Knihy
E-knihy

Váš mozek se dokáže změnit

Vydavateľstvo
Computer Press, 2011

Obsah této knihy s použitím mimořádně zajímavých kazuistik potvrzuje to, co na základě nedávného mohutného pokroku v neurovědách již tušíme. Mozek je schopen nejenom plastické sebeproměny...

Čítaj viac

13,77 €

Bežná cena Bežne 14,49 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Obsah této knihy s použitím mimořádně zajímavých kazuistik potvrzuje to, co na základě nedávného mohutného pokroku v neurovědách již tušíme. Mozek je schopen nejenom plastické sebeproměny, ale i regenerace a především dokáže změnit svou vlastní strukturu a funkci působením myšlenkové aktivity. Kniha je určena všem, kdo byli fascinováni dílem neurologů a neurovědců Olivera Sackse či Antonia Damasia nebo neuvěřitelnými pracemi Antonia Battra či Vilayanura Ramachandrana. Přibližuje mnoho pozoruhodných objevů včetně těch, jež přinášejí neotřelé spojení neurověd s psychoanalytickými představami, demonstrované na životě a díle nositele Nobelovy ceny Erica Kandela. Publikaci lze vřele doporučit nejenom lékařům, přírodovědcům a psychologům, ale všem, kteří se o rozhraní přírodních, kognitivních a humanitních věd upřímně zajímají. Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych. Ředitel Psychiatrického centra Praha a Centra neuropsychiatrických studií v Praze ... Příběhy lidí, jejichž mozek dovedl sám sebe „přeorganizovat“, téměř připomínají žánr vědecko-fantastické literatury, nicméně na základě praktických zkušeností s lidmi po poranění mozku můžeme potvrdit, že se o sci-fi nejedná. Ing. Kristýna Radochová, CEREBRUM - Sdružení osob po poranění mozku a jejich rodin Autor v této knize píše ve fascinujícím osobním vyprávění o tom, jakou má mozek, dalece vzdálený „pevnému zapojení“, pozoruhodnou moc změnit svou vlastní strukturu a kompenzovat i ty nejnepříznivější neurologické podmínky. Doidgeova kniha je pozoruhodným a optimistickým portrétem neskutečné přizpůsobivosti lidského mozku. Oliver Sacks
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
312
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Computer Press
Rozmer
167×225 mm
ISBN
9788025133316
Naše katalógové číslo
109336

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

8
2
0
0
0

Tomáš Mateáš
Tomáš Mateáš
25.4.2016
Odporúčam
Neskutočná kniha. Čitateľ dostane obrovské množstvo informácií o mozgu a o jeho správaní, ktoré sú však podané hravou a nenásilnou formou. Takmer všetky informácie sa dajú zahrnúť do reálneho života a získané vedomosti zmenia pohľad na náš život. Po prečítaní knihy zaručujem, že sa na svoj mozog už nebudeš pozerať rovnakými očami. Táto kniha by mala byť učebnicou biológie na základných školách.
Čítaj viac
JaM
18.8.2014
Názor čitateľa
O tom, aký je mozog neuveriteľne neuroplastický (dokáže sa meniť podľa okolností). Use it or lose it. Čo je to vlastne s deťmi s poruchou pozornosti a ako sa im dá pomôcť aby mohli žiť plnohodnotný život? Ako sa mohol človek po mrtvici, ktorý mal preukazateľne zničené centrum chôdze a reči v mozgu naučiť opať chodiť a rozprávať? Ako poškrabať amputovanú ruku, ktorá človeka neznesiteľne svrbí (napriek tomu, že fyzicky neexistuje) ? Trénujeme svaly aj vtedy, keď si len predstavujeme že cvičíme? (prekvapujúca odpoveď znie áno). V knihe sú odpovede na desiatky podobných otázok. Jednoducho ľudský mozog je neuveriteľne fascinujúci a rozhodne stojí za to sa o tomto zázraku dozvedieť viac.
Čítaj viac
Juraj
25.12.2013
Názor čitateľa
Tato kniha ma naucila to, co som o ludskom mozgu doteraz nevedel. Chcel by som sa ocitnut na planete o 10.000 rokov a pravdepodobne by som s uzasom pozeral ako vyzera medicina v tychto rokoch. Kniha je pisana vo forme pribehov realnych ludi a opisuje ich uzasne pokroky, ktore dosiahli v spolupraci s vyznamnymi psychiatrami na poli neuroplasticity mozgu. Nie som lekar, ale kniha sa napriek tomu dobre citala.
Čítaj viac
Marek Tománek
25.2.2013
Názor čitateľa
Kniha je písaná veľmi pekným štýlom niektoré údaje sú zvýraznené keďže sú podstatné. Vo všeobecnosti táto kniha ponúka dobrý pohľad na to aký je náš mozog úžasný stroj a ako sa dokáže prispôsobiť rôznym nepriaznivým zmenám. Kniha tiež poukazuje na to ako je ťažké presadiť nové zmýšľanie v oblasti vedy. Všetko je to písané na príbehoch pacientov a daných výskumníkov.

Fakt túto knihu odporúčam tým ľuďom ktorých to zaujíma. Ja osobne neľutujem že som si túto knihu kúpil.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Myslím, že prednášky nemôžu toľko prospieť ako čítanie kníh, z ktorých sa prednášky robia.“

Samuel Johnson