The Picture of Dorian Gray - Oscar Wilde
The Picture of Dorian Gray
3,48 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

The Picture of Dorian Gray

Oscar Wilde

Dramatik, prozaik, básnik, estét a dandy, majster duchaplnej konverzácie. Muž, ktorého meno sa stalo synonymom pre závratný vzostup i strmhlavý pád.

4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
HarperCollins, 2011

Wilde's first and only published novel recounts the story of handsome Dorian Gray who upon having his portrait painted desires that it will age and grow ugly while he may remain eternally beautiful...

Čítaj viac

3,48 €

Bežná cena Bežne 3,65 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

How sad it is! I shall grow old, and horrid, and dreadful. But this picture will remain always young! If it was only the other way!

Wilde's first and only published novel recounts the story of handsome Dorian Gray who upon having his portrait painted desires that it will age and grow ugly while he may remain eternally beautiful. The painting, which reflects each of Gray's sins and transgressions in its hideousness, haunts him until it finally becomes unbearable. In this dark tale of duplicity and mortality, Wilde creates a world where art and reality collide.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Picture of Dorian Gray - Oscar Wilde
The Great Gatsby - Francis Scott Fitzgerald
6,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
251
Hmotnosť
153 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
HarperCollins
Rozmer
111×176 mm
ISBN
9780007351053
Naše katalógové číslo
153183

Dielo - Obraz Doriana Graya by sa tiež mohlo nazvať ako Portrét ľudskej duše. Vo svojom temnom a tragickom komentári Oscar Wilde nerobí žiadne výnimky pri diskusii o morálke, náboženstve, spoločnosti a hĺbke ľudských pomerov. Nie je ľahké čítať príbeh s tak temnými a intímnymi prvkami. Lebo vďaka tomu, aby sme dbali na zánik a smrť postavy Doriana Graya, je človek vtiahnutý do úvah o vlastnom duchovnom prežívaní a stave. Vlastníctvo večnej mladosti a krásy má rovnaký účinok ako odsúdenie človeka k životu bez možnosti prepustenia. Nemá čo stratiť a morálka mizne pod túžbou po bezprostrednej sebarealizácii. A tak je to s Dorian Grayom. Je to morálny príbeh, takže nakoniec jeho zlo odchádza s jeho smrťou.

Čítaj viac

Infantilná "dospeláčka", ktorá tiché večery s knihou miluje rovnako ako šialené koncerty/festivaly, ktorá sa smeje hlavne na svojich vlastných vtipoch v tých najnevhodnejších situáciách a ktorá sa neberie príliš vážne. Mimo reálneho sveta ma vo virtuálnom nájdete aj tu → https://prazdnastrana.blogspot.com/ . See you somewhere ;)

Andrea Cingelová
zamestnanec
5. apríla 2017

Prvýkrát v histórii ma zaujalo povinné čítanie!!! Boh žehnaj, Oscarovi Wildovi, že zmenil môj názor na klasickú literatúru, lebo už som strácala nádej, plus konečne som pochopila, prečo ľudia občas pri knihách používajú synonymum „nadčasová“. Lebo presne taká je táto kniha! Zaujímalo by ma, čo by Oscar Wilde povedal na dnešnú dobu, kedy sa všetci snažíme vyzerať čo najkrajšie/najzdravšie, kedy si ľudia nechávajú pichať rôzne injekcie „mladosti“, kedy sa ľudia nechávajú dobrovoľne rezať, len aby vyzerali stále mlado... Mám pocit, že keby sa dala mladosť skutočne zachytiť jediným ťahom štetca, väčšina ľudí by pre krásny výzor dnes bez mrknutia oka obetovala aj svoju dušu, ale pre krásne vnútro by neminuli ani cent. Myslím, že to čaro nadčasovosti tu vyplýva hlavne z toho, že ľudia boli, sú a budú malicherní, zahľadení do seba či príliš leniví na to, aby sa pozerali pod povrch. Určite si knižku prečítajte, ak ste tak ešte neurobili. Krásny štýl písania, poučný príbeh popretkávaný múdrymi a vtipno-sarkastickými poznámkami, ktoré dokonale vystihujú aj dnešnú spoločnosť.
PS. Nie je to ale smutné, že ani po toľkých rokoch, čo ubehli od prvého vydania tejto knihy, sme sa ako ľudstvo stále nepoučili?

