Knihy
E-knihy

Izabela II. V tieni Notre-Dame

Eva Ava Šranková
Hriechy mocných - Eva Ava Šranková
Anna - Šarišská Amazonka - Eva Ava Šranková
Izabela a jej lásky - Eva Ava Šranková

Eva Ava Šranková (1974) sa narodila a žije v Nitre. Je autorkou historických ľúbostných románov zameraných na európske dejiny stredoveku (Izabela. Láskou spútaní; Izabela II. V tieni Notre-Dame; Hriechy mocných) a členkou Literárneho klubu Janka Jesenského v Nitre. Napriek tomu, že romány sú...

Ikar, 2012
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2012
Edícia
Mám talent

Vzrušujúci príbeh pestrého života krásnej Izabely sa odohráva v stredovekom Francúzsku a čarovnej Florencii, vrcholí a rozuzľuje sa v Paríži. Nájde Izabela de Vosges stratenú lásku, unikne nástrahám svojich nepriateľov, získa si milosť Karola VII. ...

Čítaj viac

6,56 €

Bežná cena Bežne 6,90 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vzrušujúci príbeh pestrého života krásnej Izabely sa odohráva v stredovekom Francúzsku a čarovnej Florencii, vrcholí a rozuzľuje sa v Paríži. Nájde Izabela de Vosges stratenú lásku, unikne nástrahám svojich nepriateľov, získa si milosť Karola VII., o ktorú ju pripravila Agnes Sorelová, či nastane ďalší obrat v jej živote a pocíti radosť v náručí iného muža? Alebo sa jej krížová cesta nikdy neskončí... V románe plnom lásky, zrady a nenávisti prichádza hlavná hrdinka na to, že iba vášeň pre vzťah nestačí. Pochopí konečne, že bez odpustenia obyčajné ľudské šťastie nikdy nenájde?
Príbeh šľachtičnej, odhodlanej bojovať s osudom, je určený každému, kto má rád hrdosť, česť a európske dejiny.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
115×185 mm
ISBN
9788055130316
Naše katalógové číslo
135652

