V knihe “Moje detstvo v starej Bratislave” popisuje svoj život na Slovensku a vykresľuje mnohé historické udalosti a svoj názor na vtedajší vývoj našej spoločnosti...

Čítať viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ján Vadovič sa narodil v roku 1935 v Bratislave. V roku 1970 spolu s rodinou emigroval do Kanady, kde žije doteraz. V knihe “Moje detstvo v starej Bratislave” popisuje svoj život na Slovensku a vykresľuje mnohé historické udalosti a svoj názor na vtedajší vývoj našej spoločnosti. Autor veľmi miloval svoje rodné mesto a jeho unikátnosť, ktorá sa časom stratila do nenávratna. Dielo je doplnené o autentické kolorizovane fotografie z autorovho archívu.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
6,95 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

11

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
29.12.2021
Zaujímavá oddychovka
Čítanie tejto knihy som si odkladala na vianočné obdobie, nakoľko som tušila, že bude príjemné a oddychové. Autor v nej zachytáva svoje spomienky a zaujímavosti z detstva a je z nej cítiť nostalgiu. I keď píše jednoducho, kniha je pútavá a je veľmi zaujímavé sa dozvedieť niečo od obyčajného človeka o období a meste, v ktorom som ja nežila. Čitateľa prevedie zaujímavými zákutiami Bratislavy i starými uličkami. Pán Vadovič sa narodil v r. 1935, preto jeho spomienky z detstva prevažujú práve z vojnového obdobia. Už v tak mladom veku sa začal formovať jeho názor, nesúhlas s cirkvou a režimom, pričom sám cítil, že je dušou emigrant. Jeho písanie končí rokom 1948 a mňa by veľmi zaujímalo aj obdobie jeho dospievania a prvé roky v emigrácii v Kanade. Je o ňom aj natočený dokument, tak si ho budem musieť pozrieť. Miestami mi chýbali podrobnosti, ale chápem, že autor si nemohol všetko pamätať. Celú atmosféru skvelo dopĺňa veľké množstvo fotografií.
Čo mi trošku vadilo, bola korektúra. Drobné chybičky sa prehliadnu, ale v tomto prípade sa veľmi veľa viet začínalo malými písmenami.
Ja túto knihu odporúčam, je zaujímavá, číta sa rýchlo a získate ďalší pohľad na obdobie, v ktorom väčšina z nás ešte nežila.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Mnoho ráz mi povedal, že absolútna sloboda neexistuje; jestvuje však sloboda ľubovoľne si vybrať a potom sa zaviazať svojmu rozhodnutiu. “

Záhir - Paulo Coelho
Záhir
Paulo Coelho