Čítaj viac
Martinus logo
Klaudia Feketeová
zamestnanec
14. augusta 2016

Určite poznáte ten pocit, keď dočítate dobrú knihu a rozmýšľate nad ňou ešte niekoľko týždňov po dočítaní. The picture of Dorian Gray som čítala pred dvoma rokmi a stále sa k nej vraciam. Je to to najkrajšie napísané dielo, aké som doteraz čítala a Oscar Wilde bol naozaj majstrom slova. Nadčasovosť, krása a úderná výstižnosť jeho textov sa len ťažko dá prirovnať k inému autorovi.
Čítala som aj český preklad a aj keď myšlienky zostali, krása originálneho textu pominula a tak naozaj stojí za to, prečítať si to v angličtine.
Odporúčam všetkým, ktorí majú radi kvalitnú klasickú literatúru a lyrickú, priam poetickú prózu.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

235 hodnotení

171
42
16
3
3

9
11.1.2020
Názor čitateľa
Úžasné dielo !! Na túto knihu som sa chystal už od roku 2017 , ale až nedávno som si ju konečne kúpil a dobre som spravil. Za prvé preto, lebo keby som ju čital pred týmy troma rokmi, tak by ma neoslovila, pretože by som bol na ňu primladý. Za druhé preto lebo je to naozaj užasné a aj dnes stále aktuálne dielo a možno dnes ešte aktálnejšie ako vtedy. Za tretie preto, lebo by som neveril, že dekadencia v próze môže byť taká dobrá. Dej je v podstate veľmi jednoduchý, celé sa to točí hlavne okolo 3 postáv. Ale Dorian Gray nie je postava, ktorá ma najviac zaujala. Najzaujímavejšou postavou je Lord Henry, ktorý práve vysloví asi najznámejší výrok : "Jediný spôsob, ako sa zbaviť pokušenia, je podľahnúť mu."
Na druhú stranu, toto nie je kniha pre každého, pokial uznávate skor tradičné a konzervatívne hodnoty, ani sa do tohto diela nepúšťajte, nebude sa vám páčiť.
Čítaj viac
Zuzana
17.8.2019
Chcela by som sa opýtať je táto knižka vhodná aj pre 14-ročné dievča? Veľmi rada čítam a chcela by som prejsť aj na literatúru, ktorá obsahuje nejakú hlbšiu myšlienku, len si nie som istá, či to pre mňa nebude ešte ťažké čítanie. Mohli by ste mi prosím poradiť? Čítaj viac
6

Ak raz knihu začnem čítať, nikdy ju nenechám nedočítanú. Čítam poéziu, prózu i drámu, novšiu, staršiu, i literárnu klasiku, pôvodom domácu i zahraničnú. Skrátka všetko bez rozdielu. Hrubšie knihy doma, tenšie v električke. V posledných rokoch ma najviac tematicky zaujali knihy rozhovorov a životopisy, lúskam však aj severské thrillery. Čítam naozaj rozmanito. A predovšetkým, rád.

Dominik Kuchta
7.8.2019
Len málo ľudí nevie, o čo v tejto knihe ide. Svetová komerčnosť však vôbec čítaniu neubližuje, pretože román je napísaný tak kvalitne, že si jednotlivé strany čitateľ vychutnáva plnými dúškami. Slovenský preklad treba pochváliť taktiež. Čítaj viac
Laura
25.5.2019
Dorian Gray
Oscar Wilde explores the change of a young mans heart and the ways vanity can make a selfless man into a someone completely different.

The plot starts in a quite simple way, however, the climax will leave the reader speechless.

