Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Blood and Oil - Bradley Hope, Justin Scheck, John Murray, 2021

13,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Blood and Oil - Bradley Hope, Justin Scheck, John Murray, 2021
Blood and Oil - Bradley Hope, Justin Scheck, John Murray, 2021

Blood and Oil

Mohammed bin Salman's Ruthless Quest for Global Power

Blood and Oil the explosive untold story of how Mohammed bin Salman and his entourage grabbed power in the Middle East and acquired a network of Western allies - including... Čítať viac

Vydavateľstvo
John Murray, 2021
Počet strán
368

Blood and Oil the explosive untold story of how Mohammed bin Salman and his entourage grabbed power in the Middle East and acquired a network of Western allies - including well-known US bankers, Hollywood figures, and... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

13,95 €

Posielame do piatich dní
Ďalšie knižné vydania (2)
Krv a ropa - Bradley Hope, Justin Scheck, N Press, 2021
Pevná väzba
Slovenčina, 2021
Na sklade

16,90 €


Blood and Oil - Bradley Hope, Justin Scheck, John Murray, 2020
Brožovaná väzba
Angličtina, 2020
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Kukučie vajce - Camilla Läckberg, Slovart, 2023
Blood and Oil - Bradley Hope, Justin Scheck, John Murray, 2021
13,95 €

Viac o knihe

Blood and Oil the explosive untold story of how Mohammed bin Salman and his entourage grabbed power in the Middle East and acquired a network of Western allies - including well-known US bankers, Hollywood figures, and politicians - all eager to help the charming and crafty crown prince.

Through astonishing interviews with powerful insiders, Blood and Oil tells how MBS's cabal played the Saudi economy and capitalised on the omnipotence of feudal power while effectively stamping out dissent, before allegations of his extreme brutality and excess began to slip out. A story of breathtaking dealings that range from Riyadh to London, Paris to America, this is a thrilling and brutal investigation into extreme wealth, one of the world's most decisive and dangerous new leaders, and the bid for Saudi transformation that is reverberating around the world.

'This is as close to the truth, to the real story of the corruption, vulgarities, horrors, and lies of the Kingdom and its current despot as we are likely to get. It also can be read as a Shakespearean story of utter greed' Seymour Hersh, author of Chain of Command
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

12 hodnotení

6
5
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

27

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
17.3.2022
Náročnejšie čítanie
Krajiny Blízkeho východu, Saudskú Arábiu nevynímajúc, väčšina z nás vníma ako ,,ropné". V podstate to je pravda, žijú najmä z nej, ale v tejto reportážnej knihe sa dozviete, ako saudskoarabský korunný princ chce ich krajinu dostať do povedomia ľudí, a to aj iným spôsobom. Chce vytvoriť veľkolepé mesto budúcnosti Neom a ovládať čo najviac sa dá.
Táto kniha je náročnejšia na čítanie a určite nie je pre každého čitateľa, ale otvára oči a dáva pohľad do inej spoločnosti. Celkovo sa ťažšie interpretuje, ale myslím si, že autori vystihli podstatu a vytvorili určitý obraz o korunnom princovi Muhammadovi bin Salmánovi (MBS). Z nenápadného tučného chlapca sa stal mladý muž s víziami reforiem, ktorý túži po moci a prestíži. Na jednej strane má myšlienky modernizácie krajiny, na strane druhej to všetko chce dosiahnuť pomocou ťahaní akých nitiek? Intrigy, faloš, obvinenia z korupcie iných princov, zviditeľnenie sa len v tom najlepšom svetle na sociálnych sieťach. Aj také metódy sa môžu využiť. MBS sa viackrát podarilo dostať ku svetovým politickým lídrom prefíkanosťou a šťastím, získať si ich na svoju stranu, ale neštíti sa ani odstrániť nepohodlných ľudí zo svojej cesty za mocou a slávou. Snaží sa mať blízky vzťah s Bielym domom USA, uskutočňovať svoje plány, i keď pandémia to trošku zabrzdila. Ale jemu to nevadí. Sociálne siete a IT machri mu pomôžu.
Pre mňa to bolo vskutku zaujímavé čítanie o krajine a jej praktikách, ktoré sa značne odlišujú od Slovenska. Knihu spestrujú aj fotografie na konci a odporúčam ju náročnejším čitateľom, ktorí sa opäť utvrdia v tom, že kde sú peniaze, je moc a kde je moc, môže sa skoro všetko. Skvelá kniha, skvelý preklad, zaujímavé čítanie.
Čítať viac

„Šťastie možno nájsť aj v tých najtemnejších časoch, keď si človek spomenie, že sa má obrátiť k svetlu.“