Knihy
E-knihy
6,10 €

Bežná cena Bežne 6,40 €

Ušetríte 5%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

„Ak máte dojem, že kresťanstvo nemá na ľudstvo skoro nijaký vplyv, je to len preto, že mnohí kresťania žijú v presvedčení, že v podstate zabíjame čas, kým sa Ježiš vráti a všetkých nás vezme do neba. Len tak si posedávame, ako keď ľudia na letisku čakajú na let. Ale Ježiš nepovedal: „Teraz pekne pokojne seďte v kostolných laviciach s rukami v lone; vrátim sa hneď, ako to bude možné.“ Naopak, povedal: ‚Pokoj vám! Ako mňa poslal Otec, aj ja posielam vás‘ (Jn 20, 21).“„Sme na to spolu.“

Názov knihy napovedá, že manželstvo nie je o láske a boji medzi manželmi, ale o láske medzi manželmi a ich spoločnom boji proti nepriateľovi, ktorým je diabol. Žiaľ, mnohé (aj kresťanské) manželstvá vyzerajú ináč. Rozhádané, rozvedené... Avšak vedomie, že sme vo vojne, vedomie, že sme v boji spolu, že tvoríme jednotný front, že si navzájom kryjeme chrbát, umožňuje prejsť aj cez najťažšie problémy v manželstve víťazne. Sme na to spolu.Láska a vojna nie je kniha o ideálnom manželstve.

John a Stasi Eldredgovci odhaľujú mnohé z vlastných zlyhaní a bolestných hľadaní, pričom ukazujú, ako ich poznanie „sme na to spolu“ viedlo k radosti z ich manželského života.Láska a vojna hovorí veľmi jasne a otvorene o ľúbostnom príbehu, ktorý sa odohráva uprostred vojny. Je to príbeh každého manželstva. John a Stasi Eldredgovci odhaľujú pozadie konfliktov v manželstve (i vo vzťahoch vôbec). Nedávajú rady, čo s tým, ale ukazujú, ako viesť víťazný boj.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Láska a vojna - Stasi Eldredge, John Eldredge
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
21,28 €
Ušetríte 4,02 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Redemptoristi - Slovo medzi nami
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788089342235
Naše katalógové číslo
112515

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Monika
16.5.2016
Názor čitateľa
Veľmi dobre napísaná kniha! Keďže plánujem vstúpiť do manželstva, tak sa mi to veľmi hodí, veľa vecí je napísaných úplne úprimne, takže to dotvára celkovo skvelý obraz o knihe, ktorá je z reality :)
Čítaj viac
Jana
28.4.2014
Názor čitateľa
veľmi múdra, praktická a vtipná kniha ktorú by si mali ľudia prečítať ešte pred tým, než do manželstva vstúpia
Čítaj viac
Barbora
31.3.2014
zábavná kniha
Veľa vecí som odpozorovala aj v našej rodine. Dosť som sa nasmiala. Je fajn, že knihu píše pár a človek vidí veci aj z pohľadu opačného pohlavia.
Na druhej strane, niektoré "riešenia" vyznievajú tak trochu absurdne a zjednodušene. Neviem, nakoľko môžu v praxi fungovať. Je to zrejme veľmi dlhá cesta. Skúsenosť manželstva ešte nemám, takže uvidíme!
Čítaj viac
Peter
31.5.2012
:)
knihu odporúčam prečítať manželom ako prevenciu pre zlyhaním v bojí s nepriateľom a tak isto je dosť vhodná pre snúbencov pripravujúcich sa na tento boj :)
Čítaj viac
Pavlína Počajová
8.12.2011
Názor čitateľa
Úžasná kniha, tak ako ostatné od týchto autorov. Odporúčam vrelo manželom po x rokoch...
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Láska a vojna - Stasi Eldredge, John Eldredge
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
21,28 €
Ušetríte 4,02 €

„Ľudia hovoria, že život je tá najúžasnejšia vec. Mňa viac baví čítať.“

Logan Pearsall Smith