Jen sebejistá a informovaná žena může zodpovědně rozhodovat o svém zdraví: - zná totiž své tělo a ví, na koho se obrátit, když něco nefunguje, jak má ... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 24,39 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Jen sebejistá a informovaná žena může zodpovědně rozhodovat o svém zdraví:
zná totiž své tělo a ví, na koho se obrátit, když něco nefunguje, jak mádokáže odlišit lži, mýty a polopravdy od faktů nenechá se vyděsit normálními tělesnými projevy

S pomocí této knihy se přesně takovou ženou stanete!

Vybavena desetiletími gynekologické praxe vyráží Jen Gunterová do boje s neinformovaností, přežitými patriarchálními stereotypy, studem a tabuizováním témat, která se ženských pohlavních orgánů týkají. Vysvětluje, že vinu na tom nese nejen historická marginalizace žen, ale i média, farmaceutický a kosmetický průmysl, pseudovědecké „poznatky“, šarlatáni a celebrity usilující o zviditelnění a zisk.

Ženy si však zaslouží víc než bludy!

Tato spásná kniha odpovědí na malé i velké otázky je plná porozumění, zkušeností, humoru, laskavosti a zejména vysoké erudice. Už nemusíte hledat na internetu, ptát se kamarádek či zkoušet babské rady. Bible vagíny se stane vaším spolehlivým domácím zdrojem informací: o anatomii, reprodukčním zdraví, menstruačních pomůckách, hygieně, antikoncepci, vaginálním mikrobiomu, pubickém ochlupení, lubrikantech, hormonech, HPV viru, kosmetické vaginální chirurgii, onemocněních, menopauze, sexu... A v neposlední řadě i o tom, jak to vše probrat se svým lékařem.

Ať už právě dospíváte a trápíte se tvarem své vulvy, nebo jste po menopauze šedesát a potýkáte se s bolestí při sexu, Bible vagíny bude vaším důvěryhodným rádcem a oporou.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
24,39 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
EPUB
MOBI
12,09 €
Ďalšie

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

22

Veľa čítam (100+ kníh/rok), milujem cestovanie (od 04/2021 žijeme van life a cestujeme po Európe) a turistiku, mám syna, stále sa niečo učím a baví ma, čo všetko život ponúka. Občas píšem na blog orvokki.sk.

Barbora Štefkovič
13.2.2022
Doktorka Jen Gunter chce, aby sme sa stali sebaistými pacientkami a ženami, ktoré poznajú svoje telo a vedia, na koho sa obrátiť, keď niečo nefunguje, ako má. Chce, aby sme bezpečne poznali stret záujmov, lekárske úskoky, aby sme dokázali povedať, kedy sa jedná o sprosté klamstvá, ide iba o marketing a kedy sa nás patriarchát snaží vystrašiť našimi normálnymi telesnými prejavmi. A preto napísala túto knihu. V jednotlivých kapitolách postupne rozoberie, čo tam dole vlastne máme (a nemáme. Napríklad bod G), ako sa o to starať (i nestarať), čo robiť, keď niečo nefunguje tak ako má, čomu sa vyvarovať a aké zastaralé informácie stále kolujú dokonca i medzi lekármi.

Je to skvelo napísané a české čitateľky ocenia poznámky redaktorky (dala si s tým naozaj prácu), ktoré priblížia prax a situáciu v ČR. Bible vagíny je sprievodcom ženy od puberty až po menopauzu. Môžete si ju prečítať od začiatku do konca, ako dobrodružný román alebo len kapitoly, ktoré vás zaujímajú či sú pre vás zrovna aktuálne. Nebála by som sa ju dať teenagerke ani sebavedomej žene v najlepších rokoch (nech už to znamená čokoľvek), pretože úprimne, rôznymi mýtmi, fámami, bohyňami a marketingovými bullshitmi sme atakované všetky. Dobre sa má tá, ktorej sa dostalo zodpovednej a poctivej sexuálnej výchovy, ale takých je minimum. O sexe sa v našej spoločnosti skôr žartuje a o vagíne nehovorí pomaly ani pošepky. Nepoznáme ju a pritom ju má polovica populácie. Najvyšší čas to napraviť a s touto knižkou to bude easy-peasy.

No a tiež je to kniha trefná, vtipná, plná zaujímavosti a tak správne feministická. Dovolím si tvrdiť, že dačo si tam nájdu aj muži a čo treba vyzdvihnúť je, že Jen Gunter nezabúda ani na trans ľudí. Skrátka, Bibliu vagíny do každej domácnosti. Fakt.
Čítať viac
Sandman
11.6.2022
Když jsem knihu kupoval, tak čistě ze zvědavosti, co je tak zvláštní na Svatém Grálu ženského světa a těla. A opravdu jsem se pobavil i poučil. Dospěl jsem k závěru, by toto dílko by mělo být povinnou školní četbou pro dívky od dvanácti let a oddávajici úředníci by po uzavření manželství měli nevěsty obdarovat touto knihou. Zcela určitě by to v budoucnu vyřešilo mnoho "krizí"... Čítať viac

Čítať viac

„....láska je oheň a oheň vychladne, ak sa doň neprikladá....“

Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson
Letné svetlo a potom príde noc
Jón Kalman Stefánsson