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

18 hodnotení

14
3
0
0
1

Eva Biela
7.11.2013
výborná
konečne som sa dostala k pokračovaniu Izabely. Do rúk sa mi dostalo presne to v čo som dúfala, výborný príbeh a tak ako som dúfala, obohatený o kus histórie. Kniha mala jedinú chybičku, že bola príliš krátka.
Čítaj viac
Miška
5.8.2013
Super!
Krásne pokračovanie jednotky. Taký koniec som síce nečakala, bola som prekvapená ...možno sklamaná, kniha je ale super, rozhodne odporúčam a objednávam aj dalšiu knihu Hriechy mocných, dúfam, že nesklame :)
Čítaj viac
Erika Jarkovská
6.5.2013
nedá sa inak
S radosťou hlasujem za túto knihu ako za knihu roka. Želám veľa šťastia!
Čítaj viac
Sisa
15.4.2013
Úžasné :-)
Musím vzdať Eve Šrankovej hold, najmä za tie historické fakty. Dodali knihe obzvlášť zaujímavý punc. Čítala som aj Krásnu Katarínu, aj Angeliku a pod., ale ani jedno z tých diel ma nedostalo tak, ako Izabela. Nemala som najmenší problém vžiť sa do danej doby a doslova na vlastnej koži precítiť jas i temnotu toho obdobia. Priznávam, záver ma prekvapil, nečakala som to. Bola som aj trocha smutná, nakoľko milujem happyendy. No i tak za túto knihu autorke ďakujem. Pripravila mi niekoľko nádherných chvíľ, strávených pri veľmi pútavom príbehu :-)
Čítaj viac
Michaela Ducsová
10.12.2012
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Izabelu II som dočítala včera a ešte stále sa v nej v myšlienkach vraciam. Je neskutočné, čo všetko v tej knihe je. Tým myslím obrovskú zásobu vedomostí z ktorých dokázala autorka vyčariť taký krásny príbeh. Priznávam bez mučenia, že Izabela je moja srdcová záležitosť. Túto druhú knižku som čítala pomalšie, dokonca po niekoľkých stránkach, ale vôbec nie preto, žeby ma nebavila. Naopak, chcela som aby mi dlhšie vydržala. Obdivujem každú stranu v knihe, lebo je dôkazom toho, že autorka túto konrétnu časť histórie nielen ovláda, ale vie ňou aj žiť. Bolo pre mňa úžasné počas Izabelinej cesty sledovať, čo má na sebe ona, či prítomní, čo jedia, či pijú, alebo ako vyzerá palác, či záhrada, či časť mesta, kde sa ocitla. Čítať Izabelu znamená okrem sledovania príbehu cestovať časom, spoznávať život človeka tej doby, či už slúžky, šľachtičnej, či nejakého hrdloreza. Príbeh zároveň prezrádza aj to, že táto časť histŕoie bola pre život ťažká. Či už pre slúžku, alebo šľachtičnú. Fascinovali ma opisy stavieb, miest, dokonca opis istej katedrály, kde autorka dodala vo vysvetivke na konci strany, že dnes zvnútra vyzerá inak. Samotný Izabelin príbeh je vyskladaný z drobných úlomkov krásne vsadených do doby. Mimochodom už dlhšie som tušila, resp, dúfala, že autorka Izabele dopraje šťastie s Bentrandom. Bol mi sympatický. No a André - André a spomínaná vášeň, čo nestačí... napokon tiež našiel svoje šťastie. Ďakujem autorke za Izabelu. Myslím, že môžeme byť hrdí, Moran a Benzoniovú nech si nechajú zahraničiari, my máme Šrankovú.
Čítaj viac
Jana Ch.
6.11.2012
Názor čitateľa
Rovnako ako prvá časť Izabely, aj jej pokračovanie je mimoriadne pútavé a vzrušujúce. Pri tomto naozaj zručne napísanom románe máte zrazu pocit, že ste sa stali priamym účastníkom deja. Autorke sa to podarilo vďaka plastickým opisom dobových reálií, podrobným vykreslením postáv, ich skutkov, uvedomíte si, že uvažujete a konáte spoločne s Izabelou. To znamená, že Eva Šranková nepísala ľahký príbeh plynúci po povrchu. Dokázala, že i v historickej romanci možno zájsť do hĺbky a myslím si, že toto bolo prvotným cieľom autorky. Z jej diela to nepochybne cítiť. Tak ako cítiť hodiny štúdia histórie, faktov, za čo jej patrí veľký obdiv. Vďaka tomu je tento príbeh taký uveriteľný a jedinečný. Z knihy mám len tie najlepšie pocity. Stalo sa mi, že som si niektoré pasáže, ktoré boli naozaj veľmi pekné, prečítala aj dvakrát. Vedela som si živo predstaviť slúžky pobehujúce po dome obchodníka, do nosa sa mi vkradla vôňa zeme a vlhkosti vznášajúca sa v povetrí, dokonca som dostala chuť na niektoré delikatesy z bohato prestretých stolov. I keď bol koniec knihy skutočne prekvapivý, drukovala som autorke, pretože nebol lacný a ošúchaný. Držím pani Šrankovej palce pri ďalšej tvorbe, želám jej veľa spokojných čitateľov a ďakujem za krásne chvíle pri čítaní príbehu o Izabele.
Čítaj viac
Enri Jarkovská
6.11.2012
Mám rada Izabelu

