Odvaha byť neobľúbený

Nájdi silu v sebe a buď osobou, ktorou naozaj chceš byť.

Túžiť po naplnenom živote a po šťastí samo osebe nestačí. Kniha Odvaha byť neobľúbený ponúka jednoduché a priamočiare odpovede na mnohé otázky ľudskej existencie. Vychádza z... Čítať viac

4,6 31 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2021
Počet strán
284

Túžiť po naplnenom živote a po šťastí samo osebe nestačí. Kniha Odvaha byť neobľúbený ponúka jednoduché a priamočiare odpovede na mnohé otázky ľudskej existencie. Vychádza z teórie Alfreda Adlera, jedného z troch ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Andrea M. Guastella: Neslušné dary. Andrea M. Guastella, 2023

Viac o e-knihe

Túžiť po naplnenom živote a po šťastí samo osebe nestačí. Kniha Odvaha byť neobľúbený ponúka jednoduché a priamočiare odpovede na mnohé otázky ľudskej existencie. Vychádza z teórie Alfreda Adlera, jedného z troch velikánov psychológie devätnásteho storočia, a zachytáva poučný rozhovor medzi filozofom a neskúseným mladíkom.
Filozof v piatich debatách pomáha žiakovi pochopiť, že každý z nás dokáže ovplyvniť smerovanie svojho života. Mnohé problémy súvisia s medziľudskými vzťahmi. Ak človek nevie, ako si vybudovať dobré vzťahy s ostatnými, môže sa to skončiť tak, že bude plniť očakávania iných z obavy, aby ich neurazil alebo nezranil, no pritom sa vzdá všetkého, čo chcel v živote dosiahnuť. Filozof presviedča svojho žiaka, že zmena je možná a prináša so sebou pocit šťastia. Problém nie je v nedostatku schopností, ale v nedostatku odvahy vnútornú premenu realizovať.

Ičiró Kišimi našiel paralelu medzi Platónovými dialógmi a adlerovskou psychológiou v tom, že ho prestal uspokojovať život vedca, ktorý len číta a interpretuje diela svojich predchodcov. Chcel viesť rozhovory so živými ľuďmi, ako to robil Sokrates, a tak sa napokon začal s veľkým úspechom venovať poradenstvu. Dôkazom jeho úsilia je aj táto kniha, ktorá pomohla neuveriteľnému množstvu ľudí a stala sa svetovým bestsellerom. Úprimná a objavná príručka napísaná vo forme sokratovského dialógu vo vás uvoľní silu nájsť trvalé šťastie a byť človekom, akým ste vždy chceli byť. Jej učenie už prinieslo osoh miliónom ľudí a teraz ho môže priniesť aj vám.

Zistíte:
Prečo je byť nešťastný vaša voľba.Prečo priznanie chyby nie je porážka.Prečo je vorkoholizmus životné klamstvo.Ako sa zbaviť problémov v medziľudských vzťahoch.Čo je skutočná sloboda.Ako žiť v prítomnosti.Ako môžete byť šťastní práve teraz.
Čítať viac
Originálny názov
The Courage To Be Disliked
Počet strán
284
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1287455
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

31 hodnotení

17
3
3
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

25.2.2023
ešte sa k tejto knihe budem musieť vrátiť
Úplne iný pohľad na uvažovanie o človeku a jeho otázkach súvisiacich so samotným bytím. Rozhovor žiaka a filozofa je skvelá forma ako uviesť čitateľa do "vesmíru" vytvoreného pravidlami Alfreda Adlera. Tento pán sa, na rozdiel od Freuda, nesnaží z každého človeka urobiť traumatizovanú bytosť.
Adlerovské vysvetlenia sú však v takom protipóle k dnešnému vnímaniu sveta, že sa ešte k tejto knihe budem ešte musieť vrátiť.
Čítať viac
Michaela Švecová
Overený nákup
22.2.2023
Vybornä knižka
Čítaním tejto knižky mi hlavou prebehlo veľa situácii vo svojom živote.Stránka po stránke mi menila pohľad na život, vzťahy...Zostala som veľmi prekvapená určitými vyslovenými myšlienkami,ešte raz si ju určite prečítam.Vrelo odporúčam. Čítať viac
13

Ako najlepšie začať svoj deň ? V posteli s dobrou knihou a čajom :) Nie vždy sa to dá, preto čítam, kde môžem :) •na instagrame píšem tiež o knihách, ak by ste sa chceli pozrieť @sue_knihomilka

Zuzana Hermanová
Overený nákup
9.2.2023
Poznáte Alfreda Adlera? Je to jeden z troch velikánov psychológie 19. storočia, popri Freudovi a Jungovi. V knihe sledujeme rozhovor medzi filozofom a mladíkom, ako sa rozprávajú o živote. Hlboké myšlienky, ktorým keď dáte priestor rezonovať vo vašej mysli, vedia zmeniť váš pohľad alebo vnímanie sveta.

•Tvoj život nie je niečo, čo ti niekto dá, ale niečo, čo si sám vyberáš, a práve ty rozhoduješ, ako budeš žiť.

Vidíme ako sa ľudia sťažujú na rôzne veci, no pre nich je jednoduchšie a istejšie ostať takí akí sú. Je dôležité si uvedomiť, že nech sa nám v živote udialo čokoľvek, nemalo by to mať vplyv na to, ako budeme odteraz žiť. My, ktorí žijeme tu a teraz, sme tými, ktorí rozhodujú o svojom živote. Ľudia sa môžu zmeniť bez ohľadu na vek.