It was fascinating to see how the characters developed. If you do not mind a more slow (but incredibly interesting!) approach to the story and you can enjoy long, flowery sentences, than you’ll definitely love Dorian Gray.
Čítaj viac
M.K.
28.4.2018
Kniha skvelá , preklad strašný
Nekonečné množstvo preklepov, zlý slovosled, záver prezradený v popise??? Aj tak sa dá zhrnúť pocit z tejto knihy. Kniha je skvelá , ale chyby neodpustitelné. Úplne pokazený zážitok zo skvelej knihy Čítaj viac
niko
27.5.2016
odkedy sa prezradza zaver knihy v popise?
Teraz nebudem hodnotit knihu, to ani nemozem, lebo som ju este necital ale nechapem preco musel niekto do popisu o knihe uviest ako sa skonci?
V martinuse by mohli trochu uvazovat. Kto ma chut citat knihu, ked mu rovno popisu uvod, jadro a hlavne zaver?!
Čítaj viac
21.2.2017
Názor čitateľa
Z vydavateľstva Ikar, ktoré je tvorcom anotácie, sme dostali nasledovné vyjadrenie:
„Portrét Doriana Graya patrí medzi skvosty svetovej literatúry.
Deti sa o nej učia v škole, dej knihy je všeobecne známy a dostupný napríklad aj na webe, titul bol opakovane sfilmovaný.
Myslíme si preto, že známe diela svetovej literatúry je potrebné popísať v rozšírenej forme a neobmedzovať sa pritom len na dejovú líniu.
Dielo svetovej klasiky je aj o jazyku, štýle autora, o myšlienkach, úvahách a odkazoch – preto patrí Oscar Wilde medzi top autorov svetovej literatúry.“
Čítaj viac
Ľuboš Palovčik
25.2.2015
neodpustitelny popis knihy
Prave tuto knihu citam v anglictine, takze nechcem a ani nemozem hodnotit knihu v slovencine. Zaujimali ma len nazori ludi na slovenske vydanie. Neodpustim si vsak poznamku k popisu tejto knihy. Neviem ci autorom je niekto z vydavatelstva, alebo z MARTINUSu, ale autor si naozaj mohol odpustit to, ze prezradil zaver knihy priamo v popise..
Pre mna je MARTINUS najlepsie knihkupectvo na Slovensku, ale takato vec je z pohladu citatela NEODPUSTITELNA.
Čítaj viac
Ľubica Košťálová
2.8.2018
Ľuboš Pavlovčík, prosím Vás! A kto ešte nevie o čom táto svetoznáma klasika je? Snáď iba úplný ignorant a zadubenec. Po toľkých vydaniach a filmových spracovaniach, a najmä po zaradení do povinného čítania na školách mi príde zvláštne, že niekto nevie čo je hlavnou myšlienkou a nosným pilierom tejto knihy. A záver príbehu je len nutným a trúfam si povedať, že priam očakávaným resp. predpokladaným vyústením tragického života hlavného hrdinu. Ten záver možno nie je ani až tak dôležitý, ak uvážime, že román núti k hlbšiemu zamysleniu nad premenou a úplným devastačným rozkladom spočiatku čistej a ničím neskazenej duše jednotlivca. Zámerne píšem všeobecne o jednotlivcovi, lebo román núti čitateľa nazrieť do hĺbky svojho vlastného vnútra a revidovať ako sa aj naše vlastné ja v priebehu života s pribúdajúcimi skúsenosťami, radosťami, sklamaniami, bolesťami a kadečím iným postupne mení, pretože sa menia naše očakávania a postoje. Čítaj viac
Mari
26.11.2014
Evergreen
The Picture of Dorian Gray patrí medzi najlepšie diela aké som kedy čítala. Napriek tomu, že od napísania knihy ubehlo už vyše 100 rokov, je až neuveriteľné, aký je román nadčasový. Čitateľ prežíva postupný rozklad Dorianovej spočiatku čistej a úprimnej duše a zároveň sa mu zarývajú pod kožu omamne znejúce slová lorda Henryho. Človek sa miestami až desí aké jednoduché a nenápadné môže byť schádzanie z cesty. Veru, i dnes by sa niektorým ľuďom zišlo pozrieť sa na odraz stavu svojej vlastnej duše. Príbeh je o to pútavejší, že obsahuje autobiografické prvky. Jednoznačne odporúčam prečítať. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Picture of Dorian Gray - Oscar Wilde
The Great Gatsby - Francis Scott Fitzgerald
6,96 €

„Môj život sa začal, keď som dostala svoj prvý čitateľský preukaz.“

Rita Mae Brown