Knihy
E-knihy

Čin-čin

Ľudmila Podjavorinská

Narodila sa v učiteľskej rodine, ktorá sa v roku 1910 presťahovala do Nového Mesta nad Váhom. Vzdelanie získala v Bzinciach. Jej prvé literárne ambície podporovali strýko Ľudovít Rizner a miestny evanjelický farár a spisovateľ Ján Pravoslav Leška. Neskôr pracovala krátko ako úradníčka Červeného...

Ikar, 2013
Vydavateľstvo
Ikar, 2013

Nové vydanie milej ilustrovanej knižky plnej básničiek o lenivom vrabčiakovi Čimovi. Po mnohých príučkách sa napokon z neho stane správny vrabčí otec. Knižka je aj o jeho krásnej žienke Činke, o gajdošovi Čmeľovi, zlatej muške,...

Čítaj viac

6,90 €

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nové vydanie milej ilustrovanej knižky plnej básničiek o lenivom vrabčiakovi Čimovi. Po mnohých príučkách sa napokon z neho stane správny vrabčí otec. Knižka je aj o jeho krásnej žienke Činke, o gajdošovi Čmeľovi, zlatej muške, lastovičkách i o pani Vilme ...
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
104
Hmotnosť
305 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
148×217 mm
ISBN
9788055135014
Naše katalógové číslo
147125

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

104 hodnotení

98
5
1
0
0

Ludmila
27.5.2019
ČIN ČIN
Kniha môjho detstva, detstva mojich detí a vrelo odporúčam siahnuť po nej aj pre vaše deti. Spoločnú chvíľu si užijete vy aj vaše deti. Práve takéto knižky môžu vaše deti motivovať vziať knižku do rúk a čítať.
Čítaj viac
Ján Kulík
19.2.2019
Moje detstvo
Pamätám si ju, čítavali sme ju ako deti a podobne ako Žabiatko veľmi pekná a pre deti mimoriadne príťažlivá svojimi veršami v našej ľubozvučnej slovenčine ...
Čítaj viac
Iveta
15.9.2018
Pri Cin-Cin sme sa celkom zasmiali. Urcite si este precitame neskor. Tam je pribeh lahky, vtipny a textu je aj rozumiet. Rusili ma akurat slova ako smrt.
Čítaj viac
Monika
12.1.2015
detská klasika
Je to knižka, ktorá by nemala chýbať v detskej knihovníčke. Veď kto by nepoznal príbeh nezbedného vrabčiaka a jeho dospievanie. Niektoré pasáže si človek pamätá aj v dospelosti.
Čítaj viac
erina
29.9.2014
najkrajšia knižka pre deti.
Nepoznám krajšiu knihu pre deti,v detstve som ju milovala.Vôbec sa mi však nepáči úprava veršov.Je to ako keby niekto prebásnil Hviezdoslva.Ešte šťastie že máme aj staršiu verziu.
Čítaj viac
Katarína Bubnášová
9.6.2014
Názor čitateľa
Táto kniha bola súčasťou môjho detstva, detstva mojich detí a - verím - raz bude aj súčasťou detstva mojich vnúčat. Spisovateľka - hoci vlastné deti nikdy nemala - vedela sa geniálne priblížiť svetu detskej nevinnosti. Svetu, v ktorom prevažuje dobro, krása a láska. Pomáha vytvárať si pozitívny vzťah k prírode a cez prírodu aj k ľuďom...
Čítaj viac
Miroslava Hodásová
31.5.2014
Pre deti ako stvorené
Bola by veľká škoda, keby Vaše deti nepoznali tento nádherný veršovaný príbeh. Čítanie básničiek v rannom veku má veľa pozitív- vďaka rýmom sú ľahšie zapamätateľné, obohatí sa slovná zásoba, precvičí sa jazýček a rozvíja sa predstavivosť. Navyše, táto knižka obsahuje aj početné ilustrácie, a to je pre všetky deti len a len dobré. Ako raz Einstein vystihol : Ak chcete aby boli vaše deti inteligentné, čítajte im rozprávky. Ak chcete aby boli ešte viac inteligentné, čítajte im viac rozprávok.
Čítaj viac
6.1.2014
Učenie hrou
Pri čítaní tejto krásnej knihy sa vraciam opäť do detstva a verím, že aj mojej dcére prinesie veľa zaujímavého. Veľmi pozorne počúva a potom sama krásne veršíky :-)
Čítaj viac
calanthé
27.10.2013
Klasika!!!
Milujem Podjavorinskej tvorbu, už v 3.ročníku na prvom stupni som ju recitovala a odvtedy mi prirástla k srdu. Nemôžem sa dočkať kedy ju budem čítať svojim deťom. :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Klasika – to sú knihy, ktoré ľudia vychvaľujú, ale nečítajú.“

Mark Twain