Smrť pri bazéne

Keď sa slávny detektív Hercule Poirot dostaví do vidieckeho sídla Dolina, kam ho pozvala výstredná lady Angkatellová na nedeľný obed, namiesto srdečného prijatia ho čaká... Čítať viac

4,7 23 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2022
216 strán
3 hodiny čítania

Keď sa slávny detektív Hercule Poirot dostaví do vidieckeho sídla Dolina, kam ho pozvala výstredná lady Angkatellová na nedeľný obed, namiesto srdečného prijatia ho čaká šokujúci výjav... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
The Hollow - Agatha Christie, HarperCollins Publishers, 2010
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2010
Ihneď na stiahnutie

6,29 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Róbert Barcík: Zrkadlo umelej inteligencie. LearningDoe, 2023

Viac o e-knihe

Detektívny román Smrť pri bazéne z roku 1946, ktorý vychádza v novom slovenskom vydaní, patrí k najlepším dielam Agathy Christie. O jeho kvalitách svedčí i veľký úspech rovnomennej divadelnej hry, ktorú podľa literárnej predlohy napísala sama autorka.

Keď sa slávny detektív Hercule Poirot dostaví do vidieckeho sídla Dolina, kam ho pozvala výstredná lady Angkatellová na nedeľný obed, namiesto srdečného prijatia ho čaká šokujúci výjav. Na zemi pri bazéne leží postrelený muž a umiera, jeho krv steká do vody. Nad ním stojí žena s revolverom v ruke. V zmätku, ktorý vzápätí vypukne, skončí vražedná zbraň na dne bazéna. Poirot sa ihneď ujíma vyšetrovania tohto bizarného prípadu a postupne si čoraz väčšmi uvedomuje, že navonok vážená rodina ukrýva pred vonkajším svetom celú spleť tajomstiev a že podozrivý je vlastne každý...

Podivuhodná, dojímavá kniha; hlboké vody so silnými spodnými prúdmi.
Michel Houllebecq, spisovateľ
Čítať viac
Originálny názov
The Hollow
Počet strán
216
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1341371
Štýl
mysteriózny, špionážny, dobrodružný, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

23 hodnotení

5
3
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

11.10.2022
Opäť vynikajúce
Do každého nového príbehu tejto kráľovnej detektívok, sa púšťam s odhodlaním vyriešiť prípad vraždy skôr, ako samotný detektív. Doposiaľ neúspešne a inak tomu nie je ani tento raz.
Samozrejme, keď sa na scéne objavil sám veľký Hercule Poirot, bolo mi jasné, že to také ľahké nebude, sústredila som sa, preberala v hlave všelijaké možnosti a aj napriek tomu som sa nechala zmiasť. Agátka to so zatajovaním faktov a zavádzaním vie. Namotá vás, rozvetví to, vy sa medzitým niekoľkrát stratíte, nadobudnete pocit, že viete odkiaľ vietor fúka, ale ona zavrie aj to posledné okno, z ktorého mohol preniknút nejaký vánok a vy len pozeráte, ako je možné, že ste prehliadli takú samozrejmú vec.
.
S detektívom Herculeom Poirotom sa stretávam prvý raz a hneď si ma získal svojou rozvážnosťou a dôvtipom, ktorým šikovne disponuje, preto sa teším aj na ďalšie jeho prípady. Tento vyriešil bez väčšej námahy, iba pozoroval a počúval okolie a pravda sa nakoniec ukázala. Zahmlievaním postáv to ale nemal ani on úplne jednoduché, no samotným páchateľom nebol vôbec prekvapený. V podstate ani ja, iba čítanie v charakteroch postáv mi akosi nevyšlo a to je dobré. Užila som si tak ďalší skvelý detektívny príbeh z pera vynikajúcej autorky.
Čítať viac
18.7.2022
Moja prvá kniha od Agatha Christie
Smrť pri bazéne bola mojou úplne prvou knihou od autorky Agatha Christie, a keďže milujem záhady, určite si od nej chcem prečítať viac. Dej sa začína, keď sa detektív Hercule Poirot dostaví do vidieckeho sídla, kam bol pozvaný na obed. Príbeh je písaný z pohľadu viacerých postáv, pričom každá postava je veľmi dobre prepracovaná. Trvá trocha dlhšie, kým dôjde k samotnej smrti, ale to mi vôbec neprekážalo. Od začiatku som podozrievala jednu postavu, no chvíľu som si myslela, že ani sám slávny Hercule Poirot nerozlúšti túto záhadu. Nakoniec sa mu však podarí dospieť k šokujúcemu odhaleniu. Kniha bola pútavá, a tak som ju zhltla za pár dní. :) Čítať viac
knizny_blond
Neoverený nákup
12.2.2022
Skvelá!
Agatha Christie sa vo svojom detektívnom románe Smrť pri bazéne skutočne zahrala s čitateľom. Na základe faktov preukázaných v knihe som potenciálneho páchateľa hneď odpísala a moje podozrenie smerovalo na nesprávne osoby. Dokonca som si začala myslieť, že ani slávny Hercule Poirot tento príbeh nerozlúskne. Zmyselná a premyslená vražda!

Prvú tretinu knihy čitateľ spoznáva postavy. Tu sa musím priznať, že niekoľko kapitol som bola stratená a nevedela som sa na príbeh naladiť. Ale čoskoro sa to obrátilo a ja som zahĺbila do príbehu. Ani neviem ako…a objavil sa zavraždený muž v bazéne. Nasledovalo vyšetrovanie a verzie prítomných v blízkosti vraždy. Tak ako som už vyššie uviedla, bola to premyslená hra aj s čitateľom. A koniec ma naozaj prekvapil!

Každá kniha od Agathy Christie je na jednorazové a zaručene skvelé čítanie. Je to akýsi druh závislosti.
Čítať viac

Agatha Christie

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„When you are measuring life, you are not living it.“

The Time Keeper - Mitch Albom, 2013
The Time Keeper
Mitch Albom