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

- preto bolo len samozrejmé, že tak ako iní čitatelia, ktorí si hl. hrdinku obľúbili, som aj ja chcela poznať jej ďalšie osudy. Čítala som si niektoré nižšie názory - rôznia sa a je to pochopiteľné. Rovnako ako ony aj ja som sa zamyslela. Pre mňa je autorka aj jej hrdinky srdcovou záležitosťou. Napísať tak precízne historický román z takého prostredia akému sa venuje autorka je umenie hodné ocenenia aspoň jednoduchým slovkom: ďakujem. Nepoznám tvorbu Benzoniovej ani iných podobných autoriek, preto je pre mňa Iabela a jej pokračovanie originálne, obohacujúce, pútavé a čitateľné v mnohých smeroch. Nehľadajme a nepátrajme silou mocou po chybách a nepremýšľajme nad tým, čo nám chcela autorka dielom povedať. Čítajme a nechajme sa uniesť vlastnými pocitmi. Mne sprostredkovala dobu pre mňa málo poznanú - preferujem iné obdobia - ale zaujímavým spôsobom a ako sama píše vo vysvetlení niektorej tu komentujúcej, tuším Jane, priblížila mi postavenie ženy v spoločnosti, ktorá ženám príliš nepriala - vo všetkých smeroch - dobu, o ktorej sa nám ženám z emancipovanej spoločnosti ani nesníva. Myslím si, že s našimi názormi by sme tú dobu asi ťažko ustáli - ja teda určite. Ja sa chcem autorke za jej Izabelu II. poďakovať. Dýchla na mňa romantika, silný príbeh, ktorý sa dorozprával (dorozprával?), sila lásky a priateľstva - a o to vari aj šlo! Všetko dobré a veľa chuti do ďalšieho písania. :-)
Čítaj viac
Jana
3.11.2012
wow
wow....na môj komentár odpísala samotná autorka, ježkové oči :) super a ďakujem :))) prajem ešte veľa skvelých diel :)
Čítaj viac
Eva Ava Šranková
3.11.2012
Janka,

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

nepredpokladala som, že dovysvetľovanie bude nutné, naopak, čitateľov vidím ako vnímavé bytosti – poslednou vetou ste to napokon vystihli. :-)


Ak máte záujem, zopár riadkov iba pre Vás, resp. pre všetkých tých, ktorí si kladú podobné otázky:

1.) ad. Florencia – prečo nie? Predsa od začiatku vieme, že Bentrand Veraldi bol Talian.
2.) ad. Raoul – je viac než známe, že stredovek nebol obdobím, ktoré by prialo ženám – pohľad spoločnosti bol predovšetkým sústredený na muža. Žena bola pokladaná za niečo nedostatočné a nepodarené, za „nepodareného muža – mas occasionatus“. V mužovi – na základe jeho semena – sa videl jediný aktívny „plodivý“ prvok, zatiaľ čo v žene prvok, ktorý výhradne prijíma, a je teda pasívna (existencia ženského vajíčka bola dokázaná až v roku 1827). Vo väčšine prípadov bola žena iba niečím „bezduchým“, majetkom patriacim najprv otcovi a neskôr mužovi, za ktorého ju vydal. Jej deti prináležali opäť iba jej manželovi, resp. mužovi, ktorý ich splodil, obzvlášť ak bol vysoko postavený, nuž tak, Raoul „patril“ Andrému.
3.) ad. Francesca – nikde sme predsa nečítali, že nežije, však?
4.) ad. sobáš – nemal vari André právo na šťastie? Vari preto, že bol príliš hrdým a čestným mužom malo mu byť odopreté milovať?

Milá Janka, ďakujem za podnetný komentár. Teší ma, že o knihe premýšľate.
S pozdravom,
autorka.
Čítaj viac
Jana
3.11.2012
Dobré, ale...

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Odkedy som knihu dočítala, stále o nej v duchu uvažujem. Všetko je skvelé - téma, štýl, postavy, dej, história, prostredie... len ten koniec. Číta sa to ľahko, pútavo, plynulo, kým zahĺbený čitateľ nedospeje ku koncu tretej časti a potom BUM! Štvrtá časť sa odohráva o 14 rokov neskôr a má dokopy pár strán. Žiadne vysvetlenia prečo je Izabela vo Florencii, čo sa stalo s Raoulom, odkiaľ sa vzala Francesca...a ten sobáš. No ja neviem. Tá posledná časť mi prišla len ako osnova, ktorá mala byť rozpracovaná. Keby Izabela nemala dieťa s Reném, určite by svoj život spojila s Andrém. No autorka nám prichystala iný, ale v podstate aj tak šťastný koniec:) Asi ostáva na čitateľovi aby si vytvoril vlastné závery a názory :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev