Knihy
E-knihy

Doba jedová 2 (slovenský jazyk)

Anna Strunecká

má dlhoročné skúsenosti z pedagogickej práce na Karlovej univerzite. Zároveň bola riešiteľkou a spoluriešiteľkou siedmich grantových projektov zaoberajúcich sa mechanizmami vzniku patofyziologických zmien pri hematologických ochoreniach, schizofrénii, Alzheimerovej chorobe a autizmu. Intenzívne...

Jiří Patočka

je profesorom toxikológie na Zdravotno-sociálnej fakulte Juhočeskej univerzity v Českých Budějoviciach. Pracuje v odbore molekulárnej biochémie, enzymológie a toxikológie extrémne jedovatých synteticky pripravených i prírodných látok a psychofarmák. Vo svojej vedeckej práci sa zameriava na...

Príroda, 2013
Vydavateľstvo
Príroda, 2013
2. diel série
Doba jedová

Druhý diel úspešnej série Doba jedová, v ktorej autori, medzinárodne uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikológie, zasvätene i kriticky, no pritom jasne a zrozumiteľne píšu o škodlivých látkach v potravinách...

Čítaj viac

12,50 €

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

DOSTUPNÉ AJ V dvojdielnej KOLEKCII alebo trojdielnej KOLEKCII ZA SKVELÚ CENU. :-)


Autori, medzinárodne uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikológie, zasvätene i kriticky, pritom jasne a zrozumiteľne píšu o škodlivých látkach v potravinách, nápojoch, kozmetike, liekoch, v potravinových doplnkoch a v životnom prostredí vôbec, ktoré reklama, médiá a neraz aj medicína odporúčajú ako zdraviu prospešné. Pod drobnohľad si zobrali aj veľmi aktuálnu tému súvisiacu s možnými rizikami očkovania.

Čitateľ tak dostáva do rúk unikátne príručky, ktoré mu pomôžu zorientovať sa v neprehľadnej oblasti ovládanej záujmami trhu a zisku a poskytnú mu užitočné rady, ako sa má brániť pred mnohými zdravotnými rizikami.

Druhý diel úspešnej série Doba jedová.

Autorský kolektív:

* Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.
Má dlhoročné skúsenosti z pedagogickej práce na Karlovej univerzite. Zároveň bola riešiteľkou a spoluriešiteľkou siedmich grantových projektov zaoberajúcich sa mechanizmami vzniku patofyziologických zmien pri hematologických ochoreniach, schizofrénii, Alzheimerovej chorobe a autizmu. Intenzívne sa venuje aj vedecko-náučnej publicistike so zameraním na medicínu.

* Prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc.
Je profesorom toxikológie na Zdravotno-sociálnej fakulte Juhočeskej univerzity v Českých Budějoviciach. Pracuje v odbore molekulárnej biochémie, enzymológie a toxikológie extrémne jedovatých synteticky pripravených i prírodných látok a psychofarmák. Vo svojej vedeckej práci sa zameriava na biochemické mechanizmy toxických účinkov rôznych biologicky aktívnych látok a liekov, najmä v terapii Alzheimerovej choroby. Zaoberá sa aj pôsobením rôznych peptidov v procesoch učenia a pamäti.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Doba jedová 2
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788007022300
Naše katalógové číslo
149883
Počet strán
368
Hmotnosť
467 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Príroda

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

12 hodnotení

6
3
3
0
0

JohanM
28.2.2015
Názor čitateľa
Jednotka bola perfektná. Doslova ma prebrala a naštartovala k činu. Premýšľam nad tým čo jem, čo na seba dávam, ako znečisťujeme a ako prispieť k ozdraveniu životného prostredia. Táto kniha, "dvojka" sa mi zdá strohejšia, no každopádne dá čineloví potrebný prehľad a je skvelým odrazovým mostíkom. Takže odporúčam (po prečítaní prvej knihy).
Čítaj viac
Katrina13
19.11.2013
Názor čitateľa
Kniha ma trochu sklamala. Očakávala som, že mi dá viac informácií a niektoré kapitoly boli len základným pohľadom na danú tému, zatiaľ čo iné napr. téma o očkovaní bola poučná, hlavne čo sa týka štatistiky a prezentácie údajov farmaceutických spoločností, ale zase príliš zaplavená číslami. Hodnotila by som to ako priemernú knihu vrámci nových vedomostí, ktoré som z nej nadobudla, ale zase sa jednoducho a zrozumiteľne číta. Na základné oboznámenie sa s témami postačuje, ale v porovnaní s titulom Zvrátená veda, ktorá ma zaujala oveľa viac, je naozaj Doba jedová2 len slabším priemerom.
Čítaj viac
petra
29.7.2012
Názor čitateľa
super knizka, tak ako aj 1.diel. je super, ze autorka dokaze svoje tvrdenia potvrdit odkazmi na zdroje informacii a diva sa na problematiku z oboch uhlov pohladu, pozitivne aj negativne. ohladom ockovania je lepsia jej nova knizka Varovné signály očkování, ktora bola vydana inym vydavatelom, ktory umoznil uverejnit neskresleny nazor autorky.
Čítaj viac
vefi
30.6.2012
Názor čitateľa
v skutku dobré čítanie, samozrejme poučné, jediné sklamanie, že pani Strunecká nemohla objektívne napísať názor na ne- očkovanie, z čoho som bola sklamaná, lebo celá knižka je zameraná na jedy, v ktorých bežne žijeme, a očkovanie bolo pozdvihnuté..
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac

„Knižnica je nemocnicou pre dušu.“

Anonym