Do tejto knihy som sa zaľúbila. Keby som nemala iné povinnosti, zhĺtla by som ju naraz. Adler mi bol vždy sympatický. Stotožňujem sa s jeho pohľadom na život, a práve preto mi kniha veľmi sadla. Ak ste taktiež jeho fanúšikmi alebo ste len zvedaví a chcete si rozšíriť obzory, vrelo odporúčam. Keď pôjdete do čítania bez predsudkov, budete mať otvorenú myseľ, verím, že jeho myšlienky vo vás zarezonujú. Na záver chcem upozorniť ešte na jednu dôležitú myšlienku, a to, že pre človeka je najväčším nešťastím, keď sa nedokáže mať rád.
Čítať viac
5.10.2022
Kniha Odvaha byť neobľúbený ma oslovila hneď na prvý pohľad. Jednoznačne to bolo názvom, veď každý chce byť obľúbený v očiach iných. A určite to bolo aj tou odvahou - tá ma dlho sprevádza.
Formát rozhovoru mladíka s filozofom ma najprv nejako extra nelákal, no ukázalo sa, že to bol úplne najlepší spôsob ako dostať myšlienky knihy k čitateľovi. Rovnako ako ten mladík aj ja som sa pýtala, či naozaj všetky problémy sú problémy medziľudských vzťahov a čo je skutočná sloboda.
Páčila sa mi myšlienka budovania horizontálnych vzťahov a že keď sa človek snaží pred bolesťou a smútkom uniknúť, zasekne sa a nedokáže si potom budovať hlboké vzťahy.
A na záver, nie je potrebné, aby každý z nás bol výnimočný. Stačí, ak nájdeme odvahu byť “normálni”, žiť opravdivo a svedomito v každom okamihu.
Čítať viac
Katarína
Neoverený nákup
28.2.2022
Podľa recenzií čo som čítala, som čakala viac. Žiadna zmena života ani extrémna zmena pohľadu na život sa nekonala. Vo všeobecnosti dávam 6/10. Boli tam celkom zaujímavé myšlienky, ktorými by sa človek mal riadiť, ale nič také, čo som doteraz nevedela. Zbytočne dlhé a ku koncu už som to čítala iba preto, aby som to už dokončila. Čítať viac
23.1.2022
Odvaha
Za všetkým stojí odvaha. Neskutočná kniha, ktorá mi doslova vyrazila dych už po pár stranách. Knihu som prečítala za dva dni jedným dychom. Kniha vás neustále drží a nechce vás pustiť ani o 3 ráno keď už dávno ležite v posteli a snažíte sa zaspať. Ale bohužiaľ to nejde pretože stále musíte rozmýšľať nad teóriami v tejto knihe. Čím viac som sa dostávala na koniec knihy, tým viac som mala pocit, že ma táto kniha lieči z vnútra. Toto je kniha ktorú som určite nečítala posledný krát. Čítať viac
Denis Štadani
Neoverený nákup
16.1.2022
Životná zmena
Ak uvažujete nad kúpou tejto knihy, rozhodne choďte do toho. Je to doslova návod, ako žiť šťastný a úplný život. Táto kniha a vedomosti, ktoré z nej vyplývajú majú peniazmi nevyčísliteľnú hodnotu. Čítať viac
Juraj
Neoverený nákup
26.12.2021
Návod ako žiť šťastný život obklopený priateľmi
Veľmi zaujipmavá kniha. Ucelený návod ako žiť šťastný život. Na väčšinu vecí som prišiel a tak aj žijem. Ale teraz k tomu mám celú teóriu, ktorá spája jednotlivé postrehy do všeobecnej teórie a súvislosti mi dávajú nový celkový obraz. Najzaujímavejší napvod na všetky problémy. O tejto filozofii stojí za to sa dozvedieť viac. Odporúčam každému, či máte problémy so sebavedomím, hádate sa s rodičmi, cítite nejakú krivdu alebo len chcete vychovať deti správne. Čítať viac
Recenzia z Beautiful books (nathalys-reading)
Neoverený nákup
21.11.2021
Knihu som prečítala na jeden nádych, no rozmýšľam nad ňou celé hodiny. Permanentne sa k nej vraciam. Niektoré názory prijať nemôžem. Iné akceptujem bez mihnutia oka. Stopercentne sa so všetkými nestotožňujem, no to som aj očakávala. Každý človek je iný a podľa mňa sa nedá nejaké učenie aplikovať na každého z nás, aj keď tieto knihy tvrdia, že práve to sa musí stať.
Našla som sa v častiach, keď sa mal čitateľ pozrieť do vlastného vnútra a zamyslieť sa. Išiel mi vybuchnúť mozog a zároveň som si uvedomovala, že presne toto sa mi v živote deje. Odvaha byť neobľúbený je výnimočná v tom, že neponúka jedno univerzálne riešenie. Toto dielo sa snaží nájsť problém, popísať ho a vyriešiť ho v medziach pozemského života. Žiaden vesmír, len interakcia s ďalšími ľuďmi a upratanie si vo vlastnej hlave.
Každý, kto je nespokojný so svojím životom a má aspoň štipku sebareflexie, toto dielo určite ocení.
Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Možno mu pomohlo, že dostal nové meno, mohol sa tváriť, že je úplne iný človek.“

My verzus vy - Fredrik Backman, 2018
My verzus vy
Fredrik Backman