Ako nevychovať malých tyranov

Vedecky podložené stratégie pre lepšiu výchovu - od perinky po pubertu

Jednoduchá, akčná a vtipná príručka pre rodičov, ktorí chcú zo svojich detí vychovať poctivých, dobrosrdečných, seba - vedomých a samostatných ľudí, ktorí možno jedného dňa... Čítať viac

Vydavateľstvo
Motýľ, 2022
Počet strán
376

Jednoduchá, akčná a vtipná príručka pre rodičov, ktorí chcú zo svojich detí vychovať poctivých, dobrosrdečných, seba - vedomých a samostatných ľudí, ktorí možno jedného dňa zachránia svet... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Karin Lednická: Šikmý kostol. Aktuell, 2023

Viac o e-knihe

Jednoduchá, akčná a vtipná príručka pre rodičov, ktorí chcú zo svojich detí vychovať poctivých, dobrosrdečných, seba - vedomých a samostatných ľudí, ktorí možno jedného dňa zachránia svet.

Je to vôbec v dnešnom svete možné? To si pri výchove svojich detí uvedomila oceňovaná žurnalistka Melinda Wennerová Moyerová. Často dostávala prosby, aby skúmala jednoduché rodičovské otázky. Vtedy si uvedomila, že jedna obrovská kapitola o výchove je vynechávaná, a to: ako vychovať deti, aby sa z nich nestali malí tyrani. Sociálne médiá a televízia dnes odovzdávajú deťom správu, že byť sebecký a nepríjemný je úplne v poriadku. My však chceme deti, ktoré poznajú, čo znamená empatia a dobré skutky. No ako to dosiahnuť? Ako vychovať ohľaduplné a dobrosrdečné deti, ktoré budú etické ako doma, tak aj vo svete?

Táto kniha je plná vedecky podložených faktov a dôkazov a ponúka svieži, občas prekvapivý pohľad na výchovu našich detí. Najprv sa snaží načrtnúť vlastnosti, ktoré chceme, aby naše deti mali, napríklad čestnosť, štedrosť, antirasizmus a potom poskytuje vedecky podložené stratégie, ktoré pomôžu rodičom vštepiť tieto vlastnosti svojim deťom. Inšpirujte sa, ako si vychovať také deti, s ktorými by ste sa chceli kamarátiť aj vy.
Čítať viac
Originálny názov
How to Raise Kids Who Aren't Assholes
Počet strán
376
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1503911
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Motýľ
Pre koho
pre rodičov
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

23.4.2022
Vychovávať deti v dnešnej dobe je náročné. Od rodičov sa očakávajú vysoké nároky a očakávania, že vždy zareagujú správne, čo pri detských vymýšlaniach a povahách nie je jednoduché. Dáte dieťaťu po zadku? Týrate ho! Hádže sa o zem a vy sa mu snažíte milo dohovoriť? Aké je rozmaznané! Dáte mu kúsok čokolády ? Vraždiace pohľady eko-bio-raw matiek za 3,2,1…

Osobne sa snažím vždy riadiť intuíciou a každá situácia je pre mňa forma ako sa niečo naučiť. Robím chyby a neviem vždy udržať emócie na uzde a práve preto si nechám aj rada poradiť alebo si prečítam knihu o výchove. Nesúhlasím vždy so všetkým ale velakrát mi to aj otvorilo oči.

Už pri úvodných stránkach som vedela, že toto sa mi bude dobre čítať. Kniha je písaná ľahko, zrozumiteľne, vtipne, bez zbytočných odborných názvov a nekonečných poznámok pod čiarou. Autorka zo seba nerobí supermamu ale sama priznáva svoje zlyhania. Vďaka tomu sa teda neopiera len o výskumy ale aj o reálne skúsenosti.

Ako prvé ma prekvapila rozmanitosť tém. Čakala som, že sa budeme zaoberať fyzickým násilím v podobe agresie . Rozoberáme tu však aj témy ako rasizmus, šikana, sexizmus, elektroniku a podobne. Keďže ide o väčšie množstvo tém, ktoré nie sú pre všetky vekové kategórie, tak si tu nájdeme rady od perinky po pubertu. Keďže má môj malý len 2 roky, tak na niektoré témy je priskoro a síce som si ich zo zaujímavosti prečítala, tak sa k nim budem musieť vrátiť vo vhodnom období.

Autorka ku každej téme ponúka aj možné riešenia, čo v danej situácií robiť. Dáva nám príklady na vlastných deťoch , keďže čítať poučky je jednoduchšie ako reálne s deťmi komunikovať a chovať sa správne.

Kniha mi dala veľa podnetov na zamyslenie aj keď našli sa veci o ktorých si nie som úplne istá. Na konci každej kapitoly sú zhrnuté kľúčové body ku ktorým som si dopísala aj pár vlastných a budem sa ku nim opakovane vracať aby som ich do svojej výchovy dostala.

Chcela by som pochváliť aj prekladatelku. V knihe sa nachádzajú odkazy na rôzne americké stránky na pomoc rodičom a deťom. Keďže nám by tu na Slovensku moc nepomohli, tak pani prekladatelka popridávala odkazy na možné slovenské stránky, ktoré vám môžu pomôcť, čo bol naozaj úžasný krok.
Čítať viac
2

Som v prvom rade hrdý otec, hobby marketér, finančný odborník, manažér a najmä fanúšik pozitívneho myslenia.

Michal Ducký
Overený nákup
11.4.2022
Ako nevychoať malých tyranov
Ako otec často trpím beznádejov :). Kniha pekne, fakticky a pútavo rozpráva o tom, čo zažíva (verím) každý rodič. Pritom sa autorka opiera o rôzne (aj novšie) štúdie a prieskumy. V knihe nájde podľa mňa každý rodič skvelé rady a príklady (zo života). Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Samozrejme že sa to odohráva v tvojej hlave, Harry, ale prečo preboha by to nemohlo znamenať, že je to skutočné?“