Modlitby lona - Charlotte Roche
Modlitby lona
11,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
11,50 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Sex ako terapia, sex ako únik. Pre niekoho možno priveľa opisov sexuálnych praktík zabiehajúcich do neuveriteľných podrobností, pre iného priveľa sexu vôbec, jedno však autorke Charlotte Rocheovej uprieť nemožno – rozhodne vie čitateľa zaujať a šokovať hneď na niekoľko spôsobov.

Dej osciluje medzi dvoma pólmi – sexom a rodinnou katastrofou, ktorá natrvalo poznačila život hrdinky aj život autorky. Tá priznala, že jej próza je z veľkej časti autobiografická, a nazvala ju „strašidelnou dráhou citov“. Nečudo, veď dejiny ľudstva jasne dokazujú, že realita vždy predstihne fantáziu. Osud je majstrovský režisér, keby nakrúcal filmy, už by mal na konte plno Oscarov.

V knihe sú pasáže, kvôli ktorým by mal autor voľakedy opletačky s políciou, dnes mu však zabezpečia miesto medzi kandidátmi na niektorú z prestížnych literárnych cien. Ako ju teda charakterizovať – je to autobiografický román, psychologický ponor do ženskej duše alebo pornografia?

Rozprávačka príbehu Elisabeth, rovnako ako autorka, sa musí vyrovnať s tvrdým úderom osudu. Je rozhodnutá za každú cenu – a to doslova, ako sa čitateľ presvedčí – udržať svoje manželstvo a vychovať dcéru úplne ináč, ako jej matka vychovala ju. Vnútorný dialóg s milovanou i nenávidenou matkou sa vinie celou knihou. Muky sebapozorovania a porovnávania s inými sú všadeprítomné, čitateľ si nevdojak kladie otázku – robím to aj ja? Kniha, na domácom nemeckom trhu opäť veľmi úspešná, si určite aj u nás nájde priaznivcov, rovnako ako odporcov. Na internetových stránkach si možno prečítať kladné i záporné ohlasy, ale aj tie záporné tvrdia, že ak kniha vyvoláva v spoločnosti takú hlasnú odozvu, bolo potrebné, aby vyšla.


Druhá kniha Charlotte Rocheovej Modlitby lona vyšla v Nemecku v polmiliónovom náklade, čo je rekord pre domáceho autora na tamojšom knižnom trhu. Autorke zabezpečili popularitu sexuálne témy opisované s takou otvorenosťou, až to mnohí čitatelia považovali za škandalózne.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

"… nový bestseller prichádza údajne s prelomením posledného tabu, ktorým je pre niekoho možno prekvapivo – manželský sex!"
Róbert Dyda

"… Akoby autorka od svojho debutu dozrela. Napísala… celkom inteligentný a zaujímavý román, ale vedomá si svojich záväzkov a zodpovednosti dať ľuďom, čo očakávajú… vkladá do románu sexuálne scény…"
Svetlana Žuchová

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
228
Hmotnosť
415 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Tatran
Rozmer
147×229 mm
ISBN
9788022206228
Naše katalógové číslo
138629
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,9 / 5

16 hodnotení

5
1
3
2
5

Marisa
17.1.2015
recenzia
recenzia na blogu: kniholes.blog.cz/1501/recenzia-modlitby-lona

ušlo to, prečítajte si viac v odkaze, nič pre puntičkárov, katolíkov a tí, čo čítali 50 of grey sú na toto a vlhké miesta zelenáči :P
Čítaj viac
helka
3.11.2013
Názor čitateľa
kniha ma veľmi sklamala,očakávala som príbeh plný zaujímavého čítania a nič,nastalo veľké sklamanie Čítaj viac
nirgann
10.3.2013
Názor čitateľa
Kniha neuspokojí čitatelov, ktorý si prečítali prvú časť..tá bola predovšetkým napísaná pre zbúranie niekolkých tabu ohladom hygieny a sexu..celkovo bolo cielom zaujať a možno pohoršiť...Druhá časť je rozumnejšia...na začiatku navnadí a ďalej sa rozoberá skôr psychický stav hlavnej postavy..myslím, že má táto kniha vela hĺbok a napodiv dá sa v nej nájsť v množstve menších či velkých sprostostí a stavov, ktoré nám víria v hlave... dá sa čítať a je zaujímavá... Čítaj viac
Tristin
18.2.2013
sklamanie
Tešila som sa na túto knihu ale...Najlepšia časť knihy bol začiatok no celá kniha bola nudná, autorka sa tam ako keby sama stratila. Stratila sa v čase. Raz opisuje niečo čo je potom niečo čo bolo a potom zase čo je a zase čo bolo. Človek sa v deji zapletie a príde mi to skôr ako nejaká psychologická kniha ako vychovať dieťa a mať šťastné manželstvo (ale nereálne) než nejaký román aleb niečo oddychové. Naozaj názov aj začiatok knihy človeka upúta ale veľmi slabé Čítaj viac
Peter
5.1.2013
Názor čitateľa
Autorka prekvapí čitateľa svojou otvorenosťou a naturalizmom v oblasti sexuálneho života a hygieny. Jej knihy majú viac vrstiev. Okrem základného príbehu sa čitateľ dozvedá o duševnom svete protagonistov. O hlbokom vplyve rodiny a minulých zážitkov na tento svet. Jej prvú knihu som si prečítal dva krát. Táto druhá je rovnako výborná. Čítaj viac
Lucia
23.11.2012
Názor čitateľa
je to trosku nezvycajne na nasom trhu, ale dobre :) Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„S knihami je to ako s ľuďmi: len veľmi malý počet niečo znamená a zvyšok sa stráca v množstve.“

Voltaire