Knihy
E-knihy
1,98 €

Posielame do 13 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha je písaná o svete ľudských pocitov. Tvárou v tvár sme denne vystavovaní ľudským emóciám. Dar života, dôvera, beznádej, šťastie, sklamanie, priateľstvo, láska, smútok, spomienky. To všetko a ešte viac je našou súčasťou. Žijeme vo svete medziľudských vzťahov. Naše myšlienky rozprávajú o tom, akí sme ľudia. Nemáme strach, pretože si myslíme, že do nich nik nemôže nazrieť. Čo ak sa mýlime?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zo života a pre život - Radovan Bezecný
Denník odvážneho bojka 12 - Jeff Kinney
9,55 €
Ušetríte 1,33 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
126
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Radovan Bezecný-Vydavateľstvo OBJAVITEĽ
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788097046903
Naše katalógové číslo
101988

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

6 hodnotení

4
1
0
0
1

Martina Gondoľová
20. 10. 2016
Názor čitateľa
Zvláštny štýl písania ma uchvátil hneď na začiatku. Netradičný príbeh prenesie čitateľa do iných dimenzií a navádza k hlbokému premýšľaniu...ďakujem za úžasný zážitok:)
Čítaj viac
Radovan Bezecny
Radovan Bezecny
21. 10. 2016
Názor čitateľa
Ďakujem MARTINKA za novšiu recenziu aj za tvoje postrehy a dojmy:)
Čítaj viac
Erik
19. 11. 2014
Nekomerčné, ale dalo sa
Kniha sa mi zdala byť viac duchovne zameraná. Niektoré pasáže boli písane o niečo náročnejšie, musel som premýšľať, ako to autor myslel, ale v konečnom merítku sa mi páčila. Kniha určite nie je pre každého. Každému sa páči iný štýl.
Čítaj viac
Damiana
22. 5. 2013
Stratený čas
Mňa kniha neoslovila. Pri jej čítaní ma unavovali frázovité rečičky a mudrovanie, neustále čakala, že keď sa posuniem ďalej, dokáže v nej autor posolstvo prehĺbiť, prípadne, že nájdem v príbehu viac logiky. Bohužiaľ. Umelecké uchopenie v narábaní so slovom v texte ťažko hľadať... Pardón, ale nemôžem pozitívnejšie svoj pohľad na tento titul.
Čítaj viac
Radovan Bezecný
8. 6. 2016
Názor čitateľa
Kniha nie je komerčná. Uvedomujem si, že každý čitateľ má vlastné predstavy, čo by od nej asi očakávalrčite. Viem, že nevyhoviem každému, to sa ani nedá, ale ďakujem za názor. Aj úprimnosť. Radovan Bezecný (autor)
Čítaj viac
Angelika
8. 3. 2011
ZO ZIVOTA A PRE ZIVOT
Kniha nie je typickou beletriou ani cisto duchovnym sprievodcom - je to vyvazena kombinacia kratkych pribehov prelinajuca sa v linii 3 rozpravacov, 3 bytosti, ktore su istym synonymom pre tri bozske osoby...napriek tomu nezasahuje do nabozenstva,ale vytvara si svoj vlastny princip dobra a zla. Odporucam narocnym citatelom! :-)
Čítaj viac
Radovan Bezecný
8. 6. 2016
Názor čitateľa
Presne moje myšlienky:) ĎAKUJEM
Čítaj viac
Peter
8. 3. 2011
špeciálny štýl písania:)
Veľmi zaujímavo a pútavo napísané. Knihu som dostal pod vianočný stromček. Potešilo:)
Čítaj viac
Radovan Bezecný
8. 6. 2016
Názor čitateľa
ĎAKUJEM:)
Čítaj viac
Nikol
4. 3. 2011
Odporúčam na pochopenie ľudskej mysle
Práve som dočítala knihu "Zo života a pre život" a myslím si, že lepšiu knihu pre štart do nového roka som si ani nemohla vybrať. ;) Je úžasné, ako autor dokázal popísať všetky tie rozmanité ľudské myšlienky, pocity, a to dokonca aj zo ženského uhla, jednoducho má dar empatie. :) Veľmi sa mi páčil hlavný odkaz knihy - nenechať negatívne pocity, aby deformovali naše medziľudské vzťahy, ale podporovať lásku, priateľstvo medzi ľuďmi a snažiť sa im vyčariť úsmev na tvári. Vtedy je človek naozaj šťastný, keď vidí, že ľudia okolo neho sú šťastní. :) Odporúčam a už sa teším aj na ďalšie diela od môjho obľúbeného autora. :)
Čítaj viac
8. 6. 2016
Názor čitateľa
Nikol, onedlho môžeš očakávať moju novú kriminálku a ďakujem za tvoju priazeň:)
Čítaj viac

