Keď sa v temných lesoch Horného Zemplína začnú strácať ľudia, nikto si nedokáže predstaviť, že ide o viac než o prácu zdivočenej beštie. Rodí sa však trináste storočie a nad Európou sa vznáša hrozba Mongolskej invázie...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Keď sa v temných lesoch Horného Zemplína začnú strácať ľudia, nikto si nedokáže predstaviť, že ide o viac než o prácu zdivočenej beštie. Rodí sa však trináste storočie a nad Európou sa vznáša hrozba Mongolskej invázie. Záujmy svetskej a cirkevnej moci sa krížia, a do toho všetkého vstupujú ambície tajomného rádu. To by samo o sebe nebolo nič nové. Lenže dvíha sa aj podzemný svet. Bytosti starej krvi, hnané neznámou silou, pocítili šancu vzoprieť sa tlaku ľudí a vziať si späť svoj životný priestor. Súženie bohabojného ľudu na Zemplíne je len ťahom štetca oveľa väčšieho obrazu. Prichádzajú zlé časy. Kiež by sa našiel niekto, koho osud povolá spasiť ľudstvo. Alebo aspoň milované Uhorsko. Osud je síce krutý, ale šancu vždy dáva. Niekedy dokonca dvojitú. Bratia Samuel a Timotej majú schopnosti a vlastnosti, ktoré krešú malú iskierku nádeje...
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
14,20 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
10,43 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
4266 hodín čítania
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1295775
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Dušan Hačko
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

14 hodnotení

8
5
0
0
1

Nataša Eliašová
pred šiestimi dňami
SKLAMANIE
Žiaľ, veľké sklamanie. Po celkom sľubnom začiatku totiž skúsenejší čitateľ rýchlo pochopí, že Strigôň je dobrý snáď len ako názorný príklad toho, že vychŕliť vyše 400 strán textu a vytvoriť kvalitnú knihu sú dve rozličné veci.
Problémov je viac - od záplavy plochých, v podstate nezaujímavých postáv, cez príbeh, ktorého časti sme v podstate už mali možnosť čítať inde a v záživnejšom podaní, cez žánrovo nie celkom šťastný výber slovnej zásoby, až po plytký humor a množstvo pravopisných chýb.
Rušivý dopad má napr. aj fakt, že tvorca v skutočnosti nevie správne pracovať s vulgarizmami a motívom násilia, či už bojového, alebo sexuálneho, takže oboje v konečnom dôsledku vyznieva proste len hrubo.
Namiesto Strigôňa preto odporúčam siahnuť po knihe niektorého zo skutočných spisovateľov, ktorí vedia, čo robia a do svojej práce nevkladajú len vlastné ego, ale predovšetkým svoje srdce.
Čítať viac
Betka B
3.1.2022
Historická fantastika, ktorá stojí určite za prečítanie
Zemplínske lesy okupuje krvilačná beštia, ľudia miznú, strach sa stupňuje. Pomôže obyvateľom černokňažník Samuel so svojim bratom Timotejom?

Historické fantasy z pera slovenského spisovateľa. Dej sa odohráva v drsnom 13.storočí. Vďaka použitým archaizmom a historizmom pôsobí príbeh naozaj dobovo. Ak máte dobrú predstavivosť kniha vás doslova vtiahne do deja, opisy sú bohaté, fantázia pracovala naplno. Na druhú stranu som sa pri čítaní musela dostatočne sústrediť a zvyknúť si na terminológiu a históriu. Čo samozrejme nevnímam negatívne, práve naopak oceňujem, autorove štúdium historických prameňov.

Príbeh je plný mágie, akcie, kúziel, čarov, nadprirodzených bytostí. Nechýba ani dávka vtipu, nejaké tie vulgarizmy či šteklivé scény. Ale sme predsa v drsnom 13-nastom storočí, takže všetko to sadlo, dovolím si napísať, ako „riť na šerbeľ“.

Kapitoly sú písané z pohľadu postáv, bratov Samuela a Timoteja, Šimona aj samotného Strigôňa. Niektoré kapitoly sú nabité akciou, iné majú pomalšie tempo. Atmosféra je tajomná, sem-tam až temná.

