Alfreda Zivaka - najväčšieho podozrivého.

Všetko to vyzeralo príliš jednoducho, ale Violet nepočítala s citmi a emóciami, ktoré sa síce učila potláčať, no teória je jedna vec, prax druhá, a zatiaľ čo s Loganom Zivakom je kvôli plánu, Brooksa, jeho brata, nevie dostať z hlavy.

Výborný dynamický príbeh, kde sa strieda minulosť s prítomnosťou a vášeň s temnotou. Máme tu mix všetkého -intrigy, sex, drámu, romancu, tajnú sektu, a tajomstvá - veľa tajomstiev. Autorka naozaj všetko preplietla ako pavučinu, a sama som zvedavá, ako to celé nakoniec súvisí.

Jediné, čo ma trošku rušilo bola občasná rozťahanosť a príliš akčný záver, ktorý prišiel tak zrazu, z ničoho. Neviem, ako to opísať, ale proste sa nič nedeje a zrazu bum, masaker. Nemala som ani čas dostať sa do napätia, lebo to prišlo úplne nečakane a už bol koniec. Všetko však ostalo otvorené, a Violet sa dostala do neľahkej situácie. Teším sa na pokračovanie
Čítať viac
30.4.2023
Ak vás kniha nezaujala obalom, oriezkou, anotáciou alebo recenziou, tak ja už neviem.

Kniha Dedička ruže je krásna. Ako obalom, oriezkou, tak aj obsahom.

Táto prvá časť na mňa pôsobila ako predjedlo. Spoznali sme postavy, ich vzťahy, charakter, minulosť a tajomstvá. Hlavní hrdinovia zažívajú rôznu spleť pocitov od smútku, zrady, cez klamstvo, faloš až po lásku? Uvidíme v pokračovaní…

Každopádne som si čítanie užívala. Zo začiatku sa striedala prítomnosť s minulosťou a bolo potrebné sa sústrediť na dané obdobie. Ale dejovo to na seba veľmi pekne nadväzovalo, takže som sa necítila stratená. Celý príbeh bol napísaný pútavo a samotný dej bol dynamický. Strana za stranou mi letela a tajomstvá sa nabaľovali, ale neodhaľovali. Preto sa už teším na pokračovanie. Zlodej tulipánu, ktoré vychádza už o pár dní a tak moje čakanie nebude dlhým mučením. Som zvedavá, ako sa Violet so všetkým vysporiada. Nie nadarmo sa vraví: “lož má krátke nohy”.
Čítať viac

„Sklouzla rukou k srdci a spočinula na něm dlaní. Zde se skrývá síla, na níž záleží, řekla její matka neskutečně dávno. Ať jsi kdekoli, ať se ocitneš jakkoli daleko, zavede tě domů.“

Království popela - Sarah J. Maas, 2019
Království popela
Sarah J. Maas