Vianoce
Nedělní party s Picassem - Silvie Šeborová, Alexey Klyuyk (ilustrátor)
Nedělní party s Picassem

18,28 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Nedělní party s Picassem

Jak nadchnout děti pro umění

Tato malá, ale ohromující knížka vám otevře dveře do nového světa. A nejen vám, vy do něho vezmete i své děti! Společně si užijete umění kolem vás, odhalíte význam světla či... Čítať viac

Vydavateľstvo
Jan Melvil publishing, 2021
Počet strán
248

Tato malá, ale ohromující knížka vám otevře dveře do nového světa. A nejen vám, vy do něho vezmete i své děti! Společně si užijete umění kolem vás, odhalíte význam světla či barev a objevíte velké příběhy umělců i jejich děl.... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština

18,28 €

Na sklade, posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Tato malá, ale ohromující knížka vám otevře dveře do nového světa. A nejen vám, vy do něho vezmete i své děti! Společně si užijete umění kolem vás, odhalíte význam světla či barev a objevíte velké příběhy umělců i jejich děl. Zkrátka poznáte, že umění může být zábava pro celou rodinu nebo třídu.

Silvie Šeborová vás provede všemi možnostmi, jak dětem umění přibližovat už od útlého věku. Poskytne vám konkrétní návod, čím děti motivovat, jak se s nimi o umění bavit, které otázky jim klást a čeho si všímat. Získáte tipy, kam své potomky za uměním vzít, kde najdete ta nejslavnější díla (a jestli je musíte znát) nebo jaké hry s uměním si doma či na výstavě můžete zahrát. Zkrátka, stanete se dětem průvodcem v kouzelném světě emocí, které umění dokáže vyvolat – a ony pak budou lépe rozumět světu, ostatním i sobě samým.

V knize se mimo jiné dozvíte

- Člověk, malý či velký, nemusí být znalcem umění, aby si ho užil.
- Děti začínají objevovat umění ve dvou letech, ale pozdě není ani v pubertě.
- Neexistují špatné otázky o umění.
Čítať viac
Počet strán
248
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
152×152 mm
Hmotnosť
381 g
ISBN
9788075551504
Rok vydania
2021
Edícia
Briquet
Naše katalógové číslo
1133161
Ilustrácie
Jazyk
čeština
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Jan Melvil publishing
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

23

Veľa čítam (100+ kníh/rok), milujem cestovanie (od 04/2021 žijeme van life a cestujeme po Európe) a turistiku, mám syna, stále sa niečo učím a baví ma, čo všetko život ponúka. Občas píšem na blog orvokki.sk.

Barbora Štefkovič
17.12.2021
Deti a umenie? Pre niekoho samozrejmosť, pre iného ťažko predstaviteľné.
Nemyslím si, že umeniu rozumiem, no rada do múzeí a galérií chodím. I s mojim aktuálne sotva päť ročným synom. Vždy je to dobre strávený spoločný čas. Samozrejme ho nebaví všetko, občas chce ísť preč, lenže to sa často zmení ďalším exponátom. No a čím je syn starší, tým je je návšteva akéhokoľvek miesta zaujímavejšia.

Takže so základom, ako dostať syna k umeniu problém nemám. Keď niečo navrhnem, zvedavosť ho tam zväčša ženie. Lenže čo ďalej? Popravde veľmi netuším ako sa s ním o obrazoch či sochách baviť. V tomto veku síce sám prináša dobré otázky a minimálne sa bavíme o výrazoch ľudí, prečo sú smutní či veselí. No čo ďalej? Ako to spraviť zábavne a zároveň poučne? Dá sa v galérii hrať? Ako sa o dielach/umelcoch/dobe dozvedieť viac? Dá sa dieťa o umení naučiť aj keď ja sama nemám vyštudovaný tento obor? Ako sa môžem pritom vzdelávať ja sama?

No a presne o tom je knižka Nedělní party s Picassem. Tá teda poradí aj s tým, ako nalákať do múzea umenia či galérie dieťa, ktoré tam predtým nikdy nebolo a ani ho to neláka. Rodičom poskytne “ťahák”, ako tam s dieťaťom lákavo tráviť čas, aké otázky klásť, ako pracovať s informáciami. Skrátka, ako sa o umení niečo dozvedieť a obohatiť tak náš i detský život. Aj na hry dôjde a rôzne ďalšie tipy, kde všade umenie hľadať. Aké filmy a knihy sú ideálne pre rôzne vekové kategórie.

A naše návštevy za umením, na ktoré máme v tomto životom období (a nielen terz) v Helsinkách toľko možností a času, začínajú byť bohatšie a zábavnejšie. Nedělní party s Picassem je výborný praktický sprievodca pre každého umením nedotknutého rodiča, ktorý ale cíti, že to rodine môže dať veľa. Pre rodiča, ktorý sa doteraz bál zobrať dieťa do galérie a pritom ho tak láka. Pre každého, kto váha, či to vôbec má zmysel. A pre každého, ktorý nevie, ako a kde začať.

Vrelo odporúčam! Malá kniha, ale vo výsledku vás môže veľmi obohatiť.

„A teď ruku na srdce. Nemáte náhodou ve svém okolí nějaké muzeum, do kterého vás nikdy v životě nenapadlo vkročit, protože vám připadá příliš obyčejné? Nestojí poblíž vašeho domu nějaká socha, kolem které chodíte, ale prostě ji ignorujete? Tři, dva, jedna, teď. Teď je ten správný čas se tam jít podívat."
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Když se děti naučí vnímat umění, bude vzkvétat i místo, kde společně žijeme. ‚Nedělní párty s Picassem‘ jim v tom dokáže pomoci.“
— Krištof Kintera, vizuální umělec

Čítať viac

„Alice stála uprostred kruhu a hľadela na tváre, ktoré ju obkolesovali tak tesne ako lupene nový púčik. Hoci narodeniny mala ona, tým, že sa podelila o svoj hlas, obdarovala všetkých naokolo.“