Zimná zmrzlináreň - Zuzana Líšková, Mária Královič (ilustrátor)
Zimná zmrzlináreň
13,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Príď si po poriadnu porciu priateľstva a porozumenia! A zmrzliny. Hlavne zmrzliny. Keď si ctihodná pani Mráziková splní svoj dávny sen a v trojuholníkovom dome na námestí otvorí Zimnú zmrzlináreň, mnohí si ťukajú na čelo. Zmrzlina v zime... Čítať viac

13,90 €
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Príď si po poriadnu porciu priateľstva a porozumenia! A zmrzliny. Hlavne zmrzliny.
Keď si ctihodná pani Mráziková splní svoj dávny sen a v trojuholníkovom dome na námestí otvorí Zimnú zmrzlináreň, mnohí si ťukajú na čelo. Zmrzlina v zime? To je predsa nezmysel! Po čase sa ukáže, že to vôbec nie je taký bláznivý nápad milovníkov zmrzliny v zime sa nájde dosť. Oveľa dôležitejšie ako úspech je skupina pozoruhodných priateľov, ktorých pani Mráziková postupne spozná. Pán Dunaj, Miška, Šimon a Peťo čoskoro pochopia, že kopček zmrzliny a ľudskosti vie ulahodiť najmä tým, ktorí si kvôli svojej inakosti hľadajú porozumenie len veľmi ťažko. Poď aj ty spolu s nimi zistiť, že aj keď niekto nezapadá do priemeru, vie si nájsť vynikajúcich priateľov.
Čítať viac
96 strán
Väzba
pevná väzba
Rozmer
221×354 mm
Hmotnosť
362 g
ISBN
9788097371678
Rok vydania
2021
Edícia
Alma
Vekové odporúčanie
7+
Naše katalógové číslo
1321611
Ilustrácie
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
BRAK
Pre koho
pre deti a mládež
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

13

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
10.1.2022
Pozitívna krásna kniha
Chceli by ste sa v zime schladiť zmrzlinou? A prečo nie? V zmrzlinárni pani Mrázikovej to možné je. Nemá dostatok financií na poriadnu letnú zmrzlináreň, preto sa ju rozhodla otvoriť v zime. Ľudia nad tým krútia hlavou, ale ona si z toho nič nerobí. Zablúdia k nej aj pán Dunaj, Šimon, Miška a Peťo, ktorí sú pre mnohých čudáci, alebo majú hendikep. Pani Mráziková tiež nie je zrovna modelkou, ale práve ona vie týmto ľuďom pomôcť zdvihnúť náladu a poukázať na to, že i keď nezapadajú do priemeru, sú jedineční. A možno to je ono. Veď vybočenie z priemeru nemusí byť negatívne, ale častokrát aj pozitívne.
Táto kniha s viacerými príbehmi je podporou pri zvyšovaní sebavedomia, kedy inakosť ľudí bočiacich z priemeru ich núti utiekať sa k samote. Autorka prostredníctvom skvelých príbehov poukazuje na silu úprimného priateľstva, ktoré pomáha na ceste ísť vpred, ale dokáže upozorniť aj na horšie správanie sa, kedy je ospravedlnenie sa na mieste.
Túto milú detskú knihu sprevádzajú veselé ilustrácie, ktoré podľa mňa nie sú až tak pre deti oku lahodiace. Avšak skvelý text to mnohonásobne preváži a v tomto prípade sú ilustrácie irelevantné.
Túto knihu veľmi odporúčam všetkým detičkám od 6-7 rokov, pretože viaceré sa určite stretávajú s odmietaním hlavne od rovesníkov. Formou príbehov im môžete vysvetliť, že sú úplne normálne a niečo ,,iné" na nich môže byť práve ich benefitom. Tým sú aj pekné myšlienky obsiahnuté v knihe.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Never hviezdam, že nám svietia, never slnku jeho smer, never pravde, čo lož splieta, iba mojej láske ver!“

Hamlet - William Shakespeare
Hamlet
William Shakespeare