Strigôň je pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Milovníci historickej fantastiky si prídu na svoje, ani náročnejší čitatelia nebudú sklamaní. Ak nad čítaním uvažujete, hravo do toho, Strigôň stojí za vaše prečítanie.
Čítať viac
Maroš K
1.1.2022
Dávam 5 z 5
Vizuálna predstavivosť a fantázia pracovala na plné obrátky. Zaujímavé myšlienky a prepletený dej. Dávam 5 z 5. Čítať viac
Martina M
30.12.2021
O diele Strigôň sa dá povedať veľa výhod a nevýhod – podmanivé postavy, historický opis sveta a napínavý príbeh. Čo je však skutočne ohromujúce? Predsa autorove svedomité štúdium historických prameňov. Nielen história a základné prostredie, ale aj samotný svet a spôsob, akým je opísaný, je strhujúci a zvláštny.
Kniha má pútavý, no zároveň chaotický dobový príbeh. Čitateľovi sa môže hravo stať, že sa v diele stratí, aj vďaka množstvu aplikovaných historizmov či archaizmov, ktoré následne môžu mať rušivý dopad na celkový zážitok z knihy. Aj napriek použitej historickej terminológii ma čítanie bavilo a doslova ma to vtiahlo do deja. Avšak, musím priznať, že to nebolo veru hladké. Štýl knihy, rozprávanie v dlhých aj krátkych striedajúcich sa kapitolách z pohľadu Samuela, Timoteja, Šimona, Strigôňa a ďalších, je zložitý, jemný a temný. Miestami sú kapitoly preplnené zaujímavými myšlienkami a zápletkami, ale niektoré úseky sú dosť neprehľadné, ba dokonca nudné. Je treba venovať väčšiu pozornosť daným kapitolám, pretože už spomínaný štýl rozprávania je rozvetvený a môže sa stať, že sa v príbehu prestanete orientovať.
Čítať viac
Olívia Stachová
12.12.2021
Overený nákup
Akcia, napätie, emócie, vzrušenie, tajomno.
Asi tak nejak by som charakterizovala prvotinu nového slovenského autora Dušana Hačka.
Kniha je písaná veľmi dobovo, čo ma doslova vcuclo do deja. Autor hneď z úvodu vytvoril skvelú atmosféru a prirodzene prepájal a gradoval postupne sa vyvíjajúce situácie.
Detailné opisy situácií boli niekedy až tak bujaré a hutné, že som sa musela vrátiť pár riadkov späť. Čo nevravím ako výčitku, skôr si myslím, že popisy akčných scén ako stvorené pre film.
Ak ste fanúšikom historických fantasy kníh určite vrelo odporúčam.
Čítať viac
Tereza Maceková
11.12.2021
Najlepšia slovenská fantasy
Úvod knihy bol naozaj strhujúci. Pútavý príbeh plný zvratov z rúk slovenského autora Dušana Hečka. Ak máte radi podobný štýl príbehov rozhodne odporúčam túto knihu. Čítať viac
Lukáš Oravec
8.12.2021
Overený nákup
Úvod ma odstrelil, napínavý dej ale trošku som sa v ňom strácal. Strašne dobrý guláš všetkého - chutilo mi. :) Ideálne na nočné čítanie cez mobil. Čítať viac
1

kráľovná prokrastinácie, ktorá rada fotí a píše o knihách. okrem toho milujem kávu a indie hudbu!

Sarah Goboňová
4.12.2021
Super slovenská fantasy
Overený nákup
Veľmi zaujímavá kniha spod pera slovenského autora. Dej rýchlo ubiehal vďaka krátkym podkapitolám a už od začiatku som sa od nej nevedela odtrhnúť. Neviem či preto, že ma to naozaj bavilo, či len pre obyčajnú zvedavosť. Sú aj nudnejšie pasáže. Ale je to vtipné, akčné, čo viac chceme od slovenského fantasy? Čítať viac
Anna
1.12.2021
Ako súčasť príbehu
Ak máte bohatú vizuálnu predstavivosť, budete sa cítiť ako súčasť príbehu, jedna z postáv. Prišlo mi to miestami skôr ako film než ako kniha. Niektoré pasáže bomba, pekné myšlienky a zvraty, ale niektoré úseky dosť neprehľadné . Popisy akčných scén som musela prečítať znova. Lepší priemer. Na slovenskú fantasy môže byť. Čítať viac

Čítať viac

„Lidská svoboda podle Needlemana znamenala uvědomit si absurditu života. „Bůh mlčí“ říkával rád. „Teď ještě přimět člověka, aby sklapnul.““

Obhajoba šílencova - Woody Allen