Knihy
E-knihy

Na počiatku bol Upír

Európa, 2012
2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Európa, 2012

Ak máte pre literárnych upírov slabosť a na poličke v knižnici si vedľa seba zoradíte Stokerovho Draculu, Carmillu Sheridana Le Fanu a prítomný výber Na počiatku bol upír – budete mať celú „famíliu“ upírskej klasiky pekne pohromade...

Čítaj viac

11,83 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ak máte pre literárnych upírov slabosť a na poličke v knižnici si vedľa seba zoradíte Stokerovho Draculu, Carmillu Sheridana Le Fanu a prítomný výber Na počiatku bol upír – budete mať celú „famíliu“ upírskej klasiky pekne pohromade. Slávne poviedky z pera John W. Polidoriho, Alexandra K. Tolstoja, Jamesa M. Rymera, Mary E. Braddonovej a Edith Whartonovej patria totiž k absolútnym vrcholom hororovej literatúry. Pri súčasnom upírskom revivale, o ktorom nás tak masívne presviedčajú pyramídy bestsellerov diskutabilnej úrovne na pultoch kníhkupectiev, ale i kinosály preplnené zväčša tínedžerským publikom, nezaškodí vrátiť sa k prameňom tohto podivuhodného žánru. Nežný bozk upíra bude mať svoju neodolateľnú chuť a moc zrejme naveky. Pri čítaní tých starých príbehov si dozaista nikdy naštvane nepoviete: „Teda táto knižka mi poriadne pije krv!“ V pití vašej životodarnej tekutiny bude mať prsty (pardon, zuby) niekto celkom iný...


Čítaj viac
Kúpte spolu
Na počiatku bol Upír - Alexej K. Tolstoj a kolektív
Vzdelaná - Tara Westover
24,56 €
Ušetríte 4,33 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
136
Hmotnosť
424 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Európa
Rozmer
135×230 mm
ISBN
9788089111824
Naše katalógové číslo
129096

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,9 / 5

12 hodnotení

4
4
3
1
0

6
20.11.2016
Pribehy
Všetky príbehy v tejto knihe sú dneska už nie strašidelné a je to skôr taký klasický horor. Jeden príbeh však je , pre mňa , bol úplne čarovný. James Malcolm Rymer , ten to trafil. Hľadal som ako som vedeĽ, nič iné som od neho nenašiel, to ma strašne sklamalo. Síce si myslím že za 133 strán a 6 príbehov je je trocha drahá táto kniha ale na druhej strane väčšine ľudom predstaví relatívne zabudnutých autorov poviedok a otcov klasického hororu o upíroch. Každopádne odporúčam. Je to podobné ako Edgar Allan Poe, čierný kocúr. aj keď, porovnať sa to nedá, je to podobný štýl.
Čítaj viac
Peter
21.6.2016
prekvapko
Prekvapilo ma, aká veľmi jemná je spojitosť väčšiny príbehov s upírmi. Len zriedka s nejakými prídete do kontaktu v dejoch jednotlivých príspevkov; a aj vtedy zvyčajne upíri ostávajú skôr tým latentným nebezpečenstvom v pozadí, než by konfrontovali postavy deja priamo. Aj nie každý upír je upírom, príbehy sú i o záhrobných a záhadných témach všeobecne.

Čakal som od knihy niečo úplne iné, než som dostal. No nie som nespokojný, iba mierne prekvapený, že autori tejto zbierky si dovolili pristúpiť k téme až *takto* zoširoka.

V súčasnosti by sa tento druh literatúry už možno považoval za brakový. Aj štylisticky mi väčšina textu (s výnimkou Tolstoja) prišla citeľne nižšej kvality než u iných "fiction" diel tej doby (H.P.Lovecraft, pocedzme). V tomto ohľade som čakal určite viac. Viem, že literáti romantizmu majú naviac.

Najväčšiu výhradu mám voči slovenskému prekladu. Anglické spojenia doslovne preložené do slovenčiny z textu miestami bolestivo bijú do očí. K tomu obrovské množstvo preklepov, nezanedbateľné množstvo gramatických chýb a otrasná sadzba textu robia čítanie tejto miniantológie neznesiteľným. A už naveky si budem pamätať na to, ako v niektorej poviedke "vietor zavíjal", to je vrchol zlyhania výstupnej kontroly vydavateľstva. Už-už som si chcel objednať Carmillu od Sheridana Le Fanu, no keď som videl zhodné mená autora prekladov a vydavateľa týchto dvoch kníh, pustil som myš z ruky a radšej si nájdem anglický originál.

Tieto príbehy: Odporúčam.
Túto konkrétnu knihu: Radšej nie.
Čítaj viac
Zuzana H.
21.4.2014
Rôzne pohľady
Ak chcete vedieť, ako iní autori (iní ako Stoker) poňali tému upírov, odporúčam túto knižku. Zaujímavé považujem, ako sa rôzni autori, z rôznych kútov sveta postavili k tematike krvi-cicajúceho jedinca.
Čítaj viac
Linda ...
14.12.2012
Názor čitateľa
Vyzerá naozaj velmi dobre ,,. ;) Chcem si ju raz určite prečítať ... A takisto sa chystám na B. Stokera ... :* Pozrite si ake knihy vám dolu pod textom odporúčam :*
Čítaj viac
Linda ...
14.12.2012
Názor čitateľa
Vyzerá naozaj velmi dobre ,,. ;) Chcem si ju raz určite prečítať ... A takisto sa chystám na B. Stokera ... :* Pozrite si ake knihy vám dolu pod textom odporúčam :*
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Na počiatku bol Upír - Alexej K. Tolstoj a kolektív
Vzdelaná - Tara Westover
24,56 €
Ušetríte 4,33 €

„Básnici majú byť ľudia ako ostatní. Ani bohovia, ani predavači kníh.“

Horatius