Odkaz kameňov Stonehenge - Sam Christer
Odkaz kameňov Stonehenge
12,26 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Anglické slovo henge (čítaj hendž) znamená kruhovú stavbu, megalitický monument určený na rituálne účely, spojený s uctievaním Slnka najmä počas dní slnovratov...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

12,26 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 5 %
Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Anglické slovo henge (čítaj hendž) znamená kruhovú stavbu, megalitický monument určený na rituálne účely, spojený s uctievaním Slnka najmä počas dní slnovratov. Medzi najznámejšie takéto objekty patrí záhadný anglický Stonehenge, ku ktorému dosiaľ prúdia davy turistov a vyznávačov starých pohanských kultov. Sam Christer však nerieši záhadu tejto stavby, ale jeho vernej podzemnej kópie, ktorá je posvätným miesto fanatickej náboženskej sekty. Sekta vychádza z uctievania kameňov, z ktorých je postavený Stonehenge, a ešte aj v 21. storočí pokračuje v drastických rituáloch s ľudskými obeťami. Do tohto rámca vkladá autor napínavý príbeh o únose dcéry amerického viceprezidenta a o ďalších zločinoch súvisiacich s uctievačmi kameňov – učeníkmi Najsvätejších, ktorí nahrádzajú svoje občianske mená názvami súhvezdí. Dynamicky opisuje svoju „fantazijnú fikciu“, ktorá však nie je iba dramatickým čítaním založeným na kódoch, symboloch a archeoastronómii, ale je aj obrazom britských bezpečnostných zložiek –tajomné spoločenstvo má totiž svojich členov aj v policajnom aparáte, armáde a v spoločenskom živote, čo sťažuje vyšetrovanie. Autorov strohý štýl nenásilne vťahuje čitateľa do deja a drží ho v napätí až do konca knihy.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Čítané kusy

Čítaná, ako nová
Na sklade, objednávajte však rýchlo
9,03 €
-30 %

Knihy

Kniha
Vypredané
-5 %
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Stonehenge Legacy
Počet strán
3765-6 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
353 g
ISBN
9788055127330
Rok vydania
2012
Naše katalógové číslo
121442
Štýl
psychologický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

7 hodnotení

3
2
2
0
0

8

Milujem knihy o temných zákutiach ľudskej duše a o ľuďoch vo vypätých hraničných situáciách.

Tomáš Nagy
24.8.2018
Sam Christer ODKAZ KAMEŇOV STONEHENGE
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Gideon Chase, archeológ z Cambridgeskej univerzity, sa snaží prísť na kĺb záhadnej samovraždy jeho otca, profesora Nathaniela Chasea, s ktorým sa vzájomne odcudzili po matkinej smrti. Pri návrate do otcovho domu vo Wiltshire nachádza jeho zakódované denníky, o ktoré majú záujem i členovia Cechu, náboženskej sekty spojenej so Stonehengeom. Medzitým zmiznú traja mladí ľudia - bezdomovec, syn britského lorda a dcéra hollywoodskej herečky a amerického viceprezidenta. Spúšťa sa rozsiahle medzinárodné pátranie... A Stonehenge sa pripravuje na letný slnovrat.

Obsah ma upútal hneď na začiatku, ale po prečítaní poslednej strany knihy som v rozpakoch. Prečo?

Veľkým plusom autora je, že siahol po námete, ktorý sa konečne netýka katolíckej cirkvi, ale čerpá aj z iného pútavého súdka. Sam Christer do deja zakomponoval svoje znalosti a skúsenosti redaktora, zaoberajúceho sa kriminálnou problematikou, čo je najmä v pasážach opisujúcich fungovanie tajných služieb a prácu policajných zložiek veľmi cítiť. Hľadanie pozostatkov pomletej mŕtvoly pomocou kondorov mi navždy zostane v pamäti ako briskný moment tohto románu.

Slabou stránkou je rýchly a strhujúci štýl samotnej knihy. Strohosť 191 kapitol na 376 stranách je skôr na škodu než na úžitok. Kapitoly sú napísané tak, aby čitateľa šokovali a prekvapovali, či už ako celky, alebo v ich záveroch. Úmyslom bolo vytvoriť zbesilý spád udalostí v štýle Dana Browna, čo vo mne vyvolávalo do 1/3 knihy chaos, kde som sa miestami strácal v menách a v ďalších udalostiaje, i keď si o sebe myslím, že som typ čitateľa, ktorý sa vie koncentrovať na samotný dej. Strohosť autorovho štýlu, mnohé dejové linky a fádnosť postáv, zapríčinili, že som si ťažko nachádzal cestu k hlavným hrdinom, a i po prečítani knihy vo mne k nim zostalo bohapusté prázdno. Možno so mnou niekto nebude súhlasiť, ale kvalitnejšie prepracovaná psychológia jednotlivých postáv by nebola na škodu.

Obsah kameňov Stonehenge je skôr dokonalým kriminálnym románom s nedotiahnutým a slabým mysterióznym podtextom a chabou symbolikou. I keď beriem každého autora ako nepopísaný list papiera, domnievam sa, že prirovnávať Sama Christera ku Danovi Brownovi, je marketingový podvod Ikaru na čitateľa.

Váham medzi štyrmi hviezdami, ale radšej dám úprimné tri... Beriem v úvahu fakt, že je to Christerov románový debut, no rád by som mu odporučil, že niekedy menej je viac.

Napriek tomu si rád prečítam jeho druhý román Tajomstvo turínskeho plátna... Musí však prejsť trocha času, aby som sa v jeho štýle úplne nestratil a nezanevrel naň.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Čitateľov delím na dve skupiny: na tých, ktorí čítajú aby si zapamätali, a tých, ktorí čítajú aby zabudli.“

William Phelps