Knihy
E-knihy

Rivers of Babylon 2: Drevená dedina

Peter Pišťanek

Autor kníh, publicista. Narodil sa v Bratislave a celý život prežil v Devínskej Novej Vsi. Študoval dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU. V 80. rokoch bol spoluzakladateľom kultovej hudobnej skupiny Devínska Nová Vec. Do roku 1988 vystriedal viacero čudesných zamestnaní, naposledy ako strážca...

Slovart, 2009
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2009
2. diel série
Rivers of Babylon

Rivers of Babylon 2 alebo Drevená dedina je voľné pokračovanie debutového románu Petra Pišťanka. Autor v ňom predviedol to, čo sa už v náznakoch dalo zistiť v jeho predchádzajúcej tvorbe - motivické...

Čítaj viac

6,90 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Rivers of Babylon 2 alebo Drevená dedina je voľné pokračovanie debutového románu Petra Pišťanka. Autor v ňom predviedol to, čo sa už v náznakoch dalo zistiť v jeho predchádzajúcej tvorbe - motivické, no najmä personálne prepájanie jednotlivých príbehov samostatných textov. Rivers of Babylon 2 nie je len pokračovaním a rozvíjaním osudov hrdinov prvého autorovho románu, ale zároveň nadväzuje aj na novelu Muzika z knižky Mladý Dônč. Do popredia sa dostáva jej hlavný hrdina Martin Junec, no i postavy, ktoré mali v prvej časti len epizódny charakter. Ústredný protagonista z prvého románu Rácz sa tu už iba mihne....
Čítaj viac
Kúpte spolu
Rivers of Babylon 2: Drevená dedina - Peter Pišťanek
Rivers of Babylon - Peter Pišťanek
13,80 €
Ušetríte 6,07 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
252
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
118256
Rok vydania
2009

Čo si myslíme my

zamestnanec
3. februára 2015

Príbeh nadväzuje na veľmi úspešnú prvú časť. Dej sa však už netočí okolo veľkopodnikateľa Rácza, ale pozornosť sa presúva do spodiny dobovej spoločnosti. Príbeh je zaujímavý, pomerne pútavý, avšak oproti prvému dielu už neobsahuje konkrétnu výpovednú hodnotu a autor sa zameriava len na opisy života ľudí, pracujúcich v okolí hotela Ambassador. Príbehy sú to však pikantné, niekedy až prehnane.

Knihu by som odporučil najmä čitateľom prvej časti, ktorí okolnosti príbehu už poznajú a tak sa do neho vedia lepšie vcítiť. Na môj vkus bola prvá časť lepšia, avšak aj táto druhá časť je celkom pohodové čítanie a vzhľadom na svoju jednoduchosť nevyžaduje od čitateľa priveľa pozornosti a hlbšieho premýšľania.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

26 hodnotení

16
6
3
0
1

14.4.2019
Klenot slovenskej literatúry
Ak to myslíte s dobrou slovenskou literatúrou vážne, zbierka týchto troch kníh by vám nemala chýbať. Nikto nepíše ako Peter Pišťanek a nikto nedokázal tak naturalisticky a zároveň neodolateľne zachytiť temné 90. roky minulého storočia v našom hlavnom meste. A nielen v ňom, neuveriteľná fantázia autora vás zavedie na ostrovy v Tichom oceáne a tiež na ďaleký sever Ázie, kde žijú džundžianski Slováci - udržiavajú zvyky predkov z 19. storočia a lovia nielen ľadové medvede. Trilógia Rivers Of Babylon je klenot slovenskej literatúry.
Čítaj viac
Michal Červeň
30.3.2016
Veľmi slabé
Bol som sklamaný - veľmi slabý príbeh. Keby boli niektoré časti vynechané, nič by sa nestalo. Keby sa to snažil vydať niekto iný ako p.Pištanek, tak mu to nevydajú.
Čítaj viac
Nela
2.5.2014
Prečítaná jedným dychom
Ak by som zobrala Drevenú dedinu vážne, tak je to niečo s čím sa asi bežný človek v živote takmer nestretne. Autor má vynikajúcu fantáziu, rýchlo prejde z reality do absurdity.
Čítaj viac
Jakub Slavoš
16.4.2012
2
Druhé pokračovanie Rivers Of Babylon od pána Pišťánka mi prišlo o kúsok horšie ako jednotka, neviem ani presne špecifikovať čím by to mohlo byť, ale jednoducho 1 sa mi páčila viac :)
Čítaj viac
Daniel
25.8.2017
Názor čitateľa
Pred písaním recenzií na nete vám odporúčam najprv si poriadne pozrieť, ako sa volá autor knihy, ktorú idete hodnotiť. Človek vyzerá ako debil, keď ani nevie správne napísať meno autora...
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Rivers of Babylon 2: Drevená dedina - Peter Pišťanek
Rivers of Babylon - Peter Pišťanek
13,80 €
Ušetríte 6,07 €

„Dobrá kniha nemá koniec.“

R. D. Cumming