Knihy
E-knihy

Guns Germs and Steel

A short history of everbody for the last 13000 years

Vintage, 2005
Vydavateľstvo
Vintage, 2005

This book answers the most obvious, the most important, yet the most difficult question about human history: why history unfolded so differently on different continents.

Čítaj viac

11,99 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

This book answers the most obvious, the most important, yet the most difficult question about human history: why history unfolded so differently on different continents. Geography and biography, not race, moulded the contrasting fates of Europeans, Asians, Native Americans, sub-Saharan Africans, and aboriginal Australians. An ambitious synthesis of history, biology, ecology and linguistics, Guns, Germs and Steel is one of the most important and humane works of popular science.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Guns Germs and Steel - Jared Diamond
Kvety pre Algernona - Daniel Keyes
22,52 €
Ušetríte 3,46 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
480
Hmotnosť
438 g
Rok vydania
2005
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Vintage
Rozmer
132×200 mm
ISBN
9780099302780
Naše katalógové číslo
122263

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Juraj
22.6.2018
Kniha o kritickom mysleni
Super kniha, v ktorej autor aplikuje principy kritickeho myslenia a zaroven syntetizuje poznatky z oblasti geografie, antropologie, historie, biologie, ci geologie. Kazdy, koho zaujima ako sa ludstvo menilo a prisposobovalo podmienkam v poslednych tisicrociach, by si knihu nemal nechat ujst!
Čítaj viac
JD
8.4.2018
J.Diamond
Anotácia vydavateľa:
Je všeobecne známe, že história vývoja rôznych ľudských skupín a spoločností z rôznych oblastí našej planéty sa od seba značne líšia. Vo svete dnes bohatstvom a mocou vládnu najmä národy eurázijského pôvodu, zatiaľ čo väčšina Afričanov, domorodí obyvatelia Amerík a Austrálie za nimi výrazne zaostávajú. Naskytá sa preto otázka: Čo spôsobilo, že vývoj sa v určitých častiach sveta uberal práve tou, a nie inou cestou? Kde došlo k onomu kritickému zlomu, ktorý predznamenal osud ďalších generácií? Autor tejto knihy sa neuspokojuje so známou a zjednodušenou teóriou o priaznivých či nepriaznivých klimatických podmienkach, a už vôbec nie s trochu rasistickým súdom o väčších prirodzených schopnostiach a rozdielnej inteligencii niektorých etnických skupín. Je presvedčený, že prvotných príčin disharmonického vývoja ľudstva muselo byť ďaleko viac a že všetko súvisí tak s vynálezom spracovania železa a výrobou strelných zbraní, tak s používaním písomných záznamov či s rozvojom cestovania, a tým pádom aj so šírením choroboplodných zárodkov. Napriek tomu však je populárno-vedecká práca Jareda Diamonda na hony vzdialená suchopárnej učebnicovej nude. Naopak! Na jej stranách sa pred čitateľom rozvíja ohromná mozaika zaniknutých aj národov, ktoré prežili, po pomyselnej mape sveta putujú migrujúci nomádi a svet nezadržateľne speje k dnešnej pretechnizovanej podobe.
Čítaj viac
Zoolook
29.10.2016
Názor čitateľa
Je to nielen jedna z najlepších a najužitočnejších kníh akú som kedy čítal ( a rátam ich na tisíce ) ale mala by byť povinným čítaním každého stredoškoláka a každého inteligentného človeka. Nie je veľa kníh ktoré vám pomôžu pochopiť : Kto sme, odkiaľ prichádzame a kam ideme, ale táto určite :)
Čítaj viac
Brano Ivanič
23.9.2013
jedna z najlepších kníh aké som kedy čítal
koho tato téma aspoň trochu zaujíma bude nadšený.
výborné je aj televízna verzia vysielana na National Geografic chanell
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Guns Germs and Steel - Jared Diamond
Kvety pre Algernona - Daniel Keyes
22,52 €
Ušetríte 3,46 €

„Iba dobrý autor vie, ako zle píše.“

Leonid Nikolajevič Andrejev