Knihy
E-knihy

Váš mozek se dokáže změnit

Vydavateľstvo
Computer Press, 2011

Obsah této knihy s použitím mimořádně zajímavých kazuistik potvrzuje to, co na základě nedávného mohutného pokroku v neurovědách již tušíme. Mozek je schopen nejenom plastické sebeproměny...

Čítaj viac

13,77 €

Bežná cena Bežne 14,49 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Obsah této knihy s použitím mimořádně zajímavých kazuistik potvrzuje to, co na základě nedávného mohutného pokroku v neurovědách již tušíme. Mozek je schopen nejenom plastické sebeproměny, ale i regenerace a především dokáže změnit svou vlastní strukturu a funkci působením myšlenkové aktivity. Kniha je určena všem, kdo byli fascinováni dílem neurologů a neurovědců Olivera Sackse či Antonia Damasia nebo neuvěřitelnými pracemi Antonia Battra či Vilayanura Ramachandrana. Přibližuje mnoho pozoruhodných objevů včetně těch, jež přinášejí neotřelé spojení neurověd s psychoanalytickými představami, demonstrované na životě a díle nositele Nobelovy ceny Erica Kandela. Publikaci lze vřele doporučit nejenom lékařům, přírodovědcům a psychologům, ale všem, kteří se o rozhraní přírodních, kognitivních a humanitních věd upřímně zajímají. Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych. Ředitel Psychiatrického centra Praha a Centra neuropsychiatrických studií v Praze ... Příběhy lidí, jejichž mozek dovedl sám sebe „přeorganizovat“, téměř připomínají žánr vědecko-fantastické literatury, nicméně na základě praktických zkušeností s lidmi po poranění mozku můžeme potvrdit, že se o sci-fi nejedná. Ing. Kristýna Radochová, CEREBRUM - Sdružení osob po poranění mozku a jejich rodin Autor v této knize píše ve fascinujícím osobním vyprávění o tom, jakou má mozek, dalece vzdálený „pevnému zapojení“, pozoruhodnou moc změnit svou vlastní strukturu a kompenzovat i ty nejnepříznivější neurologické podmínky. Doidgeova kniha je pozoruhodným a optimistickým portrétem neskutečné přizpůsobivosti lidského mozku. Oliver Sacks
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
312
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Computer Press
Rozmer
167×225 mm
ISBN
9788025133316
Naše katalógové číslo
109336

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

JaM
18.8.2014
Názor čitateľa
O tom, aký je mozog neuveriteľne neuroplastický (dokáže sa meniť podľa okolností). Use it or lose it. Čo je to vlastne s deťmi s poruchou pozornosti a ako sa im dá pomôcť aby mohli žiť plnohodnotný život? Ako sa mohol človek po mrtvici, ktorý mal preukazateľne zničené centrum chôdze a reči v mozgu naučiť opať chodiť a rozprávať? Ako poškrabať amputovanú ruku, ktorá človeka neznesiteľne svrbí (napriek tomu, že fyzicky neexistuje) ? Trénujeme svaly aj vtedy, keď si len predstavujeme že cvičíme? (prekvapujúca odpoveď znie áno). V knihe sú odpovede na desiatky podobných otázok. Jednoducho ľudský mozog je neuveriteľne fascinujúci a rozhodne stojí za to sa o tomto zázraku dozvedieť viac.
Čítaj viac

Renomované knižné nakladateľstvo počítačovej literatúry a titulov z oblasti digitálnej fotografie s tradíciou od roku 1994 je dominantným lídrom na trhu v odboroch počítačovej literatúry a digitálnej fotografie. V súčasnej dobe ponúka viac ako 1400 knižných titulov, ktoré pokrývajú kompletné spektrum počítačovej problematiky od začínajúcich užívateľov až po knihy pre IT profesionálov.

Nakladateľstvo svojou ponukou pohotovo reaguje na vývoj v oblasti IT a prichádza tak na trh s titulmi venovanými najnovším verziám produktov a najžiadanejších technológií. Nakladateľstvo Computer Press spolupracuje nielen s renomovanými českými autormi, ale aj s najväčšími zahraničnými vydavateľmi. Cieľom nakladateľstva je aj naďalej prinášať kvalitné, užitočné a moderné knihy a učebnice pre široké spektrum profesií a domácich užívateľov, reagujúce na najnovšie trendy v oblasti informačných technológií, digitálnej fotografie a príbuzných odborov. Nájdete tu tituly, ako 1001 tipov a trikov pro PHP, Jak myslí Steve Jobs či Joomla.

Čítaj viac