Pracuje a žije v metropole východu v Košiciach. Je ženatý s Emíliou a má dve deti Emmku a Lenku. Vyštudoval gastronómiu, odbor spoločné stravovanie, ale život ho nasmeroval do sveta marketingu, kde pôsobí až doteraz v obchodnej a distribučnej činnosti. Miluje všetko živelné, ale najmä kreativitu, ktorú môže smerovať do literárnej tvorby. Už na strednej škole si uvedomoval, že mu písanie prináša istú formu relaxu, a že sa určite bude venovať literárnej tvorbe aj naďalej. S písaním sa verejnosti prvýkrát predstavil už v roku 2007, keď uverejňoval vlastný redakčný stĺpček o medziľudských vzťahoch v týždenníku PARDON. Na podnet stálych čitateľov vznikol v roku 2010 autorský debut s názvom Zo života a pre život (2010). Kniha je písaná o svete ľudských pocitov. Nie je typickou beletriou, ale skôr duchovným sprievodcom. Vyvážená kombinácia krátkych príbehov, prelínajúca sa v rozprávaní troch rozprávačov. Dej si vytvára vlastný princíp chápania dobra a zla na našej malej modrej planéte. Druhý titul Šokujúce prebudenie (2016), bola detektívka. Novodobý krimi thriler zo zahraničného prostredia, ktorý otvára neotvorené témy v rukách vládnych inštitúcií. Netreba tiež zabúdať, že hranica medzi skutočnosťou a fikciou môže byť veľmi krehká a stratiť sa v nej nie je až také ťažké. Autor sa pustil aj do odvážnejších tém, ako je život talianskych obyvateľov počas 2.svetovej vojny. Vojnový román s názvom Dievča z lesa (2017) odkrýva životný príbeh Eduarda Giuliana z leta 1943 z pohľadu trinásťročného chlapca. V deji nechýba láska, smútok, či strach z vojny, ale aj boj za slobodu a rodinné hodnoty. Ponorte sa do príbehu dvoch mladých duší, ktorých síce rozdeľovalo náboženstvo, ale spojil ich vrúcny cit. Ďalší titul je Vražedná sedmička (2017), kde Radovan Bezecný prispel kriminálnou poviedkou Nevera sa nevypláca. Sedem tvárí zločinu v podaní siedmich slovenských autorov. Začítajte sa do mrazivých detektívnych a krimi príbehov s nečakaným rozuzlením. Nezľaknite sa prešpekulovaných činov páchateľov odhodlaných na všetko a vydajte sa spolu s vyšetrovateľmi odhaliť zločincov. Po dočítaní každého z príbehov vám ešte dlho ostanú na tele zimomriavky. Nebojte sa! Nič z toho, čo budete čítať, nie je pravda... tá vie byť ešte horšia! Je vidieť, že autor obľubuje pestrosť žánrov. Rád by oslovil aj mladšie ročníky s indiánskymi legendami, na ktorých aktuálne pracuje. V detskej knihe nebudú chýbať ani maľované ilustrácie a samozrejme dobrodružné príbehy, na ktoré sa môžete tešiť.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Zo života a pre život - Radovan Bezecný
Denník odvážneho bojka 12 - Jeff Kinney
9,55 €
Ušetríte 1,33 €

„Dávaj si pozor, keď čítaš knihy o zdraví. Mohol by si zomrieť z tlačovej chyby.“

Mark Twain