Knihy
E-knihy

Expedície 1973 - 1982

2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovart, Edition Ryba, 2011

Expedície Júliusa Satinského sú výberom z jeho cestovných denníkov. Kniha obsahuje šesť samostatných kapitol – expedícií, ktoré sú autentickými záznamami z letných turistických ciest. Prvé štyri expedície sa uskutočnili v 70. rokoch 20. storočia...

Čítaj viac

14,95 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Expedície Júliusa Satinského sú výberom z jeho cestovných denníkov. Kniha obsahuje šesť samostatných kapitol – expedícií, ktoré sú autentickými záznamami z letných turistických ciest. Prvé štyri expedície sa uskutočnili v 70. rokoch 20. storočia na území celého Slovenska. Účastníkmi expedícií boli, okrem rozprávača – zapisovateľa Satinského, striedavo aj Vlado Bednár, Tomáš Janovic, Karol Mičieta a Peter Oravec. Ďalšie dve expedície sa uskutočnili v 80. rokoch a účastníkmi boli rodinní príslušníci (brat, synovec, švagor a pod.).
Jedna mapuje cestu po južných Čechách, druhá po švajčiarskych Alpách. Satinský sa vo všetkých expedíciách prejavuje ako nadšený pozorovateľ a objaviteľ (nielen) prírodných krás. Cestovné denníky Júliusa Satinského sú plné veselých anekdot i trefných spoločenských postrehov. Publikáciu dopĺňajú Satinského autentické denníkové ilustrácie, pohľadnice i fotografie z expedícií.

Z nášho blogu: Július Satinský - recenzia titulu "Expedície 1973 - 1982"
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
128
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart, Edition Ryba
Rozmer
130×184 mm
ISBN
9788055604909
Naše katalógové číslo
114260

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

67 hodnotení

49
12
2
4
0

Najužitočnejšie recenzie

hanula
5
13.12.2011
knižôčka je absolútne úžasná! počnúc spracovaním, rôznymi prílohami, ilustráciami na okraji strán, samotnými stranami a v neposlednom rade obsahom.. skutočná lahôdka pre oči aj pre dušu :) jednoducho vás očarí!
jeho dcéra to výborne a citlivo spracovala, všetka česť :)
Čítaj viac
vsP
2
8.5.2012
Zdieľam názor väčšiny hodnotiteľov (okrem asi dvoch, čo asi patria do rodiny). Grafická úprava 1*, obsah - bieda. Som turista, píšem si denníky, a keby som ich vydal, určite by si ľudia "počítali". Vlastne nie - lebo by si ich nikto nekúpil. Túto knihu kupujú, lebo Satinský je značka - na trhu je mnoho jeho skvelých kníh. Táto je nemastná - neslaná. A Satinského dcéra ju vydala iste v dobrej viere, že "zaberie". Nestalo sa. Ide o fádne zápisky, kade išli, kde kedy pršalo, koho stretli a s kým pili borovičku... Toť vsjo.
Čítaj viac
Katarína M
6.12.2018
Jedinecna...
...treba uznat, ze tolko humoru ze do popukania sa nedockate. Zapisky z turistiky neboli vedene za účelom ich vydania, preto ku knizke treba aj tak pristupovat. Citanie je to aj tak prijemne a nadherne graficke spracovanie z publikacie robi kus, co proste musite mat v kniznici.
Čítaj viac
Majko
14.7.2017
Nie je to zle, ale ak cakate briskne pero autora, tak ste mimo
Je to zaujimava kniha, ak chcete chodit po stopach autora, lebo je vypoctovo vecna.

Ak vsak hladate vela pera autora, tak nekupujte. Naj je tam obal a sukr. fotky inak to pripomina viac zapisnik z pionierskeho tabora (aby som bol dobovo podobny).
Čítaj viac
13.4.2017
Moja najobľúbenejšia kniha
Milujem túto knihu nielen preto, že je písaná formou denníka, ale aj preto, že je sprevádzaná svojráznym humorom skvelého Jula Satinského. Niekomu by mohla táto kniha slúžiť aj ako inšpirácia, nakoľko ide o zaujímavé trasy a je o to krajšie to čítať, keď si viete jednotlivé miesta aj reálne predstaviť. Zároveň by som ju odporučila aj ako darček pre horomilov. Celkovo sa mi páčia aj Julove autentické ilustrácie a rôzne dodatky, ktoré sa nachádzajú v knihe. Niekedy mám pocit, akoby som držala v rukách priamo originál denníka.
Čítaj viac
Maťa
25.9.2015
Názor čitateľa
skvelý darček. Vyborné čítanie plné humoru, ktoré je typické pre pána Satinského. Určite odporúčam... v krásnom prevedení je skvelým prírastkom do mojej knižnice.
Čítaj viac
Barbora
4.1.2015
Názor čitateľa
krásna kniha, krásny obal . toto je kniha SKVOST :) Odporúčam kúpiť, prečíťať a odložiť medzi tie najlepšie knihy. Bol to skvelí darček a určite ju prečítame všetci členovia rodiny
Čítaj viac
Oľga Labajová
29.7.2014
Názor čitateľa
Skvelá knižka, doslova som ju ,, zhltla" a opäť som sa k nej vrátila, keď som si chcela zlepšiť náladu, odporúčam :)
Čítaj viac
danka kopálová
31.3.2014
Skvelý darček
Veľmi milá,vtipná a zároveň "dobová" kniha,ktorá hovorí o dojmoch,situáciách a zážitkoch,je krásne ilustrovaná autorom a má nesmierne vtipný obal...proste - skvelá.
Čítaj viac
Jana
22.2.2014
Vtipné

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Je to veľmi humorné. Zároveň inšpirujúce tiež sa vydať na vandrovku po Slovensku. Opisuje množstvo humorných situácií, slovenskú náturu. Niektoré veci mladá generácia asi nepochopí (narážky na partizánov, II. svetovú vojnu). Nejde samozrejme len o turistiku, niekedy aj o prežitie, často sa jedná o ožran párty:0)
Čítaj viac

Čítaj viac

„Klasika – to sú knihy, ktoré ľudia vychvaľujú, ale nečítajú.“

Mark Twain