Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Bible, kterou četl Ježíš - Philip Yancey, Návrat domů, 2001

9,46 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Bible, kterou četl Ježíš

Starý zákon popisuje svet nekompromisne taký aký je. Na jeho stránkach nájdeme vášnivé príbehy lásky, i nenávisti, desivé príbehy znásilňovania a štvrtenia na kusy, strohé... Čítať viac

Vydavateľstvo
Návrat domů, 2001
Počet strán
162

Starý zákon popisuje svet nekompromisne taký aký je. Na jeho stránkach nájdeme vášnivé príbehy lásky, i nenávisti, desivé príbehy znásilňovania a štvrtenia na kusy, strohé záznamy o obchodoch s otrokmi, pravdivé príbehy o vojnových hrdinstvách, ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Výborný stav
  • Čeština

9,46 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Volanie krvi - Michala Ries, Slovenský spisovateľ, 2023
Bible, kterou četl Ježíš - Philip Yancey, Návrat domů, 2001
9,46 €

Viac o knihe

Starý zákon popisuje svet nekompromisne taký aký je. Na jeho stránkach nájdeme vášnivé príbehy lásky, i nenávisti, desivé príbehy znásilňovania a štvrtenia na kusy, strohé záznamy o obchodoch s otrokmi, pravdivé príbehy o vojnových hrdinstvách aj krutej zrade. Nič tu nie je čistučké a usporiadané. Rozmaznaný spratkovia ako Šalamún a Samson dostávajú nadprirodzené dary; na dobrého muža, ako je Jób, čaká katastrofa.

Na Biblii nie je nič pohodlné – až dovtedy, kým si ju pohodlnou urobíme sami. Prestali sme knihe klásť otázky, alebo prestala kniha klásť otázky nám? Prestali sme s ňou bojovať? Potom ju už asi nečítame naozaj vážne.

V knihe autor kladie zásadnú otázku, či starozákoná literatúra – pre svoju surovosť – stojí za prečítanie . Zároveň ponúka aj svoju vlastnú odpoveď a svoju vlastnú iterpretáciu kníh Starého zákona:
Jób – videnie v tme
Deuteronómium: horkosladká chuť
Žalmy: duchovnosť v každej tónine
Kazateľ: koniec múdrosti
Proroci: Boh prehovoril

Philip Yancey pracuje ako redaktor v časopise Christianity Today. Jeho posledná kniha The Jesus I Never Knew, sa stala americkým bestsellerom. Jeho ďalšie knihy získali mnoho ocenení. Spolupracoval tiež ako spoluautor na The Student Bible, ktorá získala cenu Gold Medallion Award. Spolu s manželkou žijú v Colorade.
Čítať viac
Počet strán
162
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
188 g
ISBN
8072550543
Rok vydania
2001
Naše katalógové číslo
13366
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Návrat domů
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa páčila kniha vám?

„Nemusíš to všetko pochopiť. Len buď so mnou.“

Chatrč - William Paul Young, 2009
Chatrč
William Paul Young