Obyčajné zázraky

Svet očami vedátora

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2021

„Prečo?" sa nepýtajú iba deti, aby dokonale otrávili svojich rodičov, ale od nepamäti sa to pýtajú aj myslitelia, filozofi a vedci. Je to nesmierne dôležitá otázka, a len vďaka nej dnes vieme o svete pomerne veľa, alebo si to aspoň ...

Čítať viac

„Prečo?" sa nepýtajú iba deti, aby dokonale otrávili svojich rodičov, ale od nepamäti sa to pýtajú aj myslitelia, filozofi a vedci. Je to nesmierne dôležitá otázka, a len vďaka nej dnes vieme o svete pomerne veľa, alebo si to aspoň ...

Čítať viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

„Prečo?" sa nepýtajú iba deti, aby dokonale otrávili svojich rodičov, ale od nepamäti sa to pýtajú aj myslitelia, filozofi a vedci. Je to nesmierne dôležitá otázka, a len vďaka nej dnes vieme o svete pomerne veľa, alebo si to aspoň myslíme.

Samuel Kováčik, fyzik, ktorý stojí za projektom Vedátor_sk, rozpráva o vede fascinujúcim spôsobom. A to bez jediného vzorca či rovnice. Vysvetľuje bežné veci okolo nás - prečo je rastlina zelená, prečo Mesiac nespadne, ako vzniká dúha, odkiaľ sa berú oblaky či snehové vločky, prečo máme ročné obdobia. Pre niekoho to môže byť nuda, no pre Samuela sú to obyčajné zázraky a pre rodičov to môžu byť odpovede na detskú otázku - „prečo?"
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
Slovart
Na sklade, posielame ihneď
13,50 €
-10 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Slovart
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
10,49 €
Audiokniha (na stiahnutie)
Publixing, Slovart
Okamžite na stiahnutie
MP3 na stiahnutie
12,95 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Rok vydania
2021
ISBN PDF
978-80-556-5467-6
Naše katalógové číslo
1229413
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Slovart

Výborná kniha, ktorá popularizuje vedu. Keďže študujem na prírodovedeckej fakulte, týmto veciam, trochu viac rozumiem ako bežný smrtelník, musím vyzdvihnúť autora, že to napísal fatasticky. Úplne každý tomu porozumie, čo je len a len dobre. Navyše je to takou zábavnou formou písane, čiže čitateľ nezaspí a bude ho to nútiť čítať ďalej, až pokiaľ nedočíta túto knihu

Čítať viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

39 hodnotení

35
2
1
0
1

18
Ľudskosť - Rutger Bregman
Práve čítam
Ľudskosť

Knihomoľka <3 najradšej mám krimi detektívky alebo trillery a fantasy. Jednoducho to kde sa niečo deje a je to napínavé. Na margo toho ale čítam všetko za radom čo mi príde pod ruku. Od filozofických románov po detské knižky. Keby tak bolo viacej času cez ten deň na to. Moje naj top - Harry Potter a trilógia Atramentové srdce :)

Martina Skácalová
13.5.2022
Zaujímavo poňatá téma, ktorá možno nezaujíma každého ale po prečítaní pár stránok zaujme. Krásne prirovnania a jednoduché vysvetlenia zložitých vecí. Tlieskam! Super! Veľmi ma bavilo toto čítanie. Čítať viac
22
18.3.2022
Ani som si nemyslel, že ma táto vedátorská kniha bude tak baviť.
Samuel Kováčik hravo, ľahko a pútavo zasväcuje do základných fyzikálno-chemicko-matematických pojmov a javov, ktoré nás bezprostredne obklopujú. Rozprávaním prechádza od mikroprocesov po markonáhľady a zachádza až do vzdialeného čiernočierneho vesmíru. To všetko premieta do množstva zrozumiteľných prírodovedných príkladov, pokusov a faktov z histórie či pútavých pikošiek obsiahnutých v životoch vedcov.
.
Veci, ktoré vnímame ako samozrejmosť sú naozaj obyčajnými zázrakmi.
Sú o to viac fascinujúce, o koľko o nich väčšmi vieme.
.
Táto kniha by mohla byť na školách hádam aj povinná, aby nimi učitelia vzbudili zvedavosť u školáčok a školákov, ktorí často fyziku, chémiu či matematiku majú za nezrozumiteľné obludy spomedzi predmetov. (Aspoň ja som to tak nejak mal ;) dnešné osnovy sú už možno úplne niekde inde :))
No aj bežný človek, čitateľ si môže rozšíriť vedomosti takýmto nenúteným spôsobom.
Aby to bolo ešte ľahšie, kniha je s ilustráciami a je písaná v krátkych kapitolkách, ktoré sa dajú dávkovať aj postupne, podľa chuti a času.
Ja som si ju postupne čítal od Vianoc…
.
Veľmi šikovne napísané, čitateľsky chytľavé a nabité informáciami, takže úplne plní účel.
.
Kniha zaslúžene popularizuje vedu, ktorá je tým najlepším nástrojom proti hoaxom, konšpiráciám a bludom čo nahlodávajú dnešnú dobu.
A preto "V" ako Ve(n)dátor!
Čítať viac
4
12.2.2022
Fajn kniha ale?
Pre mňa ako vedca to bolo napísané príliš jednoducho. Hovorila som si že toto by si mohli prečítať deti na základnej škole. Možno pre niekoho menej znalého vedy to može byť super kniha lebo je ľahko a prehladne napísaná s množstvom príkladov zo skutočného života pre ešte jednoduchšie pochopenie. Ak ste ale vyštudovali prírodné vedy budete sa skôr nudiť. Čítať viac
Monika
2.2.2022
Vynikajúca kniha
Knihu som prečítala doslova jednym dychom. Zrozumiteľne vysvetlené fyzikálne princípy fungovania sveta okolo nas :) za mna je kniha vhodna aj pre deti, avšak podla mojho skromného názoru skor pre tie, ktoré spadajú vekovo do cca 2.stupňa základnej školy a uz sa s nejakými tymi fyzikálnymi pojmami stretli. Kto pozna od autora aj jeho Vedátorský podcast a ku knihe sa este nedostal, tak moze tušiť, ze nebude sklamaný. Odporúčam vsetkymi desiatimi. Čítať viac
Mária Oravcová
2.2.2022
Zázračná kniha
Obyčajne zázraky sú jednoznačne v TOP 10 mojich kníh. Zahrialo má pri srdci, že autor opisuje každodenné zázraky ktoré väčšina ľudí vníma ako samozrejmosť a donúti Vás nad nimi sa zamýšľať tiež.
Kniha pre fyzikov aj nefyzikov mladých aj starších. Vrelo odporúčam.
Osobne som mala problém odtrhnúť sa od čítania :)
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Úlomky roztrieštenej ľudskosti boli natoľko bežné, že ich človek rýchlo vypustil z hlavy. “

Smrtiaca biela - Robert Galbraith, J.K. Rowling
Smrtiaca biela
Robert Galbraith, J.K. Rowling