Vianoce
Čierna kniha katolíckej cirkvi - Michael Hebeis
Čierna kniha katolíckej cirkvi

10,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Čierna kniha katolíckej cirkvi

... a neuveď nás do pokušenia

Katolícka cirkev si už dvetisíc rokov nárokuje vedúcu pozíciu vo sférach morálky a duchovna – a pritom veriacich podchvíľou znepokojuje škandálmi. Cirkevní predstavitelia... Čítať viac

4,4 145 hodnotení
Vydavateľstvo
NOXI, 2012
Počet strán
208

Katolícka cirkev si už dvetisíc rokov nárokuje vedúcu pozíciu vo sférach morálky a duchovna – a pritom veriacich podchvíľou znepokojuje škandálmi. Cirkevní predstavitelia reagujú vždy rovnako: tvária sa, že nič nevidia a nepočujú... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

10,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
Schwarzbuch Kirche - Michael Hebeis
Brožovaná väzba
Nemčina, 2012
Vypredané

10,99 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Katolícka cirkev si už dvetisíc rokov nárokuje vedúcu pozíciu vo sférach morálky a duchovna – a pritom veriacich podchvíľou znepokojuje škandálmi.

Cirkevní predstavitelia reagujú vždy rovnako: tvária sa, že nič nevidia a nepočujú. Michael Hebeis poukazuje na to, že túžba po moci a ignorovanie obetí majú korene v systéme katolíckej cirkvi. V knihe uvádza zoznam hriechov a prešľapov, ktoré siahajú od antisemitizmu až po pedofíliu, a naznačuje, ako bezohľadne cirkev v niektorých prípadoch presadzuje svoje záujmy. Mali by si ju prečítať nielen kritici cirkvi, ale aj sklamaní veriaci.

DR. MICHAEL HEBEIS (nar. 1959) je právnik zaoberajúci sa históriou cirkvi, katolík. Napísal dizertačnú prácu na tému cirkevných dejín, pôsobí v Drážďanoch v slobodnom povolaní ako poradca. Dlhé roky pracuje v cirkevných združeniach a nadáciách.
Čítať viac
Originálny názov
Schwarzbuch Kirche
Počet strán
208
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
133×207 mm
Hmotnosť
283 g
ISBN
9788081111020
Rok vydania
2012
Naše katalógové číslo
122253
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
NOXI
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

145 hodnotení

98
25
14
1
7

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

4
19.4.2013
Nemôžem povedať, že táto kniha je zlá. Vo svojej podstate zhŕňa všetky zverstvá ktoré sa páchali v mene Cirkvi. Ale pre mňa táto kniha, žiaľ nebola prelomová. Nič nové mi nepriniesla. To že sa bojovalo v mene Boha a ľudia vykonávali najhoršie zverstvá opäť len v mene Božom už dávno predsa vieme. Jediné s čím sa nestotožňujem je to, že veľmi rýchlo sa našiel vinník. Jediný vinník. A tým je Cirkev. Ale Cirkev je iba inštitúcia za ktorú sa schovávajú skutočný nepriatelia ľudstva.
Knihu odporúčam prečítať triezvo uvažujúcim ľudom, ktorý poznajú fakty a vedia si uvedomiť skutočnú realitu.
Čítať viac
Petra
2
19.8.2012
Kniha sklamala. NIč nové nepriniesla. To, že Cirkev rozprúdila križiacke výpravy vieme. To, že mala prsty v holokauste, z ktorého profitovala, to, že mnohí kňazi sú pedofili a homosexuáli a že Cirkev má na svedomí aj pranie špinavých peňazí, financovanie politických strán, má prsty aj v obchode so zbraňami. Toto všetko človek, katolík či ateista vie.Skôr to negatívne je, že Cirkev sa nikdy nepriznala a tieto svoje nekalé činy neoľutovala a nepriznala. To je najhoršie. Ale charakter Cirkvi je obrazom charakteru človeka. Cirkev nemôže byť inakšia než samotný človek. Problém je ale ten rozkol ktorý hlása a pravdy ktoré by mala žiť a nežije....
Čítať viac
Benjamín
3.8.2021
Autor v závere publikácie neuvádza žiadnu použitú literatúru a zdroje. Ktovie pr
Vzhľadom na absenciu zdrojov v závere publikácie, odporúčam údaje overiť napr. publikáciou od Rodneyho Starka (Vyriekli krivé svedectvo), alebo od Steva Weidenkopfa (The Real Story of Catholic History: Answering Twenty Centuries of Anti-Catholic Myths), kde sa použitá a citovaná literatúra uvádzajú.

Napr. na s. 56-60 autor píše o Piovi XII. Je dosť nehistorické spájať Pia XII. ako spoupracovníka nacistov alebo ako niekoho, kto systematicky pomáhal k útekom vojnovým zločincom. Pius XII samozrejme podporoval Norimberský proces, a pobádal členov Cirkvi, aby spolupracovali na vyšetrovaní.

Napokon, židovský historik P. Lapide dosvedčil, že pápež Pius XII. „napomáhal záchranu najmenej 700-tisíc, ale pravdepodobne až 860-tisíc židov pred istou smrťou z rúk nacistov“, čo je 37 % zo židov, ktorí prežili vojnu. Takéto tvrdenia a správy o úsilí pápeža zachrániť židov potvrdzovali mnohí ďalší odborníci na holokaust.

Eugenio Pacelli sa jasne vyslovil proti Hitlerovi a rasizmu už v 30. rokoch 20. storočia, ešte pred tým, než sa stal pápežom, a pokračoval v tom aj počas vojny. Svedkom toho je aj pochvala od New York Times. Titulky z New York Times:
28. október 1939: „Pápež zavrhuje diktátorov, przniteľov dohôd, rasizmu“,
6. august 1942: „Pápež prosí za židov zaradených do zoznamov na vysťahovanie z Francúzska“,
27. august 1942: „Vichy pochytalo židov, pápeža ignorujú.“

Svetový židovský kongres vyjadril pápežovi „obrovskú vďačnosť za to, čo všetko Katolícka cirkev urobila počas vojny pre Židov“. Mnoho ďalších prominentných Židov sa po vojne pridalo a uznalo pápežovo úsilie.
Čítať viac
18
Vylúčení - Artur Domosławski
Práve čítam
Vylúčení

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
17.7.2020
Ak ste fanúšikom totálnej faktografickej literatúry, toto je presne kniha pre vás. Rad za radom vymenované všetky krivdy a neprávosti, ktorých sa katolícka cirkev dopustila. Hoci som spočiatku čakala niečo iné, fakty boli vcelku zaujímavé a nútili ma hltať stranu za stranou. Ak však očakávate nejaký príbeh, nebudete z nej veľmi nadšená/ý. Čítať viac
Peter Kralovič
8.10.2017
Názor čitateľa
Toľko zla, teroru, vraždenia a agresie, a to sa tam vôbec nezmieňuje kolonizácia Austrálie a Oceánie a len okrajovo sa spomenie vraždenie čarodejníc, vyhubenie 100 miliónov domorodcov v Amerikách, a iné historické tragédie. Napriek tomu to stačilo! Konkvistádori, križiacke výpravy, antisemitizmus, inkvizícia, pedofili, otrokári a iní úchyli masakrujúci civilné obyvateľstvo vrátane žien a detí, lebo „Boh to tak chcel“. Niektoré vety zneli až satiricky: „Hoci štvrtá križiacka vojna proti islamu sa skončila iba pred štyrmi rokmi a nedopadla podľa pápežových predstáv, pretože križiaci vyplienili kresťanský Konštantínopol, pápež opätovne vydal výzvu na križiacku výpravu, tentoraz proti katarom...“, pri ostatných človek musí krútiť hlavou. Od brutálnych masakrov po nepochopiteľné veci, ako že Európania považovali vegetariánstvo za hinduistický zvyk a tak prenasledovali aj vegetariánov. Ak človek uverí nejakému nezmyslu a roky sa v neho modlí, návrat do reality je ťažký. Čítať viac
Milan
19.9.2016
Hodnotenie Čierna kniha katolíckej cirkvi
Čierna kniha katolíckej cirkvi ... a neuveď nás do pokušenia Michael Hebeis kniha, ktorú by si mal prečítať každý, kto je v zmysle katolíckeho vierovyznania vraj bez hriechu . Nemôže byť iný ako KATOLICKA cirkev sama. Ako sa hovorí rovný rovného si hľadá. Ale tak pokrivený, ako je katolícka cirkev nie je na svete nik . Jej výčiny nie sú ničím ospravedlniteľné a prekrúcanie a prispôsobovanie zla pre vlastný zištný prospech už vôbec nie. Rasová neznášanlivosť, pogromy (Južná a Severná Amerika, Afrika, Konštantinopol, schvaľovanie holokaustu atď.) úplatnosť, korupcia, znásilňovanie, mrzačenie mladých chlapcov a detí, upaľovanie a úkladné vraždy nepohodlných, túžba po majetku a moci, to sú všetko zločiny KATOLICKEJ cirkvi v mene Boha. Divím sa tým, ktorí ju podporujú napriek jej zločinnosti. Nie sú sami potom zločincami ? Čítať viac
ja27
24.11.2015
pozrime sa najprv do svojho vnútra
Cirkev založil Ježiš Kristus. Jeho prvým zástupcom-nasledovníkom sa stal sv. Peter. Peter bol však tak isto iba obyčajný človek. On, naproti nám, mal tú výhodu, že žil priamo s Ježišom Kristom. Ježiš si ho vyvolil aj keď vedel, že ho Peter zaprie. Peter nebol dokonalým nasledovníkom. Veď aj apoštoli koľkokrát dostatočne nechápali, dostatočne nedôverovali. A pritom boli priamo v centre diania. To všetko ale Ježiš vedel, pretože nikto z nás ľudí nie je dokonalý a teda ani nie je možné nájsť spomedzi ľudí bezhriešneho a dokonalého človeka. Tým jediným dokonalým bol Ježiš Kristus. Všetko toto je predsa známe. Obyčajný človek nebude nikdy dokonalý, či už bude drevorubač, učiteľ, čašník alebo pápež. Aj v Matúšovom evanjeliu sa môžeme dočítať: Zjavenie v Galilei a misijný rozkaz. - Jedenásti učeníci odišli do Galiley na vrch, kam im Ježiš rozkázal. Keď ho uvideli, klaňali sa mu, no niektorí pochybovali. Ježiš pristúpil k nim a povedal im: "Daná mi je všetka moc na nebi i na zemi. Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna, i Ducha Svätého a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal. A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta." (Matúš 28,16-20).
Je to sľub, že Ježiš tu bude so svojou cirkvou, no cirkev tvoria nedokonalí ľudia. Neviem, aký význam by mal celý Boží plán, keby nás tu "drezúrovali" nadľudské bytosti. Aký by to bol život? My sami musíme hľadať pravdu, učiť sa milovať blížnych, máme na to všetky predpoklady. Ale je ľahšie nadávať a vyžívať sa v škandáloch a odmietať katolícku cirkev ako takú. Veď aj my sme sa krstom stali členmi cirkvi, tak ju robme teda lepšou. Veď cirkev, to je spoločenstvo, ktorého sme sa stali súčasťou a teda my sme cirkev, ktorú tak odmietame. Cirkev nie sú iba jej vodcovia, cirkev sme my všetci pokrstení.
Radšej nech sa každý z nás začíta do čiernej knihy svojho srdca.
Lebo čierna kniha katolíckej cirkvi je čiernou knihou sŕdc nás ľudí.
Pokoj s Vami.
Čítať viac
Diana
25.6.2020
z Coho ste vyvodil prosim Vas, ze Jezis zalozil Cirkev? Ucili vas to v tzv, nedelnej skolke? Jezis bol velkym odporcom institucii. Jeho ucenie je ucenie Lasky pretoze On bol, je aj bude Laska v takych nekonecnych a hlbokych intenciach, o ktorych sa dnes preudo zinsutucionizovanym veriacim ani len nesniva. Cituje tu jednu prezitu patriarchalnu knihu, ktora je napisana z muzskeho uhla- z principu Jan bez Jing a tym aj bez holistickeho pochopenia Boha cize samotneho zivota. Je tak daleko od jadra jeho ucenia ako Vy od pochopenia podstaty Zivota, Boha. Čítať viac
človek
17.11.2017
Počuj, a tie Ježišove citáty máš odkiaľ? Na aký magnetofón sa to vtedy nahrávalo? Alebo už bolo CD? Knihy síce neboli, ani papier, ľudia nevedeli čítať ani písať, ale po dvoch tisícoch rokov máme dokonalé neomylné svedectvo toho, čo Ježiš presne povedal. A potom že cirkev nerobí zázraky! Čítať viac
Ján
30.10.2015
Názor historika
Ako historik každému odporúčam prečítať knihu "Ako katolícka cirkev budovala západnú civilizáciu": http://www.martinus.sk/?uItem=92451
Kresťanstvo a katolícka cirkev prispeli k tomu, že sa môžete - môžeme slobodne vyjadriť svoj názor. Žiadna iná kultúra, náboženstvo, či ideológia k tomu nedopomohli takou mierou. Skôr odpomohli.
Čítať viac
Milan
19.9.2016
Názor čitateľa
... a čo tie tisíce mŕtvych, ktorým vraj katolícka cirkev umožnila vyjadriť svoj názor ( ? ), pre ktorý skončili na hranici umučení, utýraní, okradnutí o rodiny, manželky, manželov a deti. Majetok ani nie je vhodné v tejto súvislosti spomínať, hoci ten bol v prvom rade v hľadáčiku katolíckej cirkvi (pozri nakradnuté bohatstvo vo Vatikáne, v kostoloch), neochota priznať majetky a pristúpi na odluku cirkvi od štátu. Koľko by bolo asi veriacich potom, keby museli platiť cirkevnú daň ? Skúste to a uvidíte. Čítať viac
TQOD
18.7.2014
:-)
Cirkev by ani existovať nemala mala sa prepadnúť pod zem od hanby čo všetko porobila nič na svete nieje tak zlé zákerné a zaslepené seba ľútosťou a seba uctievaním...toľko ľudí čo kvôli nej umrelo lebo pán boh hento a ježiš tamto . :D veď to je smiešne celá tá viera. nemám nič proti veriacim každý musí v niečo veriť konkrétne ich musí niečo viesť vpred ,ale prečo každý tvrdí ježiš ,boh milujúci a blablabla a idem sa vyspovedať keď som spravil niečo zlé a na druhý deň to spravím znova lebo milujúci pán boh mi to odpustí .znásilním par detí čo mi spieva v kostole a pôjdem sa vyspovedať veď som kňaz odpustí mi to ,ale keby to spraví hoc kto iný tak by ho dali do väzby ,ale veriaci bohom dotknutý kňaz je zo zlata .jahoda na torte je celí vatikán :D dajte chudobným chleba povie pápež a sedí si na zlatom trone .a i tak mu z celého sveta chodí každý bozkávať tie ruký na ktorých ma toľko baktérii :D .vyhlásim sa za nového pána že som zostúpil z neba bozkávajte mi ruky všetci chodte pred môj dom a modlite sa za moje šťastie i keď vy trpíte. Teraz môj názor asi 98 % ľudí odpudzuje a pohoršuje tak presne to som chcel dokázať pretože moje jednanie bolo ukážkové aké je ich jednanie a to moje je len slovne ich fyzické čo je smutné pretože vedie tisícky ročné následky ............... Čítať viac
Tom
2.12.2013
o kom to je
Mozno si tu knihu pozriem, ale predpokladam, ze o sv. Frantiskovi, sv. Patrikovi, patrovi Piovi, Terezke z Lisieux, Maximilianovi Kolbem, sestre Faustine, malych vizionaroch z Fatimy, Zdenke Schelingovej, biskupovi Gojdicovi, ked uz by som nespominal Cyrila a Metoda a matku Trerzu tam asi vela nebude... Čítať viac
tibor palovčík
25.11.2013
super kniha
Tato kniha na trhu uz dlho chybala. Preco sa jej katolici tak boja? Ak kniha klame, nemali by sa jej bat, lebo casom pravda aj tak vide na svetlo sveta. Ale ak hovori pravdu, boja sa opravnene. Odporucam! Čítať viac
pw
12.5.2014
Názor čitateľa
pán veriaci, vaše názory sú adekvátne vašej viere. kniha je super a mali by si ju prečítať aj kresťanskí fanatici. Čítať viac
Juraj Paal
3.4.2014
Názor čitateľa
Tento literárny výkal je palivo pre škandáluchtivých čitateľov, len o inkvizícií do roku 1980 bolo napísaných vyše 7900 kníh a publikácií. Toto zhrunutie nie je nič iné ako len ďalší elaborát na diskreditáciu za každú cenu. Je to len dôkaz že intolerancia a nenávisť nevymrela. Ale už sme si takpovediac zvykli. Čítať viac
18.10.2013
Názor čitateľa
Kvôli výváženému názoru, odporúčam prečítať tiež: http://www.martinus.sk/?uItem=92451 Čítať viac

Čítať viac

„Cesty vedú ďalej, ďalej, pod mračná, cez zrázne žľaby a po púti dlhej, smelej, domov zrazu mocne vábi.“

Hobit - J.R.R. Tolkien
Hobit
J.R.R. Tolkien