Knihy
E-knihy

Mapky neznámeho pobrežia

Slovart, 2001
Okamžitý download
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2001

Výber poviedok populárneho slovenského scenáristu, básnika a spisovateľa Dušana Dušeka. Dušekové poviedky sú poetické, často humorné, ale vždy láskavé a nezvyčajne ľudské. Z reality života si vyberá všedné i bizarné postavy a figúrky, ku ktorým má...

Čítaj viac

6,90 €

Bežná cena Bežne 8,27 €

Ušetríte 17%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Výber poviedok populárneho slovenského scenáristu, básnika a spisovateľa Dušana Dušeka. Dušekové poviedky sú poetické, často humorné, ale vždy láskavé a nezvyčajne ľudské. Z reality života si vyberá všedné i bizarné postavy a figúrky, ku ktorým má dôverný vzťah. Púšťa ich do príbehu, ozvláštneného veľa ráz iracionálnym prvkom, ktorý však neodvádza príbeh a postavy od reality, ale naopak - pomáha hlbšie pochopiť realitu života, ktorá má i svoje tajomné dimenzie, odjakživa fungujúce v individuálnom a kolektívnom vedomí.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mapky neznámeho pobrežia - Dušan Dušek
Pochovaní zaživa - Dominik Dán
17,89 €
Ušetríte 4,33 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
200
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
109690
Rok vydania
2001

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Viktor
5.4.2010
tomu hocikto nerozumie !!!
tato kniha je z určitých častí aj o našej rodine kedže dušan je z rodiny a tak mi to hovorí velmi !!! jeho diela sa velmi viažu nato čo iný ludia nechápu :D
Čítaj viac
cassidy
13.9.2006
Dušan Dušek všetko vidí...
Ak by bola poézia jedným prúdikom vody a próza druhým,isto by sa kdesi v tôni bujarého potoka zliali do obrovskej vodnej masy a jedným z tých prúdikov by bol Dušan Dušek a pramienok poézie druhej riečky by vytvoril svojím jemnocitom Milan Rúfus....I napriek tomu,že obaja stoja na oboch stranách riečky,vidia na seba a sem tam sa stane,že pri čítaní jedného,cítime silu toho druhého.To ,o je pre poziu Rúfus,je pre prózu isto iste Dušan Dušek,ktorý svojimi metaforami vyvoláva nielen jemné záchvevy úžasu,ale i smiech z jedinečnej invencie,ktorú dokáže jeho oko tak dokonale zúžitkovať a napokon vtisnúť slovám aj písanú podobu.Je vynikajúcim pozorovateľom,čo napokon dokazuje v každej poviedke tejto zbierky a niekedy má čitateľ pocit,že pozoroval práve jeho,práve v tej najobyčajnejšej chvíli,ktorá pod autorovou taktovkou nadobúda nevšedný pôvab.Práve ten pôvab,ktorý si pod ťarchou rutiny len málokto všimne a málokto v tom množstve nepreberných okamihov zachytí ligotavú iskierku šťastia,ktorá sa pred nami tak úporne skrýva.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mapky neznámeho pobrežia - Dušan Dušek
Pochovaní zaživa - Dominik Dán
17,89 €
Ušetríte 4,33 €

„Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem.“

Ludwig Van Beethoven