Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Doktor Pascal - Émile Zola
Doktor Pascal
9,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Doktor Pascal

Émile Zola

Émile Zola (* 2. apríl 1840, Paríž – † 29. september 1902, tamže) bol francúzsky spisovateľ, najvýznamnejší predstaviteľ naturalizmu. Zohral veľkú úlohu v Dreyfusovej afére.

6-7 hodín čítania

Ďalšie formáty

E-kniha
6,90 €

Doktor Pascal je Zolova novela o rodinných vzťahoch a o strete vedy a cirkvi. Autor jej dej sa typicky skrúca, namiesto harmónie dáva priestor tragédii. Hlavná postava, doktor Pascal sa venuje medicíne 12 rokov...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Doktor Pascal je Zolova novela o rodinných vzťahoch a o strete vedy a cirkvi.
Autor jej dej typicky skrúca, namiesto harmónie dáva priestor tragédii. Hlavná postava, doktor Pascal sa venuje medicíne 12 rokov. Jeho matka, madam Rougon, má o syna starosti. Chcela mať z neho slávneho doktora. No on popri výskume lieku proti dedičným chorobám, zbiera dôverné materiály o členoch rodiny. Nie všetci z rodiny schvaľujú jeho výskum a obávajú sa zhromaždeného materiálu. Madam Rougon sa pokúša získať Clotildu, neter doktora Pascala, ktorá žije v strýkovom dome, na svoju stranu. Clotilda spolu s ňou opustí strýka, no je voči nemu naďalej lojálna. Cíti však, že sa strýko občas mieša do Božích plánov a pokúša sa zničiť dokumenty. Pascal si uvedomí, že miluje Clotildu, a napokon sa z netere a strýka stanú milenci. Clotilda musí odcestovať do Paríža a vracia sa, keď zistí, že je tehotná. Pascal však dve hodiny pred jej príchodom umiera. Kompromitujúce dokumenty madam Rugon spáli.

Ide o 1. slovenské vydanie knihy renomovaného autora.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
9,90 €

Posielame do piatich dní

E-knihy a audioknihy

PDF
6,90 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
Doktor Pascal - Émile Zola
Zabiť otca - Amélie Nothomb
17,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
400
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
130×188 mm
ISBN
9788080616298
Naše katalógové číslo
139967
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

0,0 / 5

1 hodnotenie


PhDr. Vladimíra Komorovská
18.2.2013
Názor čitateľa
Vážení,

ako prekladateľka knihy (a autorka epilógu) Vám vrelo odporúčam, aby ste si ju pozorne prečítali. A keď sa nad ňou aj hlbšie zamyslíte, ľahko zistíte, že nejde o novelu, lež v poradí 20. zväzok z monumentálnej fresky Rougonovcov-Macquartovcov, čo uvádzam aj na zadnej strane obálky, a najmä nie je o strete (!) vedy a cirkvi! Madame Rougonová, matka doktora Pascala, nemá o syna starosti, na srdci jej leží len a len (ne)poškvrnená povesť rodiny Rougonovcov, a tak zneužije naivnú, fanaticky nábožnú slúžku Martinu, aby jej pomohla zničiť kompromitujúce lekárske spisy o celej rodine, synovo celoživotné vedecké dielo... ak chce naozaj spasiť jeho dušu.
Tvorcovi zavádzajúcej noticky by som zároveň odporúčala radšej ju nahradiť textom zo zadnej obálky knihy, ktorý ju náležite vystihuje.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Doktor Pascal - Émile Zola
Zabiť otca - Amélie Nothomb
